Uroczysta inauguracja roku akademickiego na KPSW

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na KPSW

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa uroczyście rozpoczęła kolejny rok akademicki. - Po raz ostatni przemawiam z takiej okazji – zapowiedział prof. dr hab. Marian Ursel, rektor uczelni, którego kadencja wkrótce dobiegnie końca. W tym roku studia na KPSW rozpocznie 350 studentów, w planach jest otwarcie czterech nowych kierunków. - Nasi absolwenci bez trudu znajdują dobrze płatną pracę – można było usłyszeć na uroczystości. 

- Jesteśmy zadowoleni z rekrutacji, choć przecież zawsze może być lepiej. Zgłosiło się do nas 350 kandydatów na studia. Dla 66 proc. z nich KPSW była uczelnią pierwszego wyboru. Oznacza to, że dla zdecydowanej większości nie jest to wybór przypadkowy. Naszą uczelnię często wybierają młode osoby spoza regionu – powiedział prof. Ursel. Przypomniał też, że w lipcu tego roku pierwsza absolwentka jeleniogórskiej uczelni otrzymała tytuł magistra. To kwestia prestiżu i rosnącego potencjału KPSW. Pracuje tutaj 91 wykładowców, których wspomagają współpracownicy. Choć wyższe szkoły zawodowe stawiają sobie przede wszystkim cele dydaktyczne, to w KPSW prowadzona jest także działalność naukowa. Uczelniane wydawnictwo opublikowało siedem prac naukowych, tutejsi pracownicy regularnie publikują artykuły w specjalistycznych periodykach, uczestniczą czynnie w konferencjach. Uczelnia przez ostatnie lata otworzyła się na świat – na stypendia zagraniczne wyjeżdżają studenci i pracownicy naukowi. W Jeleniej Górze goszczą przedstawiciele zagranicznych uczelni. W czasie inauguracji wspomniano osoby, ktore odeszly w ostatnim czasie, a które związane były z uczelnią: dra Mariana Michalskiego, dra Andrzeja Błachno oraz dra Józefa Zająca.

Budżet KPSW w ubiegłym roku sięgnął 19,2 mln zł. Udaje się też pozyskiwać dodatkowe, wcale niemałe, środki. KPSW chwali się, że jej absolwenci bez trudu znajdują pracę i szybko awansują.

Uczelnia podjęła starania o otwarcie czterech nowych kierunków – jednego magisterskiego, jednego inżynierskiego i dwóch licencjackich. Stosowne wnioski zostaną złożone w ministerstwie do końca grudnia.

Na inauguracji nie zabrakło miłych słów od zaproszonych gości. Politycy, samorządowcy wyrażali uznanie z powodu rosnącej rangi jeleniogórskiej uczelni i życzyli kolejnych sukcesów. Wielu nawiązywało do czasów, kiedy sami byli studentami.

DSC00234.JPG
DSC00237.JPG
DSC00244.JPG
DSC00254.JPG
DSC00255.JPG
DSC00262.JPG
DSC00266.JPG
DSC00267.JPG
DSC00269.JPG
DSC00273.JPG
DSC00274.JPG
DSC00277.JPG
DSC00278.JPG
DSC00285.JPG
DSC00297.JPG
DSC00301.JPG
DSC00302.JPG
DSC00305.JPG
DSC00307.JPG

Komentarze (12)

Na fotach i na imprezie uwagę przykuwał smutny i zdziwiony Ładzinski bawiący się telefonem....na kolejnym foto

Poseł Marzena Machałek nie wspomaga szkolnictwa wyższego. Machałek zawsze dużo obiecuje przed wyborami, a później dba o siebie. Ludzie bardzo negatywnie wypowiadają się o Marzenie Machałek.

Dlaczego na salę nie zaproszono przedstawicieli klubu motoryzacyjnego kotliny jeleniogórskiej - DRIVE CLUB JELENIA GÓRA??? SKANDAL!!

"Nasi absolwenci bez trudu znajdują dobrze płatną pracę" Studenci tej uczelni często znajdują pracę na taśmie w fabrykach typu Draxmiler czy Schneider.Szkoda gadać,tych trzeciorzędnych "szkół wyższych" jest zdecydowanie za dużo,dlatego poziom na nich jest niski,żeby przyciągnąć młodych ludzi,zapewnić im papier i tyle.

A ty co skończyłeś ? Gimnazjum czy podstawówkę ? A może aż branżówkę !

Dziecko drogie,jak ja chodziłem do szkoły to branżówek nie było,za to były zawodówki,które kształciły fachowców w pewnych zawodach.Byli to ludzie inteligentniejsi od większości dzisiejszych absolwentów szkół takich jak KPSW.A co ja kończyłem?Zadając to pytanie to masz na myśli szkołę?Trochę niezrozumiale piszesz,pewnie jesteś absolwentem dziennikarstwa albo polonistyki na KPSW :)

Draxmiler? Ty nawet tam się nie dostaniesz... Napisz sobie w zeszycie flamastrem: DRÄXLMAIER

Łał,widzę zabłysnąłeś i skopiowałeś nazwę z ich strony:) Super,ale powiem Ci nie wywijaj tak rozumem go cię głowa rozboli od myślenia:) A co do tego czy się "tam" dostanę czy nie,to muszę cię rozczarować,nawet nie mam zamiaru próbować starać się o jakąkolwiek pracę,ja już w swoim życiu się napracowałem:)

dobre gosciu we pal gume a nie glupoty w internecie wypisujesz, idz sie dowartosciowywac gdzie inadziej elo

Oddaj moje tazosy :))

Ty nawet nie potrafiłeś skopiować. I o myśleniu raczej nie pisz, bo to dość dalekie obszary dla ciebie.

Dobrze platna praca w szczegolnosci u Pani doktor w jej Domu Dziecka. Sama robi 3 etaty w jednych godzinach a swoich pracownikow ma za nic.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.