Z policjantami do porodu

fot. KMP Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci pomogli rodzącej kobiecie, którą mąż wiózł do szpitala. Funkcjonariusze pilotowali samochód z rodzącą, dzięki czemu kobieta szybko i bezpiecznie dotarła do szpitala. Ta pomoc była bardzo potrzebna - według lekarzy, brakowało 3 minut by dziecko urodziło się na trasie przejazdu.

- Policjanci z Jeleniej Góry patrolując w godzinach nocnych ulice miasta, zauważyli samochód nadjeżdżający w ich kierunku, drogą krajową nr 3, od strony Szklarskiej Poręby, a poruszający się z dużą prędkością. Biorąc pod uwagę występujące w tym momencie trudne warunki drogowe, funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód tak szybkiej jazdy – informuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej policji. - Po zatrzymaniu pojazdu z auta wybiegł zdenerwowany mężczyzna i poinformował ich, że jedzie bardzo pilnie do szpitala w Bukowcu, gdyż wiezie swoją żonę, która zaczęła już rodzić. Kierujący poprosił policjantów o pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala. Po poinformowaniu oficera dyżurnego, funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu z rodzącą kobietą. Dyżurny w tym czasie powiadomił szpital, który już czekał na przyjazd kobiety.
Przejazd musiał odbyć się bardzo ostrożnie z uwagi na bardzo złe warunki atmosferyczne. Na drodze zalegała duża ilość świeżego śniegu. Widoczność była bardzo zła z uwagi na duże zamglenie. Dodatkowo, pomimo pory nocnej, panował wyjątkowo wzmożony ruch pojazdów.
Po bezpiecznym dojechaniu do szpitala, rodzącą kobietą zajęli się już dalej lekarze. Zaledwie kilka minut później na świat przyszła dziewczynka. Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że brakowało 3 minut by dziecko urodziło się na trasie przejazdu.


 

Komentarze (12)

Chociaż RAZ się przydali...

Co nie miał komórki aby powiadomić że jedzie do szpitala?

W szpitalu czekali przy telefonie aż zadzwoni. Całą noc dyżurowali na zmianę. Czas oczekiwania na połączenie jest bezpłatny i wynosi 2 lata ;)

Brawo! Super akcja.
Rodzicom gratuluję córeczki a policjantom szybkiej i profesjonalnej reakcji.

Brawo! Super akcja.
Rodzicom gratuluję córeczki a policjantom szybkiej i profesjonalnej reakcji.

Tylko po Co ten jad.?? Fajnie że pomogli bo po ta są. Czemu teraz tyle nienawiści w ludziach ? Zwłaszcza młodych przeciw policji.

Ada, gratuluję córeczki. Pozdrawiam

Dziecko już główkę wystawia, a przyszli rodzice jadą do Bukowca zamiast do najbliższego szpitala :/

Nie wiem co widzicie w tym Bukowcu! Jelenia bije go na głowę. A jeszcze jak dziecko tuż tuż to Chyba Jelenia bliżej...

Anonimjaa pod jakim niby względem Jelenia bije go na głowę ??? Urodziło się w Bukowcu troje moich dzieci w tym jedno przez cesarskie cięcie i wszystko wyglądało bardzo dobrze. Na głowę to ciebie biją wszystkie pozostałe komentarze...

Czesław, Rodziła Pani troje w Bukowcu,wiec nie ma Pani porównania. Jelenia dysponuje lepszym sprzętem, ładnymi pokojami, pokojami 1os, położne i pielęgniarki bardzo sympatyczne i pomocne,a jedzenie to wczasy all inclusive - pierwszy poród to fajne przeżycie. Niestety w Bukowcu na durny zabieg czeka się na czczo 11godzin,po 9h orientują się że może podadzą kroplowke żeby w upale ktoś im nie zszedł w sali

kolejne 500+....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.