Bezpiecznie na wakacje – policja sprawdzi autokar

fot. policja

Dziś zaczynają się wakacje. Dzieci i młodzież będą wyjeżdżać na zorganizowane formy letniego wypoczynku. By podróż była bezpieczna zadbają policjanci, którzy - jak co roku - sprawdzą stan techniczny pojazdów, którymi uczniowie będą jechać na wycieczki i kolonie.

 

W Jeleniej Górze stały punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi z naszego regionu będzie działał od 23 czerwca na ul. Sobieszowskiej w godzinach od 7.00 do 10.00. Prośbę o kontrolę pojazdu należy kierować z wyprzedzeniem do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze – tel. 75/75-20-591, 75/75-20-337. do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod nr 997 lub do funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego pod nr telefonu 75/75-534-93.
W trakcie ferii funkcjonariusze drogówki będą też prowadzić kontrole miejsc zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego oraz spotkania profilaktyczne z dziećmi wypoczywających na zimowiskach. Na drogach powiatu będą też sprawdzać stan techniczny autobusów, busów oraz uprawnienia i stan trzeźwości kierujących.
Warto też przypomnieć, że każda zainteresowana osoba (organizator wypoczynku, rodzic, opiekun), po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu w specjalnej aplikacji dostępnej w sieci: „Bezpieczny autobus”, może sprawdzić, czy autokar jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC.

Komentarze (4)

W trakcie ferii funkcjonariusze drogówki będą też prowadzić kontrole miejsc zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego oraz spotkania profilaktyczne z dziećmi wypoczywających na zimowiskach

"spotkania profilaktyczne z dziećmi wypoczywających na zimowiskach" - czytacie swoje wypociny? Już ktoś na górze raczył skopiować tekst, ale bez pokazania wam palcem miejsca nie ma szansy, abyście zrozumieli o co chodzi!

" z dziećmi wypoczywających na zimowiskach." - dopiero zrozumiałem! Rodzice wypoczywają na zimowiskach, a ich dzieci są edukowane przez policajów! O, jakie to proste!

No dobrze, sprawdza się kierowców,stan autobusów a czy sprawdza się opiekunów tych dzieci ,zwłaszcza opiekunów duchowych pod względem dewiacji seksualnych? Aby po wakacjach nie przybyło niechcianych małoletnich matek, wykorzystanych małolatów.
Używki i wszech dostępny alkohol.
Za moich czasów tyle zagrożeń nie było.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.