Chcieli wylegitymować demonstrantów pod sądem

Chcieli wylegitymować demonstrantów pod sądem

Około 40 osób przyszło protestować pod jeleniogórskim sądem przeciw kolejnym zmianom w sądownictwie, a zwłaszcza niezgodnemu z konstytucją skróceniu kadencji sędziom Sądu Najwyższego, w tym prof. Małgorzacie Gersdorf, I prezes SN. Obecni na demonstracji prawnicy przyznali, że jeśli rządząca partia przejmie kontrolę nad Sądem Najwyższym, to zniknie niezależność sądów, a trójpodział władzy, fundament demokracji, stanie się zupełną fikcją.

Zanim rozpoczął się wiec, pod gmach sądu przy ul. Wojska Polskiego podjechał radiowóz. Dwóch młodych funkcjonariuszy z Legnicy poprosiło o dokumenty osoby, które wcześniej przyszły na demonstrację. Jagoda Błaszczyk i inni poprosili o podanie powodu wylegitymowania, a policjanci ostatecznie nie upierali się przy tym pomyśle. Zapytali, kto jest organizatorem wiecu i jaki jest powód zebrania. - Protestujemy w obronie sądów, demokracji i konstytucji – usłyszeli od działaczki jeleniogórskiego KOD. Dowiedzieli się też, że spotkanie jest spontaniczne i że sprawy tu poruszane dotyczą także ich życia. Zebrani zapewnili, że demonstracja będzie spokojna. Po chwili policjant zadzwonił do przełożonego, zdał relację i najwyraźniej oczekiwał instrukcji. Ostatecznie mundurowi zadeklarowali, że będą czuwać nad bezpieczeństwem zebranych i odjechali.

Wśród zabierających głos znalazł się mec. Jerzy Lachowicz, dziekan okręgowej Rady Adwokackiej. - Szkoda, że jest nas tutaj tak mało. Ale to taki znak czasu, że grill, kiełbasa, mecz, są ważniejsze niż przyszłość nasza i naszych dzieci – mówił. Tłumaczył, że właśnie przestaje w Polsce istnieć trójpodział władzy, fundament cywilizacji zachodniej. Dziś dla wielu Polaków Sąd Najwyższy, podobnie jak Krajowa Rada Sądownicza, to instytucja, z którą nie ma do czynienia, nie zauważa jej. Ale uzależnienie tych instytucji od władzy ustawodawczej i wykonawczej, polityków, będzie miało dotkliwe skutki. - To znajdzie przeniesienie na wszystkie inne sądy. SN ma wpływ na kształtowanie orzeczeń przez sądy okręgowe, rejonowe, apelacyjne. Te działania to element kształtowania nowego modelu człowieka, poddanego wszechmocnej władzy. Znamy to z Orwella – przestrzegał. Przypomniał czasy, kiedy wszystkie sprawy załatwiało się w partyjnym komitecie. - Boję się, że to się może powtórzyć. Ubolewam, że dziś w Polsce prawo kształtują takie postaci jak posłanka Pawłowicz i poseł Piotrowicz - mówił.

Po kilku kolejnych ponurych diagnozach, przypomnieniu niekonsekwencji rządzących (ustawa o IPN) i groteskowych przesłuchań kandydatów na ławników SN, zebrani zgodzili się, że muszą poruszyć rodziny i znajomych, aby zrozumieli powagę sytuacj i dołączyli do kolejnych protestów.

DSC_3313.jpg
DSC_3256.jpg
DSC_3262.jpg
DSC_3281.jpg
DSC_3286.jpg
DSC_3297.jpg
DSC_3304.jpg
DSC_3307.jpg
DSC_3310.jpg

Komentarze (61)

Wolne i niezależne Sądy, niech zyje Demokracja !!! Jeszcze będzie normalnie !!!

Nikt nie przyszedł na aborcję to robią zamieszanie pod sądem. A robić nie ma komu... Ech.

powiedzcie mi proszę bo nie wiem który art. konstytucji jest łamany przez durny pis bo ciągle słyszę tylko jakiś publiczny bełkot, czekam na konkrety a nie puste wywody - napiszcie proszę, bo ciągle wszyscy o tym szczekają a nikt nie napisał i nie powiedział o co chodzi , a i od kogo te sądy są niezależne też napiszcie i kto dał ludziom prawo sądzić innych ludzi ?

W twojej pisowskiej telewizji tego nie powiedzą, ale we wszystkich pozostałych jest to tłumaczone na okrągło.

Od kiedy to sądy są wolne i niezależne?! Ta teoria nie idzie w parze z praktyką.

W kwestii sprostowania informacji z artykułu. To nie jest Jagoda B. tylko Jadwiga B. - zdrobniale Jadzia, mniej przyjaźnie, ale bardziej filmowo - Jadźka.

KODziarzu kurewski z tego portalu widać że te UBeckie męty są ci bliskie. Pewnie wychowywała cię jakaś szmata związana blisko z komuszymi służbami?

Przepraszam, nawąchałem się kleju i mi odwala. Ojciec znowu pomylił mnie z matką i mnie piecze rów. W sumie podoba mi się to coraz bardziej. Pozdrawiam was cieplutko i tęczowo, wasz gejuszek.

A jak tam stosunki w NJ?? W tym waszym gniazdku KODziarstwa wszyscy to pomioty komuszego kurestwa?? kotki synu zdradziłeś się i teraz powinieneś uważać :))

NO i widzisz jak łatwo było cię znaleźć pedałku?? Teraz jest jasne dlaczego tematyka pedalska i wspomnienia molestowania przez twojego starego jest ci tak bliska :)) Głupszy też już nie będziesz. Ciesz się na nowe przygody :))

W sumie nie wiem o co mi chodzi. Ból rowka pomału przechodzi, niedługo będę aktywny, hurra! Nie wiem kogo znalazłem, ale to jest miłość mojego życia.

Policja działa,brawo,szkoda,że z taką pieczołowitością nie potrafi znaleźć sprawcy kolizji w Karpaczu, do której doszło tydzień temu na rondzie mimo dysponowania nagraniem z miejskiego monitoringu. Bandyta na 4 kółkach jadąc pod prąd nieomal nie spowodował czołówki ale uszkodził inny jadący prawidłowo samochód i uciekł. Do dziś policja nie zidentyfikował sprawcy i po takim czasie nie da się stwierdzić czy sprawca kolizji nie prowadził pojazdu na 2 fazach czy na haju. Brawo,brawo,za tak żarliwie wykonywanie obowiązków troski o bezpieczeństwo obywateli. Młodym policjantom polecam lekturę opracowań dotyczących PRL może znajdziecie tam jakieś analogie odnośnie Waszego wypełniania obowiązków do tych jakie wykonywała MO. Blisko Wam,co raz bliżej do tamtej formacji

NJ to portal w pełni komunistyczny i stronniczy.
Już w pierwszym zdaniu artykułu, autor stawia tezę o niezgodności z konstytucją - a gdzie niezależność i bezstronność dziennikarska?
Jak widać na zdjęciach nie ma nawet tych 40 osób! Gdyby liczbę demonstrantów podliczał warszawski ratusz wyszło by 100 tys.
Precz z komuną w sądach!

dziennikarz nie musi być bezstronny może mieć poglady lewicowe. Niezależność co to takiego? Dziennikarz zawodowy zawsze będzie zależny od red. naczelnego.

A co z komunistami i komunistycznymi prokuratorami w PIS, nie przeszkadzają:)?

Posłuchaj światły zwolenniku dobrej zmiany i wycinania wszystkiego co niepisowskie. Dziennikarz napisał w pierwszym zdaniu, z jakiego powodu zebrali się demonstrujący. Oddał ich ocenę sytuacji, odczucia. Co w tym nie jest obiektywne? Komunistyczne pomysły to ma raczej PiS – wziąć ludzi za mordę, nielicznych niezależnych postraszyć, a resztę przekupić ich własnymi pieniędzmi, zadłużając ich przy tym. Ideologia, państwo w służbie partii i to natarczywe powoływanie się na naród i suwerena, gdy na PiS oddało swoje glosy jedynie 18 proc. obywateli. Namawiam Cię do samodzielnego myślenia, a nie mielenia tez podsuwanych przez propagandystów PiS. Chociaż rozumiem, że to trudniejsze. Trzymam kciuki!

29 osób.

Faktycznie jesteś POLAKmały, a jak mały to i wszystko małe ale zakompleksienie DUŻE.

Coraz więcej w Polsce jest prawaków i pisowskich lemingów.

oszołomy z elytyyy

Pajace komunistyczne

Oczywiście piszesz o ludziach typu prokurator Piotrowicz?

Bronić tego sądu który bandytów drogowych wypuszcza na wolność? Nigdy!!! A Policjanci robili co do nich należy, wystarczy przeczytać ustawę o zgromadzeniach.

Tak to prawda. Przyszlosc wasza i waszych dzieci Nas nie interesuje, koniec i kropka. Natomiast przyszlosc Nasza i Naszych dzieci interesuje Nas BARDZO. Dlatego bardzo stanowczo popieramy reformy w Naszych Sadach.

"Nas", "Nasza" od wielkiej litery? JPRDL.

to zdanie podoba mi się najbardziej:
"Ostatecznie mundurowi zadeklarowali, że będą czuwać nad bezpieczeństwem zebranych i odjechali"

Paraadne. Dziennikarz NJ24 orzeka,ze reforma SN jest niezgodna z konstytucją.To nie jest ani kompetencja ani rola gazety orzekać czy coś jest zgodne a co niezodne z konstytucją. Od tego jest TK.Przegrani w demokratycnych wyborach zwolennicy ancien reżimu usiłują wzbudzić anarchię i próbowac przeprowadzić pucz. W czerwonej dolinie czyli w Kotlinie Jeleniogórskiej jeszcze trzymaja sie niedobitki czerwonych pajaków , sieroty po PRLu i byli esbecy oraz ormowcy.Dobrze ,ze jest ich coraz mniej o czym swiadczy jojczenie niejakiego Lachowicza.Jeszcze roche i bedzie zaorane.

Zgadzam się w 100%. O tym co jest zgodne a co niezgodne od jakiegoś czasu orzeka pan Prezes.Nikt więcej!!!!!!

29 osób

Zabija gościu samochodem na przejściu dla pieszych kobietę i dostaje wyrok w zawieszeniu, a uprawnienia do kierowania pojazdami nie są mu cofane.Po roku ten sam skur... zabija kolejną osobę, a sąd nie wyraża zgody na tymczasowy areszt.Czego bronią ci co stali wczoraj przed sądem?

Twojej głupoty...

Tego, żeby to były co najwyżej wypaczenia, a nie norma, kiedy tym sprawcą będzie partyjniak lub jego krewny czy znajomy.

Najpierw "zawłaszczono" TK, następnie ustawami próbuje się zmienić Konstytucję i jeśli "ktoś" tę formę zmiany kwestionuje że jest niezgodna z Konstytucją, to Pan Prezydent (z chytrym uśmieszkiem)zadaje pytanie: dlaczego NIKT nie złożył zapytania do Trybunału Konstytucyjnego o zgodność PIS-owskich ustaw z Konstytucją? Doprawdy - szczyt hipokryzji - przecież wiadomo jaką wykładnię zgodności wystawi TK, pod przewodnictwem sędzi Przełębskiej! Ponadto zanim ew. wyrok TK zapadnie, minie wiele miesięcy i w międzyczasie staną się nieodwracalne zmiany. PIS boi się utraty (raz otrzymanej) władzy i próbuje nielegalnymi metodami (ustawy vs Konstytucja) zmienić ordynację wyborczą i uzależnić od linii partii sądownictwo, pod pozorem rzekomej koniecznej "reformy". Historia wie, że próby dyktatu wcześniej czy później kończą się dramatycznie!

Sąd w Jeleniej górze potrzebuje zmian kadrowych. Przyspawani do stołków boją się o swoje stanowiska. Boją się, że nie będą mieli wpływu, na blokowanie aplikacji i dostępu do ich zawodu. Kto o zdrowych zmysłach będzie bronił tych ludzi? Na te manifestacje przychodzą teraz sami znajomi ze "środowiska". Nie pozdrawiam i życzę powodzenia na szparagach w Holandii, albo ogórkach w Niemczech.

Niech zdycha komuna!Oderwana od cycka i koryta zdechnie , ale przedtem jeszcze trochę powyje.Ostatnie przyczółki czerwonych padną. Miejmy nadzieję ,że jest to bój ich ostatni.

Czemu policjanci mają zasłonięte oczy? "Zgodnie z przepisem rozpowszechnianie wizerunku jest możliwe za zgodą osoby, której wizerunek dotyczy. Jednym z wyjątków od tej reguły jest sytuacja, gdy publikuje się wizerunek osoby powszechnie znanej, wykonany w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych czy zawodowych.", "Wizerunek funkcjonariusza publicznego publikowany w związku z pełnioną przez niego funkcją nie powinien być objęty tak silną ochroną, jak np. wizerunki osób prywatnych."

Zdecydowałem się na zasłonięcie oczu (i co za tym idzie ukrycie tożsamości) młodym policjantom, bo mnie o to poprosili. Byłem na miejscu, widziałem, jak nieswojo się przy tym zadaniu czują, jak nie wiedzą, o co właściwie chodzi przełożonym, którzy ich tu przysłali. Nie po to przyjmowali się do policji, aby zaczepiać, legitymować spokojnych ludzi, którzy mają inne poglądy niż rządząca partia. Współczułem im w pewien sposób. Oni też stają się ofiarami opresyjnego systemu. Zgoda więc, że prawo pozwala na publikację wizerunku funkcjonariusza w pracy (choć jest orzeczenie SN, z którego wynika, że nie w każdym przypadku), ale ja - na prośbę młodych umundurowanych chłopaków z Legnicy – zdecydowałem się im oszczędzić wstydu i obciachu. Taki ludzki gest.

OK!

policjanci boją, że jak zmieni sie władza to będą mieli przerąbane. Ludzie nie rozumieją, że policja tylko wykonuje rozkazy. Czasami trafiają sią nadgorliwcy.

Do: czego wy bronicie? - ano "bronimy" prokuratora Piotrowicza, sędziego Kryże i wielu innych zasłużonych w umacnianiu komunizmu, a obecnie PIS-owskich obrońców "dobrej zmiany"! Tak dalej trzymać!

Czy Wy wszyscy nie rozumiecie o co to zamieszanie? Mam gdzieś osoby pracujące w danej instytucji, sędziów wydających błędne wyroki (np. ostatni z wypadkiem w Karpaczu). Tutaj chodzi o NIEZALEŻNOŚĆ sądów. O to, że po zmianach będą mieli możliwość ustawiania wyroków i wyników wyborów, o nękanie "odmiennych politycznie", o próby zastraszania obywateli przez organy ścigania. Jeżeli teraz na to pozwolimy, to wróci komuna z którą walczyliśmy.

A wg.Ciebie sędziowie, którzy ustalali kuratorów na 120 letnich i starszych rzekomych właścicieli kamienic i m.in.dzięki temu umożliwiali działalność mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie byli niezależni?Dlaczego organy ścigania i sądy nie wykazywały należytego zainteresowania, kiedy lokatorzy tych zreprywatyzowanych kamienic zgłaszali, że są nękani i zastraszani?

Ty mówisz o osobach - chciwych, pazernych i skorumpowanych. Takich osób nie szanuję i tak jak napisałem, mam ich gdzieś. Tutaj chodzi o niezawisłość. Aż tyle i tylko tyle.

nie płakusiaj, będzie dobrze

Cyt. "Wśród zabierających głos znalazł się mec. Jerzy Lachowicz, dziekan okręgowej Rady Adwokackiej. - Szkoda, że jest nas tutaj tak mało. Ale to taki znak czasu, że grill, kiełbasa, mecz, są ważniejsze niż przyszłość nasza i naszych dzieci – mówił."
No debil.

A ty kim jesteś.Czapkę z głowy ****ie.

Jest ich tak mało, bo blokowali możliwość aplikacji młodym studentom, którzy nie pochodzili z rodziny lub z grona najbliższych przyjaciół. Sami sobie zawęzili grono osób przychylnych, a teraz beczą jak małe dzieci, że ktoś narusza ich prawa.

A komuna i tuskokomuna broni się w sądach i władzy nie chce oddać, wyroki na życzenie POlityczne.....żal mi komuszków PrOtestujacych przed sądem. Brawo Policja.

"grill, kiełbasa, mecz"
Lepsze to niż pralki, lodówki, maluchy i mieszkania i kiełbasy - frykasy na jakich wychowali się ojcowie KOD-u za PRL-u, które były niedostępne dla niekomuchów i niesb-ków. Pozostały ukradzione zakłady i tereny, których nierozliczenie pilnują stare sądy.

jak wynika z wpisów czytelników powyżej, POLSKA jak była za komuny najweselszym barakiem w obozie tak teraz jest najweselszym barakiem w unii.......
myślę ,że to właśnie dowodzi ,że mamy jakąś namiastkę wolności i to dobrze......osobiście jestem za zmianami sądach tylko nie takimi w czambuł ,a mądrymi...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.