Flaga w prezencie od miasta

Flaga w prezencie od miasta

Urząd miasta po raz kolejny rozdawać będzie mieszkańcom nasze narodowe flagi. Dostać je będzie można od najbliższej środy do czwartku 2 maja.

Od 24 kwietnia do 2 maja (lub do wyczerpania zapasów) mieszkańcy Jeleniej Góry, jeleniogórskie wspólnoty mieszkaniowe i stowarzyszenia mogą bezpłatnie otrzymać flagi państwowe. Po raz kolejny Urząd Miasta Jelenia Góra realizuje kampanię społeczną, której celem jest budowanie postawy patriotycznej i zachęcanie mieszkańców do wspólnego świętowania i wywieszania na swoich domach „BIAŁO-CZERWONEJ”. Najbliższą do tego okazją będzie nadchodzący długi weekend majowy, podczas którego obchodzimy dwa ważne święta państwowe: przypadający na dzień 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja - podczas którego świętujemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto też wywieszając polską flagę uczcić przypadające na dzień 1 maja 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
By otrzymać flagę, należy przyjść do jednego z trzech miejsc z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie na terenie miasta:
- punktu informacji w Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej 29
- punktu informacji przy Centrum Obsługi Klienta Urzędu Miasta przy u. Ptasiej 6a
- Biura Wystaw Artystyczny przy ul. Długiej 1 [punkt dostępny dla osób niepełnosprawnych]
W punktach zlokalizowanych w urzędzie miasta flagi można otrzymać w godzinach pracy tj. poniedziałek – środa: 7.30-15.30, czwartek: 7.30-16.30, piątek: 7.30-14.30; w Biurze Wystaw Artystycznych – w godzinach pracy Galerii tj.: poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00, sobota: 10.00 – 16.00
Flagi mają wymiary 112x70 cm i wydawane są bez drzewca, w który właściciel czy wspólnota musi zaopatrzyć się we własnym zakresie.
Lepiej się pospieszyć, bo poprzednie akcje cieszyły się dużą popularnością, a przeznaczona pula ulegała wyczerpaniu już po kilku dniach.

Komentarze (1)

a "miasto" skąd wzięło pieniądze na ten "prezent" ? Co jeszcze dostajemy do "miasta" w "prezencie" ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.