Jak zdobyć pieniądze na wymianę pieców - spotkania informacyjne

Jak zdobyć pieniądze na wymianę pieców - spotkania informacyjne

130 mld zł ze środków funduszy ochrony środowiska i europejskich przeznaczonych zostanie na termomodernizację i wymianę pieców w domach jednorodzinnych w ramach programu „Czyste powietrze”. WFOŚiGW we Wrocławiu rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami na których pracownicy Funduszu wyjaśnią jak będzie można poprawnie składać wnioski.

W najbliższych dniach spotkania w kilku miejscowościach naszego regionu.
Harmonogram spotkań
2018-09-06 (czwartek)
Osiecznica: godz. 16.00, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Lubańska 29 B,
Olszyna: godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wolności 20D,
Kruszyn: godz. 18.00, Centrum Administracyjno - Kulturalne, ul. Kasztanowa 1B.
2018-09-07 (piątek)
Gromadka: godz. 16.00, Dom Kultury Gromadka, ul. Szkolna 9
2018-09-08 (sobota)
Świeradów Zdrój: godz. 17:00, Hotel Krasicki - sala konferencyjna, ul. Sienkiewicza 1B,

 

Podstawowym celem programu „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej mieszkań jednorodzinnych przez gruntowną termomodernizację i wymianę palenisk – źródeł ciepła. Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota około 130 mld zł. Program składa się z dwóch elementów: dotacji na wymianę pieca węglowego na ekologiczne źródła ciepła i dotacji na termomodernizację.
Od 2019 r. (czyli w rozliczeniu od 2020 r.) wydatki ponoszone przez osoby o dochodach powyżej 1600 zł miesięcznie w zakresie termomodernizacji efektywnej, czyli potwierdzone audytami energetycznymi, będą mogły być w 20 procentach odliczone od dochodu. Osoby o niższych dochodach mogą liczyć na dofinansowanie do 90 proc. Ulga ma być rozłożona na okres trzech lat, a sumarycznie nie może przekroczyć 53.000 zł. Minister Finansów wspólnie z Ministrem Środowiska przygotują rozporządzenie określające specyfikację kosztów kwalifikowanych ponoszonych przez podatnika, które będą mogły być objęte ulgą. Dotacje przekazywane przez NFOŚiGW w ramach Programu „Czyste Powietrze” nie będą dochodem podatnika.
- Finasowanie programu w formie dotacji wyniesie 63,3 mld zł, a w formie pożyczek 39,7 mld zł.
- Okres finansowania Programu obejmie lata 2018-2029.
- Finansowanie Programu będzie pochodziło ze środków NFOŚiGW, WFOŚiGW oraz z środków europejskich nowej perspektywy finansowej.
- Minimalny koszt realizowanego projektu to 7.000 zł.
- Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów.
- Właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90 proc. dotacji na realizację finansowanych przedsięwzięć .
- Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.
- Dotacje nie będą stanowiły przychodu podlegającego opodatkowaniu.
- Pożyczki mogą być udzielane na okres do 15 lat z preferencyjnym oprocentowaniem, które na dzień dzisiejszy wynosi 2,4 proc.


 

Komentarze (3)

Hello. And Bye.

Hello. And Bye.

Co z tego na zwrot trzeba czekać kilka miesięcy ciekawe czy w ogóle coś oddadzą.w regulaminie pisze zwrot 90 % nieprawda do 80% tylko chyba zostanę przy starszej metodzie ogrzewania .

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.