Łącznik i chodnik na Spółdzielczej

Łącznik i chodnik na Spółdzielczej

Co to za roboty na ul.Spółdzielczej? Może poszerzają drogę? - pytał w czasie redakcyjnego dyżuru jeden z mieszkańców. Rzeczywiście, w dwóch miejscach w tej przemysłowej części Jeleniej Góry prowadzone są prace, jednak droga szersza nie będzie. 

Przy ul.Spółdzielczej na wysokości firmy Jelenia Plast powstaje nowy chodnik. Inwestycja jest finansowana przez właściciela firmy. Nieco dalej w stronę schroniska dla zwierząt po drugiej stronie jezdni na długości 150 m prowadzone są także prace drogowe. Tutaj inwestorem jest miasto, a powstaje rodzaj łącznika, który ma ułatwić dojazd do działek położonych przy tej drodze. Teraz przygotowano wykopy pod instalacje i system odwodnienia. Co prawda nadzieje naszego czytelnika nie zostaną spełnione, ale z pewnością, po zakończeniu robót na Spółdzielczej komfort pieszych i kierowców nieco się poprawi.

społdzielcza1.jpg

Komentarze (8)

Droga już teraz się zatyka gdy ciężarówki z dostawami oczekują na wjazd lub przeladunek. Samochody parkuja po poboczach. Gdy przybedzie kolejnych zakładów sytuacja tylko się pogorszy. Pracownicy, dostawcy, spedycje, a do tego zwykli podróżujący i wszyscy na jednej wąskiej drodze.
Nie mam pojęcia kto myślał że główna arteria prowadząca przez strefę przemysłowa mająca tylko po jednej nitce jest dobrym pomysłem.
Jesli nie było od razu funduszy na budowę dwupasmowej drogi przez główna strefę przemysłowa - można było zrobić najpierw pojedyncza droge z zapasem pasa zieleni pod przyszła rozbudowę. Chodniki kawałek dalej od ulicy. W chwili obecnej droga jest obudowywana chodnikami i drogą rowerowa - więc będzie problem i wieksze koszty gdyby w przyszłości chcieć poszerzyć arterie.
Szkoda że w Jeleniej Górze wszystko robi się "byle jak, byle na teraz" zamiast od początku myśleć odrobinę na przód.

Z tym byle jak to racja - to pobocze zasypią i tak zostawią....czas podziękować co po niektórym za tydzień.

toż to, kolejny SUKCES,trzech kadencji Zawiły!!!

ale na pewno! Papaj&ska,Zmienią tą drogę,a jak nie zmienią,to będzie wasza winna,bo mieliście zmieniać Razem...

a ja tam nie chodze bo nie pracuje u niemca bo mi państwo daje i na kustosza i amarene mam.zamiast sie tam tłoczyć to lepiej iść po zasiłek bo dajom.

Z tego wynika, że w tym mieście nikt nie myśli! Wszyscy, którzy jeżdżą tą ulicą wiedzą, co mam na myśli! Chodnik, ha,ha...

Całą ta strefa jest źle zaprojektowana, nie ma parkingów publicznych, droga jest za wąska ... tak zarządzają dotychczasowi nasi włodarze. FATALNIE!

Jak zwykle w Jeleniej Górze wszystko zrobione byle jak bez pomyślunku. Dlatego mówię Panowie dajcie sobie spokój "leśne dziadki" nie powinny rządzić tym miastem. Dajcie szansę młodym ludziom.Przecież obciążenie tej drogi było do przewidzenia od początku tak samo jak to że będą przyjeżdżać TIRy i będą czekać a tym samym blokować tę drogę. Ogarnijcie się trochę władcy Jeleniej Góry trochę wyobraźni potrzeba.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.