Mieszkańcy „dziękują” jeleniogórskim radnym

Mieszkańcy „dziękują” jeleniogórskim radnym

Radni przeciw budżetowi – wstydzimy się za was. Mieszkańcy Jeleniej Góry. Takiej treści billboardy pojawiły się w stolicy Karkonoszy. To pokłosie nie przyjęcia budżetu przez radnych.

Billboardy pojawiły się w kilku miejscach miasta. Nie wiadomo, kto jest inicjatorem tej akcji. Prezydent zaprzeczył, jakoby miał cokolwiek z tym wspólnego.

Faktem jest, że środowisk niezadowolonych z powodu nie przyjęcia w grudniu budżetu przez radę jest sporo. To m.in. działacze sportowi, którzy liczyli na dotacje na działalność ich klubów, wspólnoty mieszkaniowe, a także parafie, które czekają na środki na remonty.
Opozycyjni wobec prezydenta Marcina Zawiły radni (głównie kluby PiS i Dolnośląski Ruch Samorządowy) podkreślali, że projekt budżetu jest zły, bo nie pokrywa wszystkich wydatków na oświatę (brakuje 10 milionów złotych). Podali to jako główny powód zagłosowania przeciw. Tyle, że mówili o tym dopiero na konferencji prasowej. Podczas sesji nie artykułowali tego powodu jako decydującego – był to jeden z wielu argumentów.
Niedawno złożyli prezydentowi listę ponad 20 zadań, które powinien ująć w tym budżecie, aby go poparli. Jest bardzo szeroka: od wspomnianych 10 milionów po... nasadzenia kwiatów na Zabobrzu czy organizację kącików malucha w urzędzie miejskim. Większość tych punktów można było zgłosić na sesji budżetowej w formie poprawek, ale wówczas radni nie zgłosili ani jednego takiego wniosku.
Przewodniczący rady Leszek Wrotniewski podkreśla, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby prezydent dysponował środkami, np. przydzielił dotację klubom, na podstawie projektu budżetu. Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak jest innego zdania: włodarze potrzebują mieć pełnomocnictwo rady do wydawania pieniędzy. Dodał też, że zagrożone są środki z dotacji zewnętrznych, o które stara się miasto.
Na środę (17 stycznia) zaplanowano sesję budżetową. Możliwe, że tym razem uda się uchwalić plan finansowy miasta na 2018 rok.

IMG_0046.JPG

Komentarze (57)

SUPER !!! Nie dla wszelkiej maści misiewiczów i judaszy. Przy urnach wyborczych trzeba pokazać im ich miejsce.

Radni powinni się zainteresować ściętymi bukami w Jeleniej Górze.
Przy ul. Podchorążych 9, Noclegi pod Jeleniami, obok posągów jeleni (na terenie dawnej Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej) za tyłem budynku ścięto w środę kilka buków.
Drzewa były zdrowe, piękne i nie stanowiły żadnego zagrożenia.

Mieszkańcy chcą wiedzieć dlaczego 11 radnych poparło spieprzony budżet z niedoszacowanymi wydatkami na oświatę! Trzeba będzie poważnie pogadać z łysym z basenu. Przegiął.

Dobrze wiesz koleś że te 10 milionów to dorabianie teorii do g****ej decyzji. Opozycyjni radni nie poparli budżetu na złość Zawile, a nie w trosce o dobro mieszkańców - teraz próbują jakoś tę bezmyślną decyzję zracjonalizować i znaleźli oświatę, bo temat nośny społecznie. To że jakieś środowisko - w tym wypadku lobby oświatowe - zgłasza potrzeby na 2018 na poziomie o 10 milionów większe niż 2017 nie oznacza, że miasto ma takie wnioski bezkrytycznie łykać. Bilbordów nie widziałem, ale akcja świetna - może jeden z drugim radny z totalnej antyzawiłowej opozycji zastanowi się następnym razem, czy z przyziemnych powodów chce faktycznie działać na szkodę mieszkańców, także tych którzy na niego głosowali.

Kaflik! Daj już spokój temu miastu. Takich jak ty frustratów powinni blokować w internetach!!

ja sie nie podpisuje pod tym listem trza to zdjąc

"Billboardy pojawiły się w kilku miejscach miasta. Nie wiadomo, kto jest inicjatorem tej akcji." - brzmi złowieszczo, oczywiście dla inicjatorów. Jak będzie samo-rządził PIS, to naturalnie będzie wiadomo "kto", zanim wywieszą...

Wreszcie jakaś akcja w JG przeciwko tym nieudacznikom. Wreszcie ktoś powiedział, co tak naprawdę myślą mieszkańcy naszego miasta. Brawo!

Mieli odwagę wywiesić ale nie mieli odwagi się ujawnić.Niech wypowiadają się w swoim imieniu a nie za ogół mieszkańców.Nie zdziwię się jak by inicjatorami byli ludzie związani z obecną ratuszową ekipą

Treść bilbordu uogólnia , jestem mieszkańcem jg i nie podpisuje się pod jego treścią.Radni wetując budżet postąpili słusznie .Szkoda że refleksja nastąpiła tak późno u progu kampanii wyborczej.Wczesniejsze budżety również były złe a radni nie widzieli problemu.Bardziej niech wstydzą się ci którzy wybierali niektórych radnych co jak pokazało życie są w radzie miasta tylko dla diety.Radna Ragiel ,Wójcik i jeszcze kilku by się znalazło jak by dobrze poszukać

Ciekawe, że wśród osób będących radnymi dla diety wymieniłeś akurat te, które zawetowały budżet ;)

Janek, wróć do lasu, bo bredzisz.

Czas najwyzszy wybrac radnych na miare JG. Radnych, którzy będą wspolnie z nowym Prezydentem budowac miasto. Radny ma służyć miastu, a nie: dbać o apanaze dla siebie i rodziny (patrz -Ragiel), mścić się za swoje nieudacznictwo (patrz: Wrotniewski), być za a nawet przeciw (patrz: Ładzinski), służyć partii a nie miastu (patrz radni PIS), traktowac dietę jak wypłatę (patrz: Wójcik, Bałkowska) itd, itd. OBÓDZ SIĘ JELENIA GÓRO I WYBIERZ SŁUŻĄCYCH MIASTU RADNYCH !!!

Szkoda mi tych radnych!

Pytanie ;gdzie jest monitoring? Nie trzeba zmieniać radnych ,trzeba zmienić wierchuszkę w ratuszu.

Ja się pod tym nie podpisuję. Mogli się podpisać - część mieszkańców.

Czyżby to był nacisk przez p. Zawiłę przed środową sesją???

wydanie pieniędzy na bilbordy, to głupota! Lepiej te pieniądze było wpłacić na Orkiestrę.

,, bylem dzisiaj w Kosciele i tam rowniez nic nie mowia.Ksiadz Proboszcz milczy,moze przy Swietej Spowiedzi bedzie wiedzial wiecej

I jakim prezydentem co ten prezydent zrobił dla tego miasta. Już raz go wybrali na prezydenta to olał ludzi poleciał do Sejmu. Jak kariera sejmowa się skończyła to ciepła posada jako prezydent miasta. I jak to mu się skończy to będzie według zawodu prezesem biblioteki.

I nie mieszkańcy niech ten czeresniak co zlecił zamontowanie tych bilbordów nie wypowiada się za wszystkich. Bo najbardziej nie zadowoleni są prezydent jego sługusy I właściciel bilbordów bo na 100 za friko to powiesił bo na 100 nikt za to złotówki by nie dał a na pewno nie polityk.

Wonski uważaj bo się posikasz jaki twój bohater.

Po jakiemu ty piszesz (czy też raczej składasz literki)?

Parafie...mało to dostają z budżetu z Państwa...na tacę....kolędę...chrzciny..wesela ..pochówki... i inne....Niech Rydzyk im da...!!!

-do Stan,, Ojciec Tadeusz jest w potrzebie .Potrzebuje
wsparcia finansowego na antene satelitarna w miescie Szikago,bo taka nasza katolicka Polska jest obszarem wielka

Prokuratura powinna ustalić kto zlecił,zapłacił i jakie miał prawo występować w imieniu mieszkańców.Radni trzymajcie się!

Co to mikołajki żeby dawać parafiom ???? przecież panowie księża mają kochanków za darmo .....

,, do Antoni,Ksiezom jest nie lekko,bo maja Koscioly,a juz to ruiny,rowniez twoj rozum
podlega wnikliwej modlitwie,a to kosztuje duzego nakladu czasowego i finansowego

Niech Zawiła udowodni, że to nie on. Tylko on ma interes w wywieszaniu takich billboardów. Zwykli mieszkańcy nie potrafią pójść na wybory, więc na pewno nie byliby chętni do wydawania kasy na takie plakaty. Na dodatek na plakaty, które nic nie zmienią i nic nie znaczą. Ciekawe, czy zostaną zdjęte po uchwaleniu budżetu za kilka dni? Obstawiam, że będą wisiały do wyborów, bo taki jest tego cel. To czystej postaci kampania wyborcza. Może jutro zlecę wydrukowanie plakatu - panie Prezydencie, wstyd nam za Pana - mieszkańcy. I też nie będzie wiadomo kto, ani co, ani po co.

Moim zdaniem to ty Julek wywiesiłeś te bilbordy. A teraz oczekuję, że udowodnisz że to nie ty.

Taaa mieszkańcy za swoje pieniądze złożyli się na Bannery !! żeby skrytykować radnych za to ze nie chcą dalszego zadłużania się miasta ... kto w to wierzy. Sprawka Marcina Zawiły i jego ekipy.

Moim zdaniem to Wilk... ten co startował w poprzednich wyborach. Miał niezły wynik. Pamiętacie jego bilbordy ? To jego metody. Niech startuje może teraz sie uda. Kibicuje mu

Ja wiem, akcję wymyślił Wrotniewski, bo chłop już sam nie może ze sobą wytrzymać :)

Ja wiem, akcję wymyślił Wrotniewski, bo chłop już sam nie może ze sobą wytrzymać :)

Sponsorami są ci którzy nie chcą stracić pieniędzy i stołków :D

Jak ktoś widział np.porównanie budżetu chyba Nowego Sącza i JG to nawet średnio zorientowany zauważy że coś jest nie tak, jeszcze trochę i w mieście zostaną tylko emeryci i renciści. Myślę że do prezydentów nie mamy szczęścia i należy podziękować poprzedniej ekipie która tak naprawdę od 10 chyba lat cały czas dba o rozwój JG. No teraz to ekipa pana prezydenta pewnie się rozpadnie tak abyśmy mogli wybierać z dwóch połówek a po wyborach się znowu połączy ( np. Pan J.P który w ostatnich latach co prawda nie w Jeleniej Górze ale chyba w Powiecie ze trzy razy był w wewnętrznej opozycji tyleż samo razy jak było trzeba zawsze wracał). No jeszcze grupy związane z PIS mogą wystawić jakiś emerytów lub rencistów jak się nie porozumieją no i wtedy znowu PJG zostanie Pan Ł. lub O. a może wróci Pan K.

Hahahahahahahahahahah. Niech sie ujawnią
Ci przejęcia losem miasta obywatele. Oddam na nich głos w nadchodzących wyborach :))))))

Nie popieram tego bilbordu ! Nie rozumiem po co ktoś drukuje napis "Mieszkańcy ... " . Jestem mieszkańcem i nie popieram takiego szitu. Jeśli ktoś chciał coś powiedzieć to mógł się pod tym podpisać i napisać , że on się sprzeciwia.

Nie popieram tego bilbordu ! Nie rozumiem po co ktoś drukuje napis "Mieszkańcy ... " . Jestem mieszkańcem i nie popieram takiego szitu. Jeśli ktoś chciał coś powiedzieć to mógł się pod tym podpisać i napisać , że on się sprzeciwia.

A ja popieram ;) Pogódź się z tym, że większość uważa działania radnych opozycji za skandaliczne i szkodliwe i podpis "mieszkańcy" jest uzasadniony (...nie podpisano przecież „wszyscy mieszkańcy”). Przyjrzyj się choćby proporcjom komentarzy i lajków w tej sprawie na kilku portalach.

Jelenia opanowana przez obcych przyjezdnych z okolic Łodzi, Białegostoku itd. czyli wschodniej ściany. Może ich wnuki będą jeleniogórzanami, ale oni niech się nie wtrącają.

Chyba jedynkę w szkole dostałeś na koniec semestru a może mama cię nakryła w łazience z gaciami na kostkach i wackiem w ręku... Nie przejmuj się, dorośniesz i będziesz miał inne problemy, nie tylko trądzik. A teraz pakuj zabawki i do szkółki!

Mieszkańcy? Jacy konkretnie? A jeśli konkretne to bardzo ciekawe skąd taka fantazja żeby wydać swoje prywatne pieniądze na ten billboard.
intrygujący są ci.... Mieszkańcy.
To trochę brzmi jak za komuny...
"Lud miast i wsi żąda kary dla agentów zgniłego zachodu w tym głowy szubrawca i szpiega niejakiego Pileckiego"

A ty Pawełku jak zwykle od pługa oderwany... Wracaj na swoją zieloną wyspę smażyć rybki...

Znamienne. Krytyka ad personam oczywiście pod własnym imieniem.
Co za odwaga! Podobną do tej z billboardu... Pozdrawiam serdecznie ;)

...okres aktywności PW nadchodzi wszak zbliżaja się wybory samorządowe...znowu będzie "zielona wyspa", "zielone klastry", "zielone miasto" i oczywiście sztab fachowców w pocie czoła pracujący nad strategią "rozwoju aglomeracji" w postaci Prystroma...dobrze, że chociaz Prystrom już nie męczy mieszkańców Jeleniej Góry swoimi "spiskowymi teoriami"...

To mieieszkancy tylko KOD się pod nas podszywa.

Dlaczego wszystkie komentarze dotyczące ujawnienia tajemniczych sponsorów bilbordy mają same negatywne oceny? Czyżby grupa przy korycie miała pełno w majtkach????

Nie szukaj sensacji tam, gdzie jej nie ma. Komentarze są po prostu z doopy wzięte, więc je minusują... Mniej tvp i świat będzie łagodniejszy dla ciebie...

Tak się składa drogi przyjacielu ze nie oglądam telewizji od jakichś 12 lat bo szkoda mi czasu na takie bzdury.Dla Twojej wiadomości nie zamierzam dać się wciągnąć w spór ludzi przy korycie którzy mają gdzieś kim jestem i nigdy nie będę miał okazji nawet uscisnac im ręki. Nie rozumiem co jest złego w tym że wszyscy komentujący chcieliby się dowiedzieć kto podziękował radnym w ich imieniu?Poza tym uważam że jako mieszkaniec Jeleniej Góry zainteresowany rozwojem miasta w którym mieszkam i płacę podatki mam prawo wypowiadać się na temat nieudolności rady miejskiej. Nie wiem jaką opcję reprezentujesz ale z Twojej odpowiedzi wynika że jedynie Twoja racja jest słuszna a reszcie powinno się pozamykać gęby. Póki co jeszcze mamy jakąś tam wolność słowa i każdy może sobie pisać tu co chce nawet jeśli wg Ciebie komentarze są z "dooopy"

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.