Policjanci z Bogatyni z zarzutami o współpracę z przestępcami

Fot. Pixabay

Dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz jeden były policjant usłyszeli 9 stycznia w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze  zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami.

Mieli uprzedzać dilerów o akcjach policji

Podejrzanym przedstawiono  także zarzuty popełnienia szeregu innych przestępstw, w tym między innymi przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz informowanie  o planowanych w postępowaniach karnych czynnościach procesowych, pomocnictwa w obrocie substancjami psychotropowymi a także utrudniania postępowań karnych.

Zarzut przejęcia 400 tys. zł łapówek

Jak informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, policjanci uczynili sobie z procederu łapownictwa stałe źródło dochodu.

Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych.

Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu.

Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku.

Nie przyznali się do winy

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

8 stycznia na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji dokonało zatrzymania dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, a także byłego policjanta.

Mężczyźni zostali następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami.

Grozi im do 20 lat więzienia

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Za zarzucone przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 20 lat.

Dokonano także zatrzymania mienia podejrzanych na poczet zabezpieczenia majątkowego.

 

Zatrzymania są  efektem prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i inne jednostki prokuratury śledztw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami substancji psychotropowych na terenie województwa dolnośląskiego.

Komentarze (14)

Dajcie im godnie zarobić !!!!! To tego nie będzie

poważnie? stawka początkowa moze i jest słaba, ale z upływem lat i awansach strukturach pienążek nie stoi w miejscu, dodatkowe socjalne kwestie również nie powinny zostać pominięte, szybsza emeryturka, z możliwością dodatkowej pracy? czemu nie, zawód ryzykowny a i owszem, ale nie przesadzajmy, ludzie żyją z wypłatą mniejszą niż oni.. a o szybszej emeryturze mogą śnić

Dawid uważasz, że tam gdzie gorzej zarabiają to powinni kraść, oszukiwać albo współpracować z przestępcami? No to do dzieła pracownicy wszystkich sklepów , fabryk i usług - zawiązujemy współpracę z przestępcami, to będziemy godnie zarabiać - tak Dawid złotousty pisze.

@Dawid To raczej kwestia ludzi niż zarobków, bo i wśród tych co zarabiają dziesiątki tysięcy miesięcznie łapówkarze się znajdują.

A burmistrz Bogatyni wciąż na wolności?

No to p.Witold namieszał w tak świetnie działającej Bogatyni! Ale mowa w "komentarzu tygodnia" była też o burmistrzu co z nim?

W policji powinny być obowiązkowe badania wariografem co roku na wyższych stanowiskach i w kryminalnych a na niższych co 3-5 lat. Ocena tych badań powinna być włączana do opinii a jak ta jest negatywna policjanta się zwalnia. Nawet pojedynczy sędzia czy prokurator zdarza się że popełnia przestępstwo a zarabiają przecież po kilka razy więcej niż policjanci więc podwyżki nic wg mnie nie dadzą. Eliminacja ze środowiska osób nieuczciwych i tyle.

No co ty chcesz przetrzebić smerfy?

Wariograf łatwo oszukać, policjanci doskonale znają "patenty" na oszukanie wariografu. Ty też byś je znał gdybyś trochę poczytał :)

No to teraz zapraszamy BSWP w szeregi policji Jeleniogórskiej.I to nie jest imaginowanie.

rozejrzyjcie sie kto teraz pracuje w policji -to wystarczy

Niestety ale w JG też są tacy Policjanci.

Tragedia po prostu. Powinni wieszać, jeszcze rozprowadzali!

teraz roczniki 80-85 w polcji to albo nieudaczniki albo tacy co ćpali, pili i walili się gdzie popadnie... Taka smutna rzeczywistość :(teraz stoją na strazy prawa a sami nadal nie są tacy prawi :( smutne ale prawdziwe

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.