Przepadły 3 mln euro

Nie udało się pozyskać 3 mln euro na projekt „Szlak Grzbietowy część zachodnia”, w ramach którego z unijnych środków miały być odnowione punkty widokowe. W ten polsko-czeski projekt zaangażowanych było 15 partnerów (7 czeskich, 8 polskich). Przepadł przez błędy w dokumentacji, jakie przydarzyły się dwóm polskim podmiotom.

Projekt był bardzo interesujący, bo Unia dodawała 85 proc. środków na realizację wskazanych turystycznych zamierzeń. Szklarska Poręba przygotowała na przykład dokumentację do wykonania prac w pięciu miejscach, a ich koszt przekraczał 2 mln zł. O odrzuceniu projektu zadecydowały błędy formalne w dokumentacji przesłanej przez Piechowice i Nadleśnictwo Śnieżka. - Błąd mojego pracownika polegał na tym, że dostarczył część danych na druku, który obowiązywał rok temu, a teraz wprowadzono nowy wzór – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic. O odrzuceniu projektu wstępnie zadecydowało biuro Interreg w czeskim Ołomuńcu, a odwołanie od tej decyzji do odpowiedniego ministerstwa w Pradze, nie przyniosło zmiany stanowiska w tej sprawie.

Komentarze (35)

Brawo. The best of Piechowice.

Adam Bolek chce zostać burmistrzem w Piechowicach.

Ale Bolek ma ukończoną tylko szkołę zawodową i żadnej wiedzy.
Ten człowiek ma za to bardzo duże mniemanie o sobie.
Wszyscy niscy faceci mają takie mniemanie.

Wiadomo...Piechowice :)

i fachowcy z PSL

Nie ma się co czepiać tych Piechowic. Te wnioski są tak skomplikowane, do tego co chwilę się zmieniają, że mało kto to ogarnia.

Żartujesz? Wielki poziom ogarnięcia, wejść na strone i pobrać aktualny wniosek.

miernoty, nieroby, figóranci nie ogarniają

Brawo burmistrz !!!!
Najpierw KSWiK teraz to!!!!
Ale może takiego potrzeba tej mieścinie!!!!!

http
Ciekawe, czy jeszcze nam zafunduje podwyżkę wody.

misiu*..... PSL z Piechowic i Qurwa banda k****now w walacym sie i smierdzacym urzedzie miasta nibylandii!!!!!

Czyżby Pan Jarosław B. zawinił? Ten słynny specjalista ds. pozyskiwania środków unijnych, który od pewnego czasu jest "głównym specjalistą" w UM Piechowice. Gratulacje dla Pana Burmistrza :) oby jak najwięcej takich "specjalistów".

No i mamy odniesienie do artykułu niżej PSL siła Piechowic, fachowiec..

Szklarska cierpi przez sąsiedztwo z PSL-owskimi Piechowicami. Najpierw wiadukty kolejowe, teraz taki fajny projekt....

Brawo Piechowice...
Czy osoba, która zawiniła poniesie konsekwencje czy wygra kolesiostwo?

O curva! Projekt na kilka milionów złotych, a zajmuje się tym jakiś urzędniczyna, który w swoim grajdołku w Piechowicach nie ma internetu i ani on, ani nikt z pozostałych pierdzistołków nie wie, że są nowe druki od roku czasu. To jest to żałosne. Kto kontrolował pracę tego gościa, kto z nim współpracował przy wypełnianiu druków? Kto podpisał w końcu dokumenty na starych drukach bez sprawdzenia?

Może teraz Burmistrzowie w gminach ddojdą do wniosku, że warto wydać pieniądze na szkolenie. Jestem pewien, że w Piechowicach zaoszczędzone na szkoleniu pracownika z nowej perspektywy unijnej i taki jest efekt, że wypełnił nie tan druk. A w sumie dotacje to bardzo skomplikowane druki przy składa mi a potem przy rozliczaniu, więc pretensje można mieć do Ty u co wymyślają wnioski. Pewnie duza konkurencja była i trzeba było ograniczyć ilość wniosków, więc uwalili za głupotę. Ech ta biurokracja

Gwizdu, gwizdu poszło w .isdu.

szkoda poswieconego czasu i pracy włożonej przez pozostałe 13 podmiotów. Piechowice i nadleśnictwo winno zostać obciążone kosztami tych prac

To nie bezpośredni błąd Burmistrza, a jakiegoś innego pracownika urzędu. Burmistrz korzysta z informacji udzielanych mu przez podwładnych. Tak czy siak, jako władza wykonawcza, to Burmistrz ponosi odpowiedzialność za całe zamieszanie.
Ponadto, Pan Burmistrz Piechowic za wprowadzenie w błąd powinien przynajmniej oficjalnie pozostałe podmioty, Burmistrza Szklarskiej Poręby, a przede wszystkim turystów i mieszkańców Szklarskiej Poręby. Tego wymagają dobre obyczaje, kultura osobista i umiejętność zachowania się w niefortunnej sytuacji - tzw. "klasa"

To nie bezpośredni błąd Burmistrza, a jakiegoś innego pracownika urzędu. Burmistrz korzysta z informacji udzielanych mu przez podwładnych. Tak czy siak, jako władza wykonawcza, to Burmistrz ponosi odpowiedzialność za całe zamieszanie.
Ponadto, Pan Burmistrz Piechowic za wprowadzenie w błąd powinien przynajmniej oficjalnie przeprosić pozostałe podmioty, Burmistrza Szklarskiej Poręby, a przede wszystkim turystów i mieszkańców Szklarskiej Poręby. Tego wymagają dobre obyczaje, kultura osobista i umiejętność zachowania się w niefortunnej sytuacji - tzw. "klasa"

Nie jest nic straconego. Przede wszystkim nie stracono 3 mln euro, tylko szanse na ich pozyskanie. Wniosek przygotowano do konkursu, a tam wcale nie było pewne,że się dostanie pieniądze. Ponadto wniosek można złożyć jeszcze raz w przyszłym roku we wrześniu.

Jak się unię opluwa to po jaką cholerę chodzi się do niej po pieniądze. Trzeba mieć takie rozdwojenie jaźni. Ona taka sraka nie dobra straszna złodziejka i wiecznie się miesza ! Pieniążki tylko nie śmierdzące jak daje i jest OK ! Jak te grabie ! ! !

bierzemy, bo płacimy składke członkowska.Inna kwestia to papierologia stworzona chyba tylko po to aby nielicznym dane było czerpać ze żródełka dobrobytu

A czy to czasem nie tak, że błędy formalne są pretekstem do nieudzielenia kasy.
Skoro Unię przedstawia się praktycznie tak, że to samo zło, to UE się odwdzięcza.
To jest też jedno z oblicz dobrej zmiany, oraz jego skutki.

W poważnej sprawie, poważny aplikujący najmuje profesjonalną firmę dająca gwarancje rzetelnego przygotowania dokumentów. Kto temat traktuje hydraulicznie, ten słucha urzędnika biegłego we wszystkim. Przysłowie mówi: Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Czesi jakoś potrafili, Polakom zawsze wiatry w oczy.

Poważnie traktuje? Potańczyć pośpiewać oblecieć imprezy miejskie. Kolejna odsłoana to wiadukty o których ktoś pisał wyżej. Gwóźdź do trumny Piechowic, ciekawe co w tym temacie robi???

Unia nie da Polsce już złotówki póki PiS bedzie rządził. Rok temu poprawiono by dokumenty, bo takie były procedury. Przez k****nów z Warszawy cierpią regiony.

Ty to jednak debil jesteś. Nienawiść do PiS-u przybiera różne formy w twoim przypadku jest to zwykły debilizm. Nie rozumiesz, że dokumenty aplikacyjne nawet do Brukseli nie dotarły? Że zatrzymali je Czesi, którzy byli wiodącym parterem projektu? Zatrzymali ze względu na błędy formalne popełnione przez dwa polskie podmioty. Że nie było już możliwości korekty ze względu na zamknięty termin konkursu? To ma tyle wspólnego z PiSem i jego nielubieniem przez Brukselę co twój wpis z inteligencją.

Wiadukty ? Ogrodzone blachą aby utrudnić wjazd (przejscie jest chyba możliwe), wiadukty trwają w poczuciu odpowiedzialności za 125 letnią historię kolei żelaznej na tych ziemiach. Dzięki żarliwym modłom a wbrew pomówieniom określonych sił, budowle mają trwać do końca świata i jeden dzień dłużej.
Po co było starszyć zawaleniem? Że zarysowane i szpary że rękę można włożyć to zaraz muszą się zawalić? Nie takie krzywe obiekty stojom.

Błąd popełnił burmistrz z PSL....i to też jest wina PiS-u :)

Tak,wszystko jest winą

Za rok następne podejście

" - Błąd mojego pracownika polegał na tym, że dostarczył część danych na druku, który obowiązywał rok temu, a teraz wprowadzono nowy wzór – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic." Oj chyba pan kłamie Panie Burmistrzu. Piechowice nie udokumentowały prawa własności do działek gruntów na których miały być przeprowadzone prace związane z projektem. Proszę nie pierd...lić o niewłaściwych formularzach.
Dodajmy że nie popisało się Nadleśnictwo "Śnieżka" w Kowarach które nie przedstawiło opinii na temat oddziaływania środowiskowego co oczywiście również dyskwalifkowało wniosek.

rok temu nie trzeba było udowadniać prawa własności stąd pewnie to twierdzenie o niewłaściwych formularzach

"Przepadły 3 miliony euro ? To nic w ramach rekompensaty zaśpiewam wam ludową piosenkę"
W. Rudolf

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.