Przerażający obraz zniszczeń po pożarze w Karkonoszach

Przerażający obraz zniszczeń po pożarze w Karkonoszach

Widok po pożarze, który szalał w miniony weekend po czeskiej stronie Karkonoszy w okolicach schroniska Labska bouda, jest przerażający. 10 hektarów wypalonej trawy, zniszczonych torfowisk, borówczysk oraz kikuty kosodrzewiny robią ogromne wrażenie. Zdjęcia po pożarze pokazał Karkonoski Park Narodowy. - Wszystko jest po czeskiej stronie, ale Karkonosze są wszak jedne - piszą jego pracownicy.

Pracownicy czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego  szacują straty po pożarze. Na szczęście, nikt w nim nie ucierpiał, ale zniszczenia w przyrodzie są bardzo duże.

Spłonęło około 10 hektarów terenu położonego w pobliżu znanego czeskiego schroniska  Labsba bouda, przy granicy polsko-czeskiej.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 20 jednostek strażackich - 11 czeskich i 9 polskich. Ogień wybuchł w sobotę (17 listopada). Akcja gaszenia trwała do późnej nocy. Utrudniał ją silny wiatr, który sprzyjał szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Jak poinformował Krzysztof Zakrzewski z jeleniogórskiej straży pożarnej, ogień nie przedostał się  na teren Polski. Polscy strażacy wspomagali działania Czechów. 

Przyczyna powstania ognia nie jest jeszcze znana.

Więcej na ten temat w "Nowinach Jeleniogórskich" z 27 listopada 2018 r. 

pozar kpn (1).jpg
pozar kpn (2).jpg
pozar kpn (3).jpg
pozar kpn (4).jpg

Komentarze (3)

Kiedyś wypalano lasy pod uprawy i hodowlę - dziś Bóg wie -płoną góry, płoną lasy, płoną stare chaty -- pod apartamenty.

No to kiedy otwarcie kolejnego stoku narciarskiego?

plakac sie chce, najgorszy potwor to czlowiek, juz nie ma gdzie uciekac ... jeszcze to pokolenie dozyje a dzieci, wnuki ? koszmar ! sami zgotowalismy Im ten los, wystarczy popatrzec czym pali sie w piecach, kominkach, etc ... jaki syf wydobywa sie z kominow, Ziemia ginie a My sie biernie przygladamy i sprowadzamy te diesle z Zachodu i cieszymy sie, ze zarobilismy bo tanio kupilismy taka zwykla polska swolocz ! niestety

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.