Sanikom wchodzi do Lwówka

Od 1 lipca Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sanikom sp. z o.o. zajmie się wywozem śmieci na terenie miasta i gminy Lwówek Śląski. W związku z tą zmianą nikt nie straci pracy, a mieszkańcy nie zapłacą drożej za usługi.

Decyzja w tej sprawie zapadła kilka miesięcy temu. Najpierw podjęli ją radni, a potem stosowną uchwałę o  nowym wspólniku podjęło zgromadzenie wspólników spółki. Technicznie rzecz biorąc gmina Lwówek Śląski za 5844 udziały przejmowanej spółki tj. Zakładu Oczyszczania Miasta otrzyma 800 udziałów w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sanikom sp. z o.o. w Lubawce. Nominalna wartość każdego udziału w lubawskiej spółce to 500 zł, co daje łączną wartość tych udziałów 400 tys. zł. Tym samym Lwówek Śląski stanie się szóstym co do wielkości udziałowcem spółki Sanikom (na osiemnastu). W samorządzie liczą, że lepsza organizacja pracy w tej firmie z dużym dorobkiem przełoży się na jakość świadczonych usług i zadowolenie mieszkańców.

 

Lesław Kokosz, zastępca burmistrza, zapowiada, że wszyscy pracownicy spółki ZOM automatycznie zostaną zatrudnieni w Sanikomie. Nikt nie powinien stracić pracy. W opinii zastępcy burmistrza zmiana podmiotu odbierającego odpady od mieszkańców Lwówka Śląskiego nie powinna także wpłynąć na podwyżki cen tych usług. - Jeśli w jakiejś perspektywie będą podwyżki cen, to bez związku z faktem połączenia spółek – mówi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.