Ukradł dwa kilometry linii energetycznej

fot.: KPP Lubań

Ponad dwa kilometry, a dokładnie 2044 m, napowietrznej linii energetycznej wysokiego napięcia ukradł 26-letni mieszkaniec Zawidowa. Przy okazji złamał słup przesyłowy. Policja złapała go na gorącym uczynku, bo nie mógł odjechać – auto zakopało się w polu.  

Mężczyzna kradł kolejne odcinki linii energetycznej od pewnego czasu. Pracownicy dystrybutora energii i administratora sieci – spółki Tauron – byli więc wyczuleni na sygnały o przerwach w zasilaniu.  Kiedy więc zauważyli kolejną taką awarię w newralgicznym miejscu, natychmiast powiadomili policję. Oficer dyżurny na miejsce wysłał policjantów z Zawidowa i Zgorzelca, tak, żeby sprawcę zatrzymać, bez względu na to, w którą stronę się oddali.

Zadanie okazało się łatwiejsze niż sądzono. Sprawca nie mógł wyjechać autem zakopanym w błocie, został więc zatrzymany bez konieczności poszukiwań i pościgu. W bagażniku samochodu znajdowało się ok. 50 metrów ukradzionego chwilę wcześniej przewodu. Łącznie zawidowianin ukradł 2044 metry, ważące ponad tonę. Tauron szkody (wraz ze złamanym słupem) na prawie 40 tys. zł.     

linia_energ6.jpg
linia_energ5.jpg
linia_energ3.jpg
linia_energ2.jpg
linia_energ1.jpg

Komentarze (13)

panie dyć starczylo zakopać ten drut a proces byłby poszlakowy

Kto do tej pory skupował ten przewód? do kontroli skupy złomu .

przecie skupy to informatorzy. Jak niedawno sprzedawałem puszki musiałem czekać 20 minut aż skończy rozmowe z tajniakami.

,,, za moich czasow to byla Milicja.Pamietam,sp.Ryska ktory
lapal zlodzei,jak kuna wiejskie kury

Za każde udowodnione złodziejstwo uciąć jeden palec. Jak mózg dojdzie do głosu, po pierwszym paluszku, to zostanie mu jeszcze 9. Jak nie ma mózgu, to nie będzie miał czym kraść. I nie mówcie mi, że wtedy będzie na moim utrzymaniu, bo teraz też jest.

,, za moich czasow to byly sklepy.Pamietam, wypieki z Piekarni przy stalina.Patron ulicy -obcy,ale chleb smaku Polskiego

Bo niczego innego nie było więc zaklejałeś żołądek chlebem

,, do relo,ale bylo czysciejsze powietrze.Plastik wynalazl niemiec na nasza zgube.Ty wiesz,co sie dzieje? - Moj Wnuk powiedzial: - "Dziadziusiu,pan Waldek,tato Karolinki dokarmia w piwnicy smoga",..teraz juz wiesz,dlaczgo obecni polacy nie sa Polakami

Chodziło raczej o to, że pan Waldek trzyma córkę Karolinkę w piwnicy. Od trzech lat. Na łańcuchu. Wyreguluj aparacik, bo nie wszystko słyszysz.

,,do austriak,lepiej uwazaj na sasiada.Gdy dojdzie /znowu/
do wycieku substancji radioaktywnej z elektrowni atomowej
od sasiada Czecha,to bedziecie znowu protestowali na brak ryb w Dunaju

To był jakiś dobry elektryk skoro nie został porządnie popieszczony. Może był na szkoleniu w Gdańsku ??

dobry elektryk zarabia tyle, że nie musi kraść.

jaki kraj, takie gangstery.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.