W Jeleniej Górze będzie II tura wyborów na prezydenta miasta

W Jeleniej Górze będzie II tura wyborów na prezydenta miasta

Nadal trwa liczenie głosów oddanych wczoraj w wyborach samorządowych. Z nieoficjalnych danych wynika, że w walce o fotel prezydenta miasta będzie dogrywka w II turze między Jerzym Łużniakiem (Koalicja Obywatelska) a Krzysztofem Mrozem (Prawo i Sprawiedliwość).

Z nieoficjalnych wyników zebranych z 38 komisji (na 45) wynika, że na Jerzego Łużniaka głosowało 12 372 jeleniogórzan, czyli 47 procent uprawnionych.

Krzysztof Mróz ma głosy 6303 wyborców, czyli 24 procent.

Trzej pozostali kandydaci na prezydenta Jeleniej Góry: Hubert Papaj, Grzegorz Niedźwiecki i Paweł Gluza są na dalszych miejscach.

W wyborach do rady miejskiej w Jeleniej Górze prawdopodobnie zdecydowaną większość będzie miała Koalicja Obywatelska.

Frekwencja wyborcza w Jeleniej Górze wyniosła 50,51 procent.

Są to wyniki nieoficjalne. Na informacje oficjalne z PKW trzeba będzie poczekać do jutra (23 października) lub środy (24 października).

W sztabach optymistycznie

Wczoraj kandydaci Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości śledzili przebieg wyborów w swoich sztabach. Po zamknięciu lokali wyborczych i pojawieniu się po godz. 23 pierwszych, nieoficjalnych wyników w obu sztabach były dobre nastroje.

- Na Dolnym Śląsku PiS wygrał wybory do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, więc pewnie wygraliśmy również w regionie jeleniogórskim – mówił Krzysztof Mróz, kandydat PiS na prezydenta Jeleniej Góry. Były senator ubolewał nad przypadkami niszczenia plakatów i billboardów jego komitetu, do których miało dochodzić podczas ciszy wyborczej.

W sztabie PiS nie czekali do rana, by śledzić wyniki wyborów, które spływały z poszczególnych komisji.

Odwrotnie niż u Koalicji Obywatelskiej, gdzie w siedzibie biura poselskiego Platformy Obywatelskiej czekano niemal do białego rana.

Nastroje były z każdą chwilę coraz lepsze.

- Wszyscy ciężko pracowaliśmy, czekamy ze spokojem na wyniki – mówił Jerzy Łużniak, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry.

- Każdy przeciwnika trzeba szanować, z każdym trzeba umiejętnie rozmawiać, a przede wszystkim przekonywać do siebie mieszkańców – odpowiedział Jerzy Łużniak zapytany o ewentualność II tury.

Wszystko wskazuje na to, że 4 listopada zmierzy się w walce o fotel szefa miasta z Krzysztofem Mrozem.

Jerzy Łużniak odniósł się także do wygranej PiS w sejmiku dolnośląskim. -Trzeba wziąć pod uwagę, że PiS nie ma w sejmiku koalicjanta. Tak więc PiS wygrywając, jednak przegrał – wyjaśnił Łużniak.

IMG_20181021_222041 (Kopiowanie).jpg
IMG_20181021_222118 (Kopiowanie).jpg
IMG_20181021_222125 (Kopiowanie).jpg
IMG_4884 (Kopiowanie).jpg
IMG_4887 (Kopiowanie).jpg
IMG_4899 (Kopiowanie).jpg
IMG_4918 (Kopiowanie).jpg
IMG_4921 (Kopiowanie).jpg
IMG_20181021_220445 (Kopiowanie).jpg
IMG_20181021_220453 (Kopiowanie).jpg

Komentarze (30)

Ci którzy głosowali na Mroza,Gluze,Papaja i Niedzwieckiego głosujcie na Mroza w drugiej turze trzeba połączyć siły i zwalić tych złodziej!

Sam se zwal...

Pierwsza tura pokazuje, ze nie ma juz nadziei i niestety wygra Pan Luzniak. Wiekszosc w radzie wezmie Koalicja Obywatelska, czyli tak naprawde nic sie nie zmieni. Miastem beda rzadzic ci sami ludzie, co oznacza tylko tyle, ze bedzie sie ono nadal pograzac w stagnacji, a mlodzi po studiach juz nie wroca z Wroclawia. Ale pretensje mozna miec tylko do siebie - sami tak wybralismy. Za cztery lata kolejna okazja do zmiany losu.

tak na marginesie to kadencja trwa 5 lat, "znawco tematu", marudny malkontencie

Tym gorzej, że 5 lat. A czym Ciebie Pan Łużniak przekonał? Co takiego zrobił w poprzedniej kadencji?

czytaj ordynację wyborczą ze zrozumieniem - od tych wyborów kadencja jest PIĘCIOLETNIA - ty !!! niemoto

Jezeli w sejmiku ma wiekszośc PiS to trzeba głosować na Mroza.Nie ma innej alternatywy.Łuzniak = to co było czyli nic nowego .Stare pryki ze starymi nawykami

Żaden Mróz absolutnie wtedy padniemy

Czy wszyscy widzą te duże ilości minusów? Urzędaski dostały wytyczne i lajkami budują mur ochronny dla swojego idola. :D

Tylko Jurek :))))

Tylko Jurek :))))

ty se możesz co najwyżej ... arytmetyka jest nieubłagana i 1/3 tych co głosowali na Papaja i Gluzę wogóle nie pójdzie na II turę. I to załatwi w zasadzie spadochroniarza Mroza który o JG tak naprawdę zielonego pojęcia nie ma.

Mróz spadochroniarz.nie ośmieszają sie

Oczywiście Jerzy Łużniak ma mój głos.

Wstyd przyznać ale niestety w Jeleniej przeważa głupota :(

Ty i Twoja ksywa jesteście najlepszym przykładem tej głupoty.

jak widać po łapkach przy twoim poście ... ale i tak jestem z Ciebie dumny - w dzisiejszych czasach przyznać się do głupoty jest cool i trendy. Idź może prezes coś da, po główce pogłaszcze, stołeczek podstawi ...

Panie Łużniak, prawdopodobnie ma Pan wygraną w II turze, zatem czas się wziąć do prawdziwej pracy na rzecz mieszkańców Jeleniej Góry, po okresie marazmu, "świętospokojności" i nie zmarnuj, mojego na Pana(bo absolutnie nie na p. Mroza) głosu!

W Jeleniej to ślepi ludzie głosują na Łóżniaka.Chcą zniszczyć tą Jelenią na amen.

Jak do głosu dojdzie pis to wszystko dostanie kościół. A my będziemy pracować za „Bóg Zapłać”

Szkoda, że ostatecznie ludzie głosowali "na partię" lub "przeciw partii", zamiast przyjrzeć się programom wszystkich kandydatów. Jedyne, co pozostaje mi, jako młodemu człowiekowi, który chciałby kiedyś wrócić do tego niegdyś pięknego miasta, to oddać głos nieważny.

Panie Jurku gratulacje !! Trzeba wygrać z pisowskimi bolszewikami. Pozdrawiam.

Popatrzcie na to tak: Łużniak dziś ma 63 lata, a pod koniec nowej kadencji będzie miał aż 68! Czy tak chcecie odnawiać te miasto??

Prezes ma obecnie 69 lat, a za 10 lat(bo tyle ma zamiar być Naczelnikiem) będzie miał demencję starczą i zapomni jak się nazywa... Czy taki "ktoś" ma nadal (tak właściwie) rządzić krajem? Nie wymawiaj komuś jego lat, bo to nieładnie!

proble m w tym ze on z epoki nawet nie tranzystorowej a lampowej.

Po wynikach widać, że klątwa "czerwonej kotliny" jednak nadal wisi nad Jelenią Górą i chyba w najbliższym czasie nie zostanie zdjęta!?Cóż, czyli najprawdopodobniej miasto nadal czeka marazm i jazda po równi pochyłej?

Tu się już nigdy nic nie zmieni. Jelenia jest dawno przegrana dzięki takim ludziom którzy trzymają w szafie czerwone książeczki a w kościele zajmują pierwsze miejsce ,,dobrzy katolicy" połowa z nich to T.W i płaczą bo PIS zabrał emeryturkę S.B-cką . Jedyna szansa to Mróz ale wielu uważa że się nie nadaje . Dość kolesiostwa takiego jak kandydat Koalicji .Mamy dość takich ludzi którzy robiąc coś a tak naprawdę załatwiają swoje interesy.

Trzeba było brać przykład od wyborców z Przemyśla i nie głosować na partie tak jak one chciały tylko na zmiany

Pisiorom stanowczo mówimy....NIE!!!

Jeleniogórzanie nie wyciągneli żadnych wniosków.To byly wybory samorzadowe ,nie parlamentarne..A wy głosowaliście na partie.To czego teraz płaczecie?
Wyborcy czy Pisu czy KO włączcie myslenie.Wszyscy przegraliśmy. Bo to jedna banda skorumpowana.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.