W Jeleniej Górze więcej turystów z Polski

W Jeleniej Górze więcej turystów z Polski

Do takich wniosków doszedł ksiądz Andrzej Bokiej, analizując odwiedziny w punkcie pielgrzymkowym i samym Kościele Podwyższenia Krzyża Św.
- W ubiegłych latach wśród turystów przeważali Niemcy, a ostatnio coraz więcej sprzedajaemy albumów i wydawnictw w języku polskim – powiedział „Nowinom Jeleniogórskim” ksiądz Andrzej Bokiej.

 


Kościół garnizonowy leży ponadto na trasie pielgrzymkowej Drogi św. Jakuba. I coraz częściej znak muszli prowadzący do Santiago de Compostela noszą turyści – pielgrzymi odwiedzający Kościół Garnizownowy w Jeleniej Górze:
- W ubiegłym tygodniu daliśmy gościnę pielgrzymom, którzy szli do Santiago de Compostela z Lublina – relacjonuje ksiądz Andrzej Bokiej – Jeleniogórzanie także coraz częściej pielgrzymują, podróżują. Postawiliśmy obok kościoła nawet drogowskazy pokazujące kierunki i odległości do różnych takich miejsc, jak Santiago de Compostela. Coraz więcej też jeleniogórzan tuła się po świecie. Wśród drogowskazów są te do stolic europejskich. Pewnie niejeden rodzic chętnie zobaczy, w którym kierunku ma patrzeć na swoje dzieci.
Kościół Garnizonowy jesienią ubiegłego roku zdecydowanie wypiękniał. Została położona nowa elewacja świątyni. Zakończenie prac przewidziano na przyszły tydzień, kiedy to wykonane zostaną poprawki nowej elewacji. Całość prac kosztowała blisko jeden milion złotych (łącznie z koniecznymi naprawami kanalizacji). Fundusze zostały pozyskane z różnych źródeł, głównie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

Komentarze (20)

Niemieccy turyści odwiedzają TEN kościół bo to Ich dziedzictwo.

nie na temat ale ważne - ze wczoraj : Imam chce, aby Austria stała się państwem islamskim i wprowadziła prawo szariatu. Imam z wiedeńskiego meczetu As-Sunnah wezwał do ustanowienia państwa muzułmańskiego i wprowadzenia prawa szariatu na terytorium Austrii – informuje Kronen Zeitung. uwaga kolejne testy jak zachowają się biali europejczycy/niewierni/

A co na to radny Macica Szymanski?

...o to samo chciałem zapytać...

Jeszcze jakby tak otwierać ten kościół dla zwiedzających ( nie za opłatą, bo to zwyczajne zdzierstwo brać 4zł za otwarcie kościoła) i wiernych. Jakoś Pankracego i Erazma jest codziennie rano otwarty i można iść się pomodlić czy zwiedzić. Może lepszy zarządca. Bokiej ucz się jak wyjść do ludzi.

I zmienić organistę. Ten powinien sam dojść do wniosku, że konieczna jest (zasłużona) emerytura.
Głos już nie ten!

Chcialo by sie zapytac na co I gdzie te pieniaddze ida....?

Na utrzymanie świątyni i przyszłe "remonty". Może i brzmi to co najmniej wymijająco, ale tak właśnie jest.

na remonty to kościół może dostać dotacje od państwa i z funduszy europejskich a ciemnocie wciska, że od nich tylko zbiera ...i tak w skali kraju wyciąga na same tace ok 6 miliardów PLN

dodam, że wystarczy wpisać w google "Nycz ujawnia, ile Polacy dają na tacę. Szokujące dane . " i w artykule z 2016 roku można przeczytać ... " Ponad 6 mld zł jest z ofiar ludzkich na tacę, natomiast to, co państwo daje przy okazji współfinansowania szkół katolickich, współfinansowania kościelnych zabytków sakralnych, uposażenia katechetów szkolnych, to w sumie ok. 2 mld zł. " Polecam tez wpisanie do słownika języka polskiego słowa PARAFIANIN .

Nie jestem kościółkowa,uciekam od czarnych,ale gdyby nie oni,z tych przepięknych zabytków pozostałyby ruiny.Dziękuję.

DBAJĄ , BO TO JEST MIEJSCE W KTÓRYM DOJĄ KASĘ. KOSCIÓŁ TO KOMERCJALNY OBIEKT A NIE MIEJSCE POSŁUGI . ZARABIAJĄ TAM MASE FORSY .

To z tego powodu miasto, starówka pustoszeje?

Co turyści mają za ofertę w Jeleniej? Zawiła skutecznie zniszczył to miasto.

ja tam wolę kościółkowych jak islamistów !! - są mniej szkodliwi, czy wy ludzie tego nie dostrzegacie ? Cz Często odwiedzam Francje,Belgie,Holandie,Danii, Niemcy - rozmawiam bardzo dużo z ludźmi którzy tam mieszkają i to co mówią i widzą co się dzieje w ich miastach to więcej niż szok! Media tuszują różne sprawy !!
a tak ze wczoraj nie na temat ale też ważne: Duńska opinia publiczna zarzuca policji, iż ta ukrywała sprawę napaści przez afgańskich imigrantów na dwie nastolatki, z których jedną zgwałcono, a drugą usiłowano. tysiące przypadków w całej zachodniej europie jest zamiatane pod dywan - tego chcecie
w Polsce ludzie którzy chcą do Polski sprowadzać islamistów albo nie są Polakami albo działają mają
za zadanie działać na szkodę Polski i Polaków

Siedzisz na dupsku w grajdole i przepisujesz pierdoły słuchając TVRepublika, znalazł się politolog poliglota i religioznawca. Tak dużo złego co wyrządził Rydzyk i Kaczyńscy to żaden obcy przybysz tyle nie zrobił. Marzy CI się taka dyktatura kościelna jak była w Hiszpanii, Portugalii, czy Argentynie? Taka maluśka Polska nie liczy się na arenie świata , są mądrzejsi ludzie uczeni, wynalazcy. A tu "ciemny lud" wierzący w zabobony.TY se możesz wypisywać życzenia ,nie jesteś w stanie powstrzymać migracji, tak samo jak mutacji chorób.Amen.

zapraszam w trasę ze mną po europie zawiozę cię do paryża w takie miejsca prawdziwe heh nie te z pocztówek, i do niemiec i do belgii to zobaczysz gotowy na przygodę życia i spotkanie z islamistami/arabami którzy powiedzą ci co to jest szariat i hadisy hehe porozmawiamy oczywiście też jeszcze z białymi rdzennymi mieszkańcami to opowiedzą co jest tam naprawdę zobaczysz zdjęcia i filmy i wtedy powiesz polakom jak jest ok

Naucz się, luju, pisać po polsku. Kropki i przecinki w zdaniu to chyba dla ciebie czarna magia, pajacu?

Nie interesują mnie durni pseudopolscy politycy z polsko brzmiącymi nazwiskami z żadnej opcji politycznej i nie interesuje mnie durny kościół - nie popieram tych mord zakłamanych które nie pozwalają ludziom w Polsce od 30 lat rozwijać się i myśleć samodzielnie mam nadzieję że Polacy nie będą musieli przelewać krwi za dj walcząc z islamistami,
i tego życzę wszystkim polakom - a dziś poinformowano że kolejny "nożownik" nie islamista i nie arab bo to niepoprawnie politycznie hehe zabił i ranił w Paryżu podzwonię po znajomych z Paryża to się dowiem jak i gdzie to było cud że to wypłynęło do głównych mediów

Każdy islamista w Polsce może liczyć tylko na wpierdool....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.