Wkurzony senior na "kanapie"

Wkurzony senior na "kanapie"

- Pojechałem z wnuczką do Karpacza, wybraliśmy się na Śnieżkę i okazało się, że wstęp do KPN związany z wjazdem na Kopę jest wliczony w cenę biletu na wyciąg. Zdenerwowałem się, bo przecież jako miejscowy takiego biletu kupować nie muszę – skarżył się nasz czytelnik. Rzeczywiście mieszkańcy gmin z terenów, na których leży KPN z opłat za wstęp do parku są zwolnieni. Okazuje się, że sytuacja w przypadku kolei linowej na Kopę oraz Wodospadu Kamieńczyka jest nieco inna i faktem jest, że nawet miejscowi muszą ponieść koszty wstępu, choć niższe od ceny biletu.

Nasz czytelnik poczuł się po prostu naciągnięty. - Nie dość, że senior za wyciąg płaci bez żadnej zniżki, to jeszcze w cenie jest opłata za to, co mam za darmo – opowiada.

Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku narodowego wyjaśnia, że w cenie biletu na kolej linową na Kopę jest zawarta opłata za udostępnienie KPN, a nie bilet wstępu. Jest ona zdecydowanie niższa (3,50 zł brutto) i, zgodnie z prawem, obowiązuje wszystkich bez wyjątku. - To rozwiązanie logiczne, bo trudno, żeby turyści stali w dwóch kolejkach: do kasy kolei linowej i do kasy KPN. Pobieranie opłaty za udostępnienie w taki sposób jest w pełni zgodne z prawem – tłumaczy. Dodaje, że parki narodowe mogą pobierać bilety wstępu lub opłaty za udostępnienie parku. Większość parków narodowych w Polsce pobiera bilety wstępu (gdzie zwolnieni są mieszkańcy), ale np. w Parku Narodowym Gór Stołowych albo w Pienińskim Parku Narodowym obowiązuje opłata za udostępnienie i tam żadnych zwolnień nie ma.
 

Komentarze (21)

Na piechotę zasuwać !! Albo skorzystać z gondoli naszych sąsiadów, którzy w rozwoju gospodarczym zostawili nas daleko w tyle, bo przegonili pasożytów watykańskich.

Po co tak mówisz? Co ma do tego Watykan? Po co dzielisz w taki sposób ludzi? Uwierz mi, że religia nie ma dużo wspólnego z poziomem rozwoju danego kraju, czy regionu. Spójrz na katolicką Bawarię - jeden z najlepiej rozwiniętych landów niemieckich, a zarazem jeden z najbardziej rozwiniętych regionów na świecie. I zastanów się trochę nad sobą i pomyśl, czy jesteś osobą tolerancyjną, miłą i inteligentną.

Bieda to optymalny ekosystem chrześcijanizmu. Wystarczy przekroczyć granicę z Cze****i, znikają kościoły - pojawiają się fabryki.

Nie wiem dlaczego wykropkowało Czechów ? Niemieckie landy mogą być wzorem gdybyśmy planowali ludobójstwo. Ich bogactwo wynika z genetycznie ukształtowanych morderczych zapędów germanów oraz skutków działalności o takim charakterze na przestrzeni wieków. W porównaniu ze złem wyrządzonym przez chrześcijanizm są jak dzieci kradnące jabłka z ogródka.

"Chrześcijanizm"? Nie ośmieszaj się... Dzięki takim wypowiedziom fanatycy kk mają ubaw.

Chrześcijanizm - czyli ideologię, kler oraz wiernych. Panuje moda na twierdzenie, że ktoś wierzy w boga, a nie kościół. Warto pamiętać, że to jest to samo zło.

Ma na składki dla łojca ,taki typowy pisiowiec.

Wnuczka szarpie 500 + to może dziadzusiowi zasponsorowac bilecik.

Juz pisałem, że głupota wylewa ci się uszami...

No i tu jest podstawa do pozwu. nikt o te 3,5 sie nie bedzie sądził, ale adwokaci powinni sie zainteresowac sprawą i umozliwić skarżenie na kredyt, a w przypadku przegranej zwrot kosztów. strona pozwana ponosi koszty adwokata, to by mieli mozliwośc zarobienia przy okazji udowodnienia racji tego pana :)

to jest to samo co pobieranie składki rentowej od pracującego emeryta, który na rentę nie może pójść.podobno inaczej się nie da tego zrobić albo się nie chce zawsze więcej kasiory wpłynie do ZUS

A Karkonoszach nie ma Wodospadu Kamieńczyk drogi dziennikarzu z Jeleniej Góry tylko Kamieńczyka co w tym przypadku robi ogromną różnicę!

A w Karkonoszach nie ma Wodospadu Kamieńczyk drogi dziennikarzu z Jeleniej Góry tylko Kamieńczyka co w tym przypadku robi ogromną różnicę!

Dziadek wstyd. Afera za 3,5 zł.

kiedy zbierze sie komisja do walki z wyłudzeniami i przesłucha DZIADA??? Dziadek jeszcze pierdniesz za probe wyłudzenia VAT!!!

"Dziadek" taki skrupulatny to niech się weźmie za SKOKi .

POleciała wam piana z jamy ustnej ale notka dotyczy przecież Karpacza. Szklarska Poręba udostępnia park za darmo. Proponuję wszystkim dziadkom, żeby tam skakali, a małosonym hejterom żeby zapuszczali pazury, bo jesienią będzie co obgryzać z bezsilności :D

Paloma, to ty ostatnio ciągnęłaś mi druta i nie zapłaciłaś?!

Cena jest cena. Nie stać cie to nie jedziesz. A nie przyjechałeś tu wypocząć?

Boze,jaki jad saczycie...****stwo,prostota i brak jakiegokolwiek zrozumienia,i tak pod prawie kazdym artykulem :/

Nie trzeba ustawiać dwóch kolejek, po podejściu do kasy pokazać dokument uprawniający do zniżki i kasjer wbija bilet ze zniżka. Na całym świecie tak to działa, ale widocznie pan „derektor” był co najwyżej w Łebie na lodach kreciolkach. I nie chodzi tu o gowniane 3,5 a o zasady.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.