Wóz strażacki wjechał na czerwonym

Wóz strażacki wjechał na czerwonym

Dzisiaj po godzinie 12. doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Lubańskiej i Sobieszowskiej. Zawinił kierowca wozu strażackiego. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Jak informuje policja, w tych trudnych warunkach pogodowych jeździmy ostrożnie. Nie odnotowano większej ilości wypadków drogowych.

Kierowca wozu strażackiego wjechał na skrzyżowanie mimo czerwonego światła i zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem passatem. Samochód strażacki, co prawda miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak policjanci z drogówki uznali, że mimo to naruszył przepisy bezpieczeństwa drogowego. - Kierowca wozu strażackiego został ukarany mandatem w wysokości 220 zł – poinformowała podinsp. Małgorzata Gorzelak, rzeczniczka prasowa KMP w Jeleniej Górze. - Dwa wozy strażackie jechały do zdarzenia na sygnale, były więc uprzywilejowane - wyjaśnił mł.kpt. Krzysztof Zakrzewski, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.  

DSC_5023.jpg
DSC_5010.jpg
DSC_5019.jpg
DSC_5022.jpg

Komentarze (34)

Powinien jeszcze zapłacić za uszkodzenie pojazdu zabytkowego

Racja,piękne kultowe autko !

Dobrze że takiego zloma ktoś rozwalil. Dawno to auto ludu powinno wylądować na złomie. Widać duża Januszu co na passata lecą jeszcze w JG

Rozbite zostało volvo, a nie żaden passat. Warto przestać ślepo wierzyć w brednie podawane przez media, zwłaszcza nj24. Gdybyś rzucił okiem na zdjęcia, to wszystko byłoby prostsze i nie musiałbyś się ośmieszać w komentarzu. I szkoda tu zarówno klasyka w postaci volvo, jak i strażackiej drabiny, która jest praktycznie nowa, wprowadzona do służby w zeszłym roku za 4 miliony złotych. Tak, 4 miliony, to nie literówka. Długo była ładna i błyszcząca...

Czemu mi od razu seicento przychodzi na myśl?

Pewnie dlatego, że Volvo i Volkswagen zaczynają się na "V" :D
Autor art się pomylił, bo w naszej ojczyźnie każdy chce jeździć VW Passatem i pewnie sam w nocy śnił o nim...

Jak wiemy z poprzednich artykułów tego redaktora każdy pociąg to szynobus a teraz każdy samochód to VW Passat :) Czekamy na artykuł o lotnictwie....

"redaktora"?, no co ty? toz to gwiazda lokalnego dziennikarstwa :-)

I znowu drabina uszkodzona...
Już Jelcz był po wypadku pół roku w naprawie, teraz nowa drabina będzie wyłączona pewnie z kilka miesięcy z użytkowania.

A może to Volvo 740 kombi ??

w kombi jeździ zombi

Zatrudniajcie w straży więcej dzieci bez doświadczenia, to tak będzie częściej. Kiedyś nie było tyle kolizji, a teraz co chwilę strażacy rozbijają jakiś samochód. Kiedyś kierowcy w straży mieli doświadczenie z jeżdżenia Starami w wojsku albo ze szkół mechanicznych, a dziś 20 latek tuż po maturze chce iść do straży, a tam przy naborze jest system punktowy. Są punkty m.in. za prawo jazdy kat.C. Więc taki dzieciak idzie na kurs do prywatnej szkoły, dostaje prawko, a potem do pracy do straży. Pierwszy raz w życiu jeździ ciężarówką tuż po egzaminach właśnie w straży. Robi to w stresie, pod presją czasu i adrenaliny. Co taki młodzik bez doświadczenia może wiedzieć? Ile razy młodzi przywalili w coś, bo nie czuli gabarytów? Były nawet przypadki, że tłukli w bramę wyjazdową u siebie w jednostce, zanim się zdążyła otworzyć. Nazwisk nie będę pisać, ale kiedyś przywalił kierowca Scanii podczas wyjazdu, potem kierowca podnośnika... Kto przewrócił jedyny w powiecie samochód ratownictwa technicznego do rowu w taki sposób, że ten nie nadawał się do jazdy i poszedł do kasacji? Ile było mniejszych kolizji z udziałem samochodów PSP? To wszystko młodzi kierowcy. Może pora coś zmienić, zanim zabiją kolegów na pokładzie albo niewinnego kierowcę w osobówce?

ktoś tu miał problem z dostaniem się :)

Ja odrabiałem wojsko f straży nikt z nas sie nie dostał do psp oprócz syna komendanta !!więc coś f tom jest;)

Wystarczy zobaczyć jak piszesz i wszystko jasne. Cieniasów do PSP nie przyjmują.

ale gablota !

Podwyżkę wziął to niech płaci za uszkodzenia wozu czemu podatnik ma się jeszcze do tego dokładać. Te strażaki to największe nieroby.

Osz ty lajzo, oby sie nie odwróciło przeciw tobie i zdazyli dojechac jak bedziesz potrzebować pomocy. A swoja droga dobrze by bylo jakby pojazd uprzywilejowany mial bezwzgledne pierwszenstwo a nie jak teraz.

Osz ty lajzo, oby sie nie odwróciło przeciw tobie i zdazyli dojechac jak bedziesz potrzebować pomocy. A swoja droga dobrze by bylo jakby pojazd uprzywilejowany mial bezwzgledne pierwszenstwo a nie jak teraz.

kierowca jest z drajw klubu

kierowca jest z drajw klubu

Dzięki temu że to solidne kultowe VOLVO to uszkodzenia są minimalne Kiedyś to robili auta !!

rozbieżności w artykule? Był na sygnałach czy nie? Wiadomo, że i tak wina kierowcy wozu strażackiego, ale jak można nie usłyszeć takich sygnałów dwóch pojazdów?

Volvassat! Zamazanie tablic - level master!

W straży i w policji same nygusy

Jeśli Panowie ze Straży potrzebują świadków dla potwierdzenia użycia sygnałów, to proszę o kontakt przez maila.

uszkodzenie volvo minimalne. Ze szwagrem wyklepie i bedzie jak nowe.

Jaki problem? Przecież na słupie jest kamera monitoringu.

Po 1. kamera na słupie ma tak słabą częstotliwość odświeżania, że na pewno nie wyłapała błysku świateł stroboskopowych. Po 2. nic by to i tak nie zmieniło, bo zawsze odpowiada kierowca, który wjeżdża na czerwonym. Obojętnie, czy miał sygnały włączone, czy nie.

Dlaczego tylko 200zł dostał. Policj zawsze powtarza 200 za spowodowanie I 50 lub 200 za skutki wypadku czy kolizji. To jak jest w tym przypduk inny taryfikator mandatowy.

Świątek?

Tutaj gdzie mieszkam od 14 lat wiadomo ze nie poolandi,wszystkie pojazdy uprzywilejowane wjerzdzaja na czerwonym swietle,tylko jest jedna sprawa zwalniaja i jada dalej nie ma takiej opcji zeby jeden w drugiego pierd,,,,l,dlatego wyp,,,,,em ze tego kraju,gdzie nie ma sprawiedliwosci,tutaj policja jest dla obywateli a nie odwrotnie,moge pod nosem policji przejsc na czerwonym swietle w dowolnym miejscu jezdni ide sobie BEZ STRESU,itd

Dle trgo wóz uprzywilejowany powinien mieć bezwzględne pierszeństwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mogłeś poczekać jeszcze dwa miesiące z tym komentarzem, byłby kolejny rekord archeo, tłuku.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.