Będzie strajk!

Będzie strajk!

Zwykle pierwszy dzień wiosny w szkołach to czas relaksu, sportu i wygłupów. Tym razem jest inaczej. Właśnie zakończyły się referenda strajkowe w jeleniogórskich szkołach. Frekwencja i wyniki są jednoznaczne. Nauczyciele są zdeterminowani. Opowiedzieli się za strajkiem, aby walczyć o swoje prawa i godne traktowanie. - Strajk może teraz powstrzymać tylko strona rządowa – mówi Sylwia Gac-Sufleta przewodnicząca jeleniogórskiego oddziału ZNP.

„Czy wobec niespełnienia żądania (…..) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?” - to pytanie zadane w referendum nauczycielom. Aby referendum było ważne musiało wziąć w nim udział ponad 50 proc. pracowników instytucji oświatowych. Nigdzie nie było z tym problemów. Frekwencja sięgała ponad 90 proc, a poparcie dla strajku zbliżało się często do 100 proc. Teraz ZNP powiadomi o wynikach referendum dyrektorów szkół, bo oni są pracodawcą dla kadry oświatowej, a gdy rozmowy prowadzone z rządem nie przyniosą rezultatów i postulaty pozostaną niespełnione, ruszy akcja strajkowa. To oznacza, że strajk rozpocznie się w poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r. – To będzie strajk do odwołania – mówi Sylwia Gac-Sufleta, przewodnicząca jeleniogórskiego oddziału ZNP. Decyzję o terminie zakończenia strajku podejmie Prezydium ZG ZNP.

 


Dzisiaj rano były znane wyniki referendów z 31 jeleniogórskich placówek oświatowych (plus szkoły w Jeżowie Sudeckim i Siedlęcinie), których organizacje ZNP podlegają pod jeleniogórski oddział. Brakuje jeszcze informacji z trzech.

 WYNIKI REFERENDUM

Za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się:
Miejskie Przedszkole Nr 2.  - 88,88% głosujących

Miejskie Przedszkole Nr 4. - 100,00% głosujących

Miejskie Przedszkole Nr 10. - 100,00% głosujących

Miejskie Przedszkole Nr 11. - 90,00% głosujących

Miejskie Przedszkole Nr 13.


Miejskie Przedszkole Nr 14. - 97,40% głosujących

Miejskie Przedszkole Nr 19. - 97,60% głosujących

Miejskie Przedszkole Nr 27. - 69,00% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 2. - 95,20% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 3. - 91,00% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 5. - 96,00% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 6. - 94,60% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 7. - 87,80% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 8.


Szkoła Podstawowa Nr 10.  - 100% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 11. - 97,00% głosujących

Szkoła Podstawowa Nr 13. - 91,11% głosujących

Zespół SP Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 - 100,00% głosujących

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1. - 97,00% głosujących


Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2. - 97,60% głosujących

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. - 94,00% głosujących

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. - 87,90% głosujących

Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum Nr 3. - 89,70% głosujących

Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”. - 93,30% głosujących

Zespół SPU i Bursy Szkolnej. - 79,00% głosujących

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 - 80,00% głosujących

Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystycznych - 94,33% głosujących

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy - 92,52% głosujących

Bursa Szkolna Nr 1. - 100,00% głosujących

Młodzieżowy Dom Kultury. - 93,75% głosujących

Międzyszkolny Ośrodek Sportu. - 100,00% głosujących

Publiczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.


Zespół Szkół Jeżów Sudecki - 95,55% głosujących

Szkoła Podstawowa Siedlęcin - 87,00% głosujących

Nie przeprowadzono referendum:
* w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii,
* w Szkole Muzycznej I stopnia,
* w Szkole Muzycznej I i II stopnia.
 

zerom.jpg
zerom1.jpg

Komentarze (106)

A "ósemka" co, strajkuje czy brak danych?

Oświadczam, że mogę nadzorować egzaminy jako wolontariusz.

Masz mgr przed nazwiskiem ?

Mam kartę LGBT.

Drodzy nauczyciele! Nie wyżywajcie się na uczniach.Jak Wam nie pasują podwyżki PiSu, to nie głosujcie na nich. Głosujcie na PO. A oni dadzą Wam takie POdwyżki, że się na jednym koncie nie POmiesczą. I będziecie musieli zakładać Po kilka kont w banku. Ale to jest tylko drobna niedogodność.

To już nie ważne. I tak POnury Broniarz POgrzebie POlską szkołę.

będzie wolne?

To są ZERA, a nie nauczyciele...

Pisiory mają socjal dla nierobów a nie mają dla nauczycieli?

Może gdyby nauczyciele uczyli na poziomie , to warto byłoby ich poprzeć. Niestety dzieciaki wychodzą ze szkół z roku na rok co raz głupsze. Wystarczy spojrzeć na zadania maturalne - poziom jest na najniższym z możliwych poziomów. Kiedyś podczas matury pisemnej uczeń miał 5 godzin na odpowiedź, teraz piszą sobie na zamówienie jakieś śmieszne wypracowanie i na jego podstawie mają zadane pytania. To jest matura? Zadania z matematyki są jak dla dzieci z podstawówki. I za to nauczyciele się domagają wyższych pensji? Domagają się również za 20 godzin tygodniowo? Normalny człowiek pracuje 40 godzin. Mamy wolny rynek - niech nauczyciele podejmą pracę taką która dam im lepsze pieniądze .

A nauczyciele nie biorą 500+? Są jeszcze takie nazwiska jak Trzaskowski, Petru, Giertych oraz Jacek Tomczak z PO, który targa 2000 złociszy z programu 500+. Jesteś pewny, że to nieroby?

do ruszać głową Zauważyłeś, że PełOwski elektorat chyba w szoku jest i nie za bardzo wie co i jak teraz ma pisać na forach.Od kilku tygodni jest nowa linia PO, która mówi ustami Grzegorza Schetyny i Jacka Rostowskiego, że 500+ na pierwsze dziecko to pomysł programowy PO sprzed 3 lat, a PiS podstępnie go przejął.Podobnie jak pomysł trzynastej emerytury, który to według Ewy Kopacz został ukradziony Platformie przez PiS.Konsternacja w PełOwskim elektoracie, bo jeszcze niedawno rozdawnictwo było dal Platformy Obywatelskiej be, a teraz PO chce rozdawać nawet więcej od PiS.Schetyna nauczycielom też już obiecał, że jak tylko PO przejmie władzę to da 1000 zł podwyżki.Ciekawe tylko, że jak PO rządziła to ciągle mówili "pieniędzy nie ma i nie będzie".

Do Rh+ Cała ta PO POwstała, żeby kręcić lody. A jej program to stek większych i mniejszych kłamstw. Rudy przecież już w 2007 kłamał, że nasze dzieci będą nauczane przez dobrze zarabiających nauczycieli. Więc PO co ten strajk? Nie wierzą Słońcu Peru, że dobrze zarabiają? Nie rozumiem też o co im chodzi z tymi ukradzionymi POmysłami. Jeżeli chcieli dać ludziom 500+ i ludzie te pieniądze dostali, to POwinni się chyba cieszyć z tego. A tu są dąsy. Że to oni mieli dać. Normalna dziecinada i piaskownica. Najgorsze, że niestety mają przewagę w mediach i mogą tak namieszać ludziom w głowach, że wrócą do władzy. A wtedy "piniędzy nie będzie na nic", będzie ch.j, d.pa i kamieni kupa. Dzieci zamiast 500+ dostaną szczaw i mirabelki od Jurnego Stefana. Bedzie tylko kamienica+, ale tylko dla znajomych królika.

Wzruszający i jakże celny tekst "ruszać głową". Pewnie powstał podczas obserwacji działań PiS. PiS nie kręci lodów w państwowych spółkach, Premier Morawiecki nie posługuje sie kłamstwami, Pawłowicz jest nadzwyczaj dobrze wychowana i nikogo nie obraża, Ziobro stworzył system prawny, o którym po nocach będą śnić z przerażeniem nawet nasze dzieci,...

Chyba twoje dzieci. Ja wychowałem swoje na uczciwych ludzi.

Obudź się! Ty nie masz dzieci! Ty nie masz jaj!

Jesteś nauczycielem, czy POKO LGBT? A może wszystko naraz. POKO pedałuje w stronę naszych dzieci.

Coraz bardziej potwierdzasz, że fałdy w twoim mózgu jeszcze się nie wykształciły. Normalnie pierwsza fałda na korze mózgowej pojawia się w czwartym miesiącu życia płodowego człowieka.

@Zdziwieni? A ty masz pamięć złotej rybki?Za PO-PSL pieniędzy nie było ani na socjal, ani dla nauczycieli.Nie pamiętasz jak w sierpniu 2015 roku ówczesna Minister Edukacji z PO Joanna Kluzik-Roztkowska mówiła do nauczycieli-"pieniędzy na rok 2016 nie ma".

Mądry rodzic zrozumie, g****emu dziecko niech uczy i wychowuje jaroslaw.

Twój ojciec miał Jarosław???

Zapraszamy do dyskontów , nie na całe życie tylko na chwilkę , na miesiąc _dwa , tak żeby zobaczyć , poczuć , pieniądz i czas ;)

W dyskoncie nie trzeba mieć wyższego wykształcenia. Owszem ciężka praca ale odpowiedzialność za drugiego człowieka żadna. Zatem po co to porównanie biedronko. Zawsze można skończyć studia i zostać nauczycielem.

A jaką odpowiedzialność mają za drugiego człowieka nauczyciele? Mają centralnie w doopie uczniów. Biorą ich jako zakładników, podczas najważniejszych dni w szkole, czyli egzaminów. I do tego straszą,że jakby co to mogą uczniów nie klasyfikować i nie otrzymają oni promocji. Przecież takich ludzi trzeba odsunąć od dzieci w trybie natychmiastowym.

Ty masz mózg? Oby twoje dzieci go miały. Popracuj z cudzymi dziećmi to zobaczysz i usłyszysz co potrafią.

Przecież to ty sobie pracę wybrałaś (eś).przyspawany czy jak

Musiałeś być największym matołem w klasie skoro nauczyciele mieli ciebie w doopie, jak elegancko piszesz. Swojej głowy nie męcz, efekty kiepskie. Widać to po treści twoich wpisów.

Za moich czasów nauczyciele uczyli, a nie strajkowali. Komuchy Broniarz i Baszczyński, narobiliby w pory, jakby tylko POmyśleli o strajku. A teraz jacy związkowcy.

każda praca mam swoja plusy i minusy , odpowiedzialność to tak różnie hmmm w przedszkolu spada na p.woźną , w szkole na rodziców , na studiach na studentów ... :)

Rada Dzieci przy rządzie PiS przeciwko strajkowi nauczycieli. Zgodnie z zarządzeniem minister Anny Zalewskiej z 2016 r., członkami Rady Dzieci i Młodzieży mieli być gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Teraz zasiadają w niej też dorośli ludzie. – Już w pierwszej kadencji był drobny przekręcik, bo przyjęto kilku studentów. Protestowaliśmy przeciwko temu, bo to niezgodne z regulaminem. Ale MEN nas nie słuchał. Tłumaczono, że przyjęto ich mimo przeszkód formalnych, bo mają "zasługi dla powstania Rady"

Świetny stan finansów (jak twierdzi Pan Premier)umożliwił wprowadzenie tzw. "piątki" Morawieckiego (tak właściwie Jarosława K.), a tu nagle (podobno?) pani minister finansów Czerwińska - rzuca dymisję na biurko - jak się domyślam, zaniepokojona złym stanem tychże finansów! Jestem gotowy zrozumieć ten gest, bo brać odpowiedzialność za nie swoje, wydumane działania, było by swoistym ekonomicznym harakiri. Co do nauczycieli - rząd nigdy Im nie da 1000 zł podwyżki (naturalnie należnej), bo rozpętała by się spirala następnych roszczeń innych zawodów. Nie starczyło by na prywatne loty do domu, elity, jakże "jej należne"...

Skoro im wiecznie mało do śmiało mogą zmienić zawód. W hipermarketach nie ma komu pracować. Praca 20 godzin tygodniowo. Niby sprawdziany sprawdzają w domu. To niech codziennie będą w szkole po 8 godzin to pracy do domu nie zabiorą.

nauczyciele do hipermarketów a do szkoły uczyć dzieci kto? kasjerki i kasjerzy z hipermarketów?

Nie wykluczone, że wtedy POziom nauczania się POdniesie.

A Katolik?
Nie ma na liście najlepszej z Jeleniogórskich szkół
obie publiczne:

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa u św. Pankracego w Jeleniej Górze

Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego w Jeleniej Górze

Szkoła nie podlega pod mafie z ZNP

A 13 pensje i 42 dni urlopu to mało kto ma. Wstyd że nie ma na szpitale i leczenie chorych a Nauczycielom wiecznie mało.pracy w Polsce do wyboru do koloru tylko nie widać tych niby nauczycieli którzy by chcieli siedzieć na kasie za niby większe pieniądze. Może czas zadać pytanie jesteście nauczycielami z powołania czy dla pieniedzy? Bo nie jeden człowiek po studiach pracuje ciężej i dłużej i to za mniejsze pieniądze ale nie mają siły przebicia i zz by strajkowac

Biedna Anno93, wyebali cię z podstawówki już w pierwszej klasie...

Nie chcę tyle urlopu, Wielka łaska lipiec sierpień gdy najdroższe wczasy.

Zawsze możesz POjechać na te dwa miesiące do Germanii i POdcierać tyłki byłym esesmanom. Zarobisz uczciwie, zobaczysz jak wygląda prawdziwa praca i nie będziesz kwękał o POdwyżkę

Wystarczy że tym tam sprzątasz albo cegły podajesz.

Ale czym?

nauczyciele niby tacy mądrzy a dają się panu broniarzowi wykorzystywać do walki politycznej...

Lepiej Kaczyńskiemu?

Ciekawa jestem co my rodzice przedszkolaków mamy zrobić z dziecmi na czas strajku, o ile strasze szkole dzieci mogą zosatc same w domu, o tyle młodsze juz nie.Kto nam odda pieniązki za opiekunki ? nie kazdy ma babcie czy dziadka ktory w tym zcasie moze pomóc, a opieki sa tylko dwa dni. Jak zawsze w naszym kraju wszytsko kosztem dzieci i rodziców.......A po starjku bedą meczyc szkolne dzieci i nadrabaić starkowy materiał.....

Jeśli placówka jest zamknięta, to rodzic dostaje dzień opieki na każdy dzień strajku. Dotyczy to dzieci do lat 8.

A potem zwolnienie z pracy w najlepszym wypadku połowę wypłaty.

Do domu dziecka oddaj jak nie wiesz co zrobic

Droga mamo co ich to obchodzi? Tyle lat ponoć podwyżek nie dostawali, ale dziwnym trafem im teraz na strajki się zebrało ;-)

jestem za tym żeby dać, im 500 zł podwyżki i zabrać kartę nauczyciela!
im ciągle mało
Czy zna ktoś biednego nauczyciela?
statystyki z biura podróży: jaka grupa społeczna wyjeżdża najczęściej na wycieczki zagraniczne - nauczyciele.
Wstyd 1000 zł ?
za chwilę wyjdą urzędnicy (mają tez wyższe wykształcenia) i będą tez chcieli podwyżek.
a gdzie przedsiębiorcy, im niestety nikt nie pomoże, a niestety wszytko muszą finansować w tym chorym państwie.
co maja powiedzieć w służbie zdrowia, zwłaszcza pracownicy pogotowia, DPS, itp.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.