Co będzie w budynku po urzędzie skarbowym?

Co będzie w budynku po urzędzie skarbowym?

W październiku Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze zmienił siedzibę, opuszczając niefunkcjonalny obiekt przy ul. Wolności. Jak będzie wykorzystany ten budynek? 

 

Za komuny w obiekcie przy ul. Wolności 121 działał hotel robotniczy „Celwiskozy”. Po przemianach społeczno-gospodarczych ten element majątku państwowej firmy stał się własnością skarbu państwa, w którego imieniu zarząd nad nim sprawował wojewoda. Właśnie on udostępnił z czasem obiekt na siedzibę jeleniogórskiego urzędu skarbowego. Teraz budynek wciąż pozostaje własnością skarbu państwa. - Staramy się o ten obiekt. Chcemy go pozyskać w zamian za inne nieruchomości w Jeleniej Górze , które należą do samorządu, a w których działają instytucje podległe urzędowi wojewódzkiemu. Jesteśmy w trakcie negocjacji. W kolejnym etapie będą przeprowadzane wyceny nieruchomości, które miałyby podlegać takiej wymianie – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Władze miasta mają jasną wizję wykorzystania po urzędzie skarbowym – ma zostać wykorzystany na cele mieszkaniowe. W grę wchodzą albo lokale socjalne, albo komunalne mieszkania pod wynajem.

Komentarze (20)

Panie Prezydencie proszę robić to co pan umie najlepiej,sprzedać pod biedronkę lub galerię.

zburzyć i postawić market, żadnego nie ma w promieniu 100m

W mieszkaniu po Urzędzie skarbowym można mieć (niestety) niespokojne sny...

Ty się nie modlisz wieczorem i masz mokre sny!

,, Ksiadz Proboszcz przyjdzie z kropidlem i przegoni zle
demony -duchy,ale to moze kosztowac i prosze bez rachunku

A może by tak mieszkania socjalne. To jest budynek, który już spełniał kiedyś funkcje mieszkalne, a Jelenia Góra ma sporo osób których nie stać na utrzymanie drogiego mieszkania.

Budynek, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia (wiem z pierwszej ręki), a tu mają powstać mieszkania socjalne. No to powodzenia szanowni włodarze.

Zrobią tam przychodnię bo w Jeleniej coraz więcej starszych ludzi bo młodych nie ma wyjechali.

Red. SAD - "Za komuny..." Panie Redachtorze to "NJ" były czołową naszą miejscową i ulubioną gazetą. Dla mnie to "PRL" lata mojego szczęśliwego dzieciństwa i wesołej, szalonej młodości.

,, obecna szata graficzna naszego tygodnika jest do wytrzymania,maja dobrych Redaktorow i nawet ..Ksiedza,ktorego uwazam za wzor wszelkich cnot.Lubie /najbardziej / blog naczelnego,ten to ma oko jastrzebie na zwykle ludzkie zlosliwosci

Piękna agencja towarzyska by była

Okoliczni mieszkańcy błagają - tylko nie socjale

,,kazdy,kiedys bedzie starym-emerytem i warto myslec z wyprzedzeniem.Moze w tych budynku powstac Dom Spokojnej Starosci,dla tych biedniejszych ludzi

Dom spokojnej starości bezpośrednio przy ruchliwej ulicy? Można sobie życzyć, ale to nie do zrealizowania.

Ten budynek posiada zużycie techniczne i funkcjonalne. Gwoli objaśnienia jest on w kiepskim stanie technicznym, a dwa budowany w PRLu i nie posiada windy i nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Aby dostosować go na dom starców, trzeba by było dokonać gruntownego remontu, ale wątpię, by ten był opłacalny. Bardziej kalkulowałoby się jego wyburzenie i budowa nowego domu od podstaw.

powini zrobić mieszkania socjane dla rodzin wielodzietnych bo brak takich mieszkań

Zdekomunizować, wyburzyć, zaorać, postawić kościół.

Nie wiem to mieszkanie wolność stara skarb państwa chyba nie albo kochanski. Kto wybory głosy

Izba wytrzezwien dla nowego pololenia polkow-pijakow

Dzisiejsze mieszkania socjalne dla czterech osób, w tym dorastające dzieci muszą zmieścić się w jednym pokoju, bez łazienki,w-c na korytarzu,w kuchni piec(koza) do gotowania.

I niech o ten budynek martwi się skarb państwa,czyli właściciel.Po co miastu ta rudera?Mamy piękne obiekty teatr,zameczek,nie stać nas na ich remont i to jest nasze zmartwienie,po co sobie jeszcze dokładać?Do włodarzy NIE ŁAPCIE WSZYSTKICH SROK ZA OGON,zróbcie jedno, ale dobrze.Byłam w nowym Urzędzie skarbowym,po co wydano duże pieniądze na budowę olbrzymiego gmachu?wygląda to tak;na parterze sala, i jak w kołchozie ,stanowiska dla urzędników,kolejki,hałas,dzieci płaczą.Jeszcze raz pytam po co wybudowano duży gmach?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.