Na placu Ratuszowym jak w Buenos Aires

Fot. Tango Karkonosze

Jeleniogórzanie i turyści, którzy w miniony weekend (29 i 30 czerwca) odwiedzili stolicę Karkonoszy, mogli przez kilka godzin poczuć się jak w Argentynie. I to nie tylko za sprawą upalnej pogody, ale przede wszystkim tanga. Muzyka grana na żywo, milonga do północy oraz warsztaty taneczne na placu Ratuszowym stworzyły niezapomnianą atmosferę.

Członkowie grupy Tango Karkonosze, działającej przy Jeleniogórskim Domu Kultury, nie zawiedli miłośników tanga. Dzięki nim widzowie mogli podziwiać pokazy mistrzów z Argentyny oraz samemu spróbować pod ich okiem podstawowych kroków. Dowiedzieli się, że są dwa rodzaje tanga. Najczęściej ten taniec kojarzy się z tym, co widzimy podczas turniejów tańca towarzyskiego. Ale tango argentyńskie nie ma nic wspólnego z tangiem turniejowym.

Tango argentyńskie, to taniec żywy, miejski, uliczny. Tańczy się go spontanicznie, z pasją, smutnie, namiętnie, wesoło i seksownie – jak tancerzom w duszy gra.

Jeleniogórska milonga, czyli spotkanie, na którym tańczy się tango argentyńskie, była bardzo atrakcyjna. Przyjechali na nią zaprzyjaźnieni z grupą Tango Karkonosze tancerze z innych miast,a także z Czech i Niemiec. Podkreślali, że bardzo rzadko mogą tańczyć do muzyki na żywo, a tu mieli taką możliwość. Grały zespoły Cuarteto Band z Niemiec oraz Torcido Tango Quartet. Na zakończenie wystąpiła fantastycznie przyjęta Gran Orquesta Carambolage z Niemiec, 20 - osobowa orkiestra z udziałem dziewięciu bandeonistów.

Sobotnia milonga trwała do północy. Tancerzom wiernie towarzyszli widzowie, oklaskujący muzyków i uczestników milongi. Niektórzy z nich postanowili spróbować swoich sił i wzięli udział w niedzielnych warsztatach tanga. Ta przygoda z tym tańcem nie musi się skończyć na tych zajęciach.

Tango Karkonosze w JCK

Każdy może dołączyć do karkonoskich miłośników tanga i ćwiczyć ten taniec. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 20.00 do 22.00 w salce JCK przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze. Opiekunami sekcji są Wojciech i Ewa Filipiakowie,vpasjonaci tanga.

Kontakt: Wojciech Filipak tel. 602 194 135, facebook: facebook.com/tangokarkonosze.

Zajęcia trwają przez cały rok, zapisy również. Odpłatność 5 zł/osoba miesięcznie, milongi - wstęp wolny.

tango 1.jpg
tango 5.jpg
tango 7.jpg
tango 10.jpg
tango 11.jpg
tango 13.jpg
tango 16.jpg
tango 17.jpg
tango 1111.jpg
tango.jpg
tango19.jpg
tango20.jpg

Komentarze (2)

Panie prezydencie a gdzie obiecana La Rambla???????????

Najblizsza La Rambla w Barcelonie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.