Nowa inwestycja rowerowa w Zgorzelcu

fot.GOK

Ruszyły prace przy budowie nowych ścieżek rowerowych w Zgorzelcu. Koszt inwestycji, której zakończenie planowane jest na kwiecień przyszłego roku to 3 miliony złotych. Samorządowi miasta nad Nysą udało się na ten cel uzyskać dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego.

Rowerowa inwestycja będzie się odbywać w trzech etapach. Pierwszy obejmie budowę tras w okolicy Parku Ujazdowskiego, gdzie ze względu na charakter parkowo-krajobrazowy powstaną ścieżki gruntowe. Druga część będzie realizowana w części miejskiej, na ulicach: Francuskiej, Elizy Orzeszkowej, Alei Ujazdowskiej (do ostatnich zabudowań), gdzie powstaną ciągi piesze, zatoki postojowe i ciągi pieszo-rowerowe z kostki betonowej lub kamiennej, zaś trzecia na ul. Polna Brzozowa i drogach prowadzących do granic miasta, gdzie powstaną drogi piesze i rowerowe, które połączą na wysokości Stalagu VIIIA miejską sieć dróg pieszo-rowerowych z drogami rowerowymi leżącymi na terenie gminy wiejskiej Zgorzelec.

Komentarze (2)

Panie Zawiła, niech Pan bierze przykład bo jak widać można.

Pan Zawiła już miał pieniądze na budowę dróg rowerowych dla miasta ale jak widać wolał te pieniądze wydać na reklamy typu. "Jelenia Góra, rowerowa stolica Polski" Tak to się rządzi nasza partia PO.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.