Uszkodzony gazociąg (aktualizacja)

Uszkodzony gazociąg (aktualizacja)

Przy pracach prowadzonych przez spółkę Wodnik w ciągu ul. Cieplickiej w Sobieszowie został uszkodzony gazociąg. Ewakuowano 87 mieszkańców z kilku najbliższych budynków, zamknięto drogę i podjęto próbę ograniczenia emisji gazu. Akcja może potrwać do północy. Część mieszkańców dzielnicy przez jakiś czas nie miała gazu i prądu.

Informacja o wycieku gazu w Sobieszowie dotarła do straży pożarnej przed godziną 19. - W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, ewakuowaliśmy 87 osób. Nikt nie został poszkodowany. Teraz cały czas trwają prace mające ograniczyć emisję gazu - powiedział Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy PSP w Jeleniej Górze. - Gaz było czuć bardzo mocno. Wszystko się mogło zdarzyć... - powiedział nam jeden z mieszkańców oczekujący na możliwość powrotu do domu. Ewakuowani mieszkańcy znaleźli schronienie w dwóch autobusach MZK podstawionych poza strefą zagrożenia. Mają do dyspozycji ciepłe napoje.

Droga jest zamknięta. Policja kieruje ruch na obwodnicę Sobieszowa. Jak nam powiedzieli strażacy, gaz wciąż uwalnia się do atmosfery, zagrożenie nie ustało. Pracownicy zakładu gazowniczego próbują dostać się do uszkodzonego gazociągu, żeby go zasklepić. Akcja zostanie zakończona w momencie wyeliminowania zagrożenia i sprawdzenia instalacji gazowych w okolicznych budynkach. - To się powinno udać do dwóch godzin – powiedział Krzysztof Zakrzewski. 

 

Aktualizacja: Sytuacja została opanowana o godz. 1.23. Wtedy czekający w autobusach MZK lub u znajomych mieszkańcy mogli powrócić do swych domów.  Wciąż nie wszyscy mają w domu gaz, bo jego przywrócenie wymaga odpowietrzenia instalacji w mieszkaniach. Pracownicy zakładu gazowniczego w najbliższych godzinach będą odwiedzać poszczególne lokale.

Kwestią odpowiedzialności za uszkodzenie gazociągu zajmuje sie prokurator

DSC01538.JPG
DSC01493.JPG
DSC01495.JPG
DSC01501.JPG
DSC01508.JPG
DSC01511.JPG
DSC01514.JPG
DSC01516.JPG
DSC01522.JPG
DSC01535.JPG
gaz2-nj24.jpg

Komentarze (8)

Tak to jest jak Wodnik zamiast specjalizować się w swojej branży zajmuje się udzielaniem pożyczek. Zupełnie niedawno w Sobieszowie uszkodzili linię energetyczną i też nie było prądu. Kto tam pracuje?

Banksterzy kuźwa !!!! :-$ Bezzwrotne pożyczki tylko w SKOK "Wodnik".

Udzielam odpowiedzi: pracownicy

Do Anonimyffg. Pracownicy tak?, Chcał/a byś pracować z takim kolegą po fachu??? A hej przygodo!!! co by tu dzisiaj ... Panowie?

Czy CI pracownicy i ich kierownicy wiedzą co to jest ;generator częstotliwości?
Podłącza się do "ruły" gazowej a operator koparki ma sygnał .łyżka koparki ,czy młota elektrycznego zatrzymuje się około 30 c,.
Przecież to nie czasy 60!

Niedawno budujac dom, PINB zazadal ode mnie projektu wyjazdu z posesji na droge polna. A co dopiero media.
Moze wiec taka prosta zasada.
Sprawdzamy mapy, jezeli rura byla na mapie, placi kopiacy.
Nie bylo, placi wlasciciel rury.

Z tym generatorem to troszeczkę Pana poniosło chyba że są takie do rur PE.

Jaki pan, taki kram, tfu, kran... tzn. WODNIK!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.