W gminie Stara Kamienica wilki zagryzły psy

Wilki zdjęcie ilustracyjne Pixabay

W gminie Stara Kamienica prawdopodobnie wilki zagryzły psy. Są zgłoszenia o zagryzionych czworonogach w sołectwach Antoniów, Kromnów i Kopaniec .Wójt gminy Zofia Świątek zwróciła się do mieszkańców z apelem o ostrożność podczas spacerów z psami i niespuszczanie czworonogów ze smyczy. Prosi także o zwrócenie uwagi na psy na uwięzi, które podczas ewentualnego ataku wilka nie mają szans na ucieczkę.

Przyrodnicy podkreślają, że wilki zwykle nie atakują ludzi.

Schodzą nam z drogi

Robert Lyle w miesięczniku „Dzikie życie” opisując zwyczaje wilków, wyjaśnia: „Można przyjąć, że jeśli chodzi o głód to oczywiście prowokuje on zwierzęta do ataku na swoje naturalne ofiary. Rzecz w tym, że człowiek nie jest naturalną ofiarą wilka. Gdyby wilki postrzegały ludzi jako swoje ofiary, wówczas ataki na nasz gatunek byłyby częste i kończyłyby się fatalnie. Zawsze jednak istnieje możliwość, że człowiek będzie naśladował zachowanie naturalnych ofiar wilków i kiedy taka osoba zacznie na przykład panicznie uciekać może być zaatakowana. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że wilki reagują na taką sytuację albo popłochem, albo traktują to jako zaproszenie do zabawy (...) Nie ma żadnego powodu, aby bać się ataku ze strony wilka; znacznie większe prawdopodobieństwo jest pogryzienia człowieka przez psa.

Dlaczego wilki mogą atakować psy

Sabina Nowak ze Stowarzyszenie Wilk wyjaśnia dlaczego dochodzi do ataku wilków na psy. „ Para rodzicielska wilków, która chroni swoje potomstwo i zasoby pokarmowe, idąc za śladem zapachowym bardzo łatwo trafia do obejścia, gdzie pies mieszka.Dlatego przypadki zabijania psów przez lokalne wilki w lesie, na polach, nawet w obejściu i przy budzie nie są rzadkością. Ewentualne zagryzienie psa przez wilka nie jest aktem ślepej agresji, lecz raczej ochroną własnych zasobów. Z tego też powodu wilki nie stanowią zagrożenia dla ludzi, bo dla wilka człowiek nie jest konkurentem w środowisku.

36978262_1800940256653282_7014165113196249088_n.jpg
wilki foto ilustracyjne Pixabay.jpg

Komentarze (18)

Mieszkam w lesie stada saren, stada dzików, kuny i lisy to moja codzienność. Czytałam już dużo bzdur na temat zwierząt i a teraz na temat wilków. Wilki to drapieżniki i jeśli mają okazję na łatwą zdobycz to z niej skorzystają ... np: pijany człowiek, dzieci szukające grzybów czy zwierzęta domowe. Wilki powinny zostać przesiedlone do miejsc gdzie nie ma siedzib ludzkich. A za pozostawienie watachy tuż przy ludziach władze powinny odpowiadać za niezapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i zwierzętom gospodarskim.

Skoro masz doświadczenie z sarnami, dzikami i lisami, to nie znaczy, że masz z wilkami. Nie próbuj być mądrzejsza od naukowców, którzy śledzą zachowania tych zwierząt od lat. Wilki w wielu miejscach żyją w pobliżu ludzi, a jakoś się nie słyszy, żeby ich atakowały. W naszych lasach jest teraz masa saren, które nie mają tu naturalnych wrogów. Wilki więc mają co robić i nie dziwne, że się tu pojawiły. Trochę uregulują ekosystem.

"Mieszkam w lesie stada saren, stada dzików, kuny i lisy to moja codzienność." - ale się ubawiłem! Pisz więcej, będę się śmiać i śmiać!

do tych komentujących wcześniej tutaj z gór, ja jestem z Wielkopolski u nas gór wilków nie ma ale w szkołach nas uczą o wilkach i jak się zachować. Ale z tego co widzę to pod Karkonoszami mieszkają same dauny , jełopy g****e jak dno. Wilk przyjacielem człowieka. który z natury go unika z daleka,. Niestety sam człowiek durny jak BUC kochanego psa trzyma na łańcuchu na własnym podwórku, najlepiej niech sam mieszka pod tym łańcuchem

Ciekawych rzeczy was uczą w tych szkołach. Szkoda, że zabrakło nauki kultury i poszanowania dla drugiego człowieka. I nie uczą was szacunku dla innych użytkowników dróg.

Wilk jest drapieżnikiem jeśli tylko ma okazję na łatwy łup skorzysta. Dzikie życie dla mnie to śmieszna gazetka. Wilk zabija psa i go zjada. Dzieci będące same w lesie też są narażone na atak. Dziecko w oczach wilka jest zachętą na atak. Jesienią kiedy szczenięta wilka podrosną dopiero w kotlinie będzie o nich głośno. Wspomnienie moje słowa!

Tak, wilk jest drapieżnikiem. Niezastąpionym drapieżnikiem, a jego domem są lasy, które my wycinamy. Co dziecko ma robić samo w lesie? Idąc lasu miej świadomość, że to nie plac zabaw, a dom dzikich zwierząt.

Teraz zrobił się duży problem dla rodziców z małymi dziećmi

Ale wy ludzi durnie jesteście . wilk Jest drapieżnikiem i zaatakuje także człowieka Jeśli poczujesz się zagrożony w Polsce wilk jest pod ochroną od wielu lat jego populacja znacznie wzrosła i dlatego Pomału trzeba by było zastanawiać się nad jego redukcją ponieważ również mieszają się z dzikimi psami i wychodzą z tego hybrydy które nie boją się ludzi nie mówię tu całkiem o odstrzale ale o rozważnej redukcji osobników tam gdzieś jest za dużo i stanowią zagrożenie dla ludzi tego że wycinamy lasy i zajmujemy teren dzikiej zwierzyny nie unikniemy ale musimy w miarę zgodzie żyć dla człowieka życie drugiego człowieka i jego bezpieczeństwo powinno być ważniejsze niż ochrona jakiegoś gatunku.

A kim my ludzie jesteśmy? Jakim prawem decydujemy któremu zwierzęciu odebrać życie? Ludzie to najgorsza plaga jaka przytrafiła się naszej MATCE ZIEMI. Zwierzęta są od nas lepsze. Tyle w temacie.

Wilk unika człowieka, a atakuje tylko w skrajnych przypadkach. Huzia na Józia na wilka, a gdy lochy z warchlakami spacerują po nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych, czy po plaży, to wam to nie przeszkadza?

Każde dzikie zwierze, począwszy od najmniejszych robaków, po chrząszcze..., a także sarny, jelenie, dziki i wilki ma swój cenny wkład w nasz ekosystem. Jest jedna zasadnicza kwestia.

Wilki były zabijane, bo ludziom wpajało się, że to wcielenie zła, a wilk porywa owce i zagraża ludziom... Liczebność wilków spadła drastycznie, bo ludzie je bez umiaru odstrzeliwali.

Dopiero ochrona tych zwierząt sprawiła, że ich liczebność wzrosła. Dziki, sarny, jelenie itp. zwierzęta rozmnażają się na potęgę, są przyczyną wielu szkód, ale tu jakoś mało kto reaguje.

Dodam jeszcze że dla ludzi mieszkających w miastach pseudo ekologów którzy las i zwierzynę widzą tylko z telewizji i z internetu to wszystko wygląda pięknie jak jest dużo zwierzyny w lesie Jeleni.saren.dzików. Wilków. niedźwiedzi i łosi a z perspektywy ludzi mieszkających blisko lasu i na wsiach jest to duży problem ponieważ te zwierzęta muszę jeść i dla rolników powodują duże straty w uprawach dlatego nieoceniona jest rola myśliwych ponieważ gdyby nie oni wszystko by zeżarły od upraw polnych po uprawy leśne i drapieżniki podchodziły był blisko domów a to już jest realne zagrożenie Dlatego według mnie większość pseudo ekologów to ludzie z miasta nie mając pojęcia o przyrodzie a ekolodzy dzielą się na dwie grupy Pierwsza grupa jest leniwa i wie jak z tego wyrwać kasę a druga grupa to grupa de...i która wierzy tym pierwszym

Co za farmazony. Aż się nie chce szerzej odpisywać, ale prawie każde zdanie to bzdura. A już teorie o tym, że wilki zjadają psy po zagryzieniu, to już w ogóle z czapy.

Gdzie Ja zbłądziłem!?!...Ale dno...

Odstrzelmy wszystkich nawet samych siebie wtedy będzie spokój

Nie trzeba strzelać,człowiek z uporem maniaka dąży do samounicestwienia.

Nie ma potwierdzonych informacji, że te psy zaatakowały wilki, a więc nie piszcie o tym, o czym nie ma 100% potwierdzenia, bo to nie jest profesjonalne. Wilki tak się nie zachowują, powie to Wam każdy naukowiec, który zna zachowanie tych zwierząt. To zdziczałe psy.

Dzisiaj rano lecę do roboty a tu wilk stoi przy moim samochodzie tylko mnie zobaczył i od razu zwiał wychudzone biedactwo Dziwi mnie tylko jedno dla czego pchają się w tereny zabudowane a dokładnie cieplice

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.