Więcej zapłacimy za wodę i ścieki

Więcej zapłacimy za wodę i ścieki

Opłaty za wodę i ścieki w Jeleniej Górze poszły w górę. PWiK Wodnik wniosek w sprawie obecnie wprowadzanej podwyżki do PGW „Wody Polskie” złożyło rok temu. Za rok ceny znowu pójdą w górę – tak założono we wniosku taryfowym. Polityk PiS uznaje tę podwyżkę za niestosowną.

Zapłacimy o 20 gr więcej za metr sześcienny wody i 21 gr za taką samą ilość odprowadzanych ścieków (6,60 zł netto za wodę , a za ścieki 6,73 zł.) - Ceny wody w Jeleniej Górze są od dłuższego czasu bardzo wysokie na tle innych miast. Kolejna podwyżka jest niestosowna – ocenił Krzysztof Mróz, jeleniogórski senator PiS, główny kontrkandydat Jerzego Łużniaka w niedawnych wyborach na prezydenta miasta.

- Do „Wód Polskich” przesłaliśmy dokumenty rok temu z propozycją taryfy na kolejne trzy lata. Wniosek był uzasadniony między innymi tym, że spółka ponosi coraz większe koszty rachunków za energię elektryczną. Są one teraz wyższe o około 60 proc. - tłumaczy Wojciech Jastrzębski, prezes „Wodnika”. Dodaje przy tym, że spółka zwracała się do senatora Mroza, aby interweniował w sprawie drastycznych podwyżek energii elektrycznej, które muszą ostatecznie znaleźć przełożenie na ceny usług, zwłaszcza firm których działalność jest tak energochłonna. - Dotąd nie dostaliśmy odpowiedzi – mówi Wojciech Jastrzębski.

Polityk PiS podważa związek między obecnie wprowadzaną podwyżką za wodę i odprowadzanie ścieków a cenami energii elektrycznej. - Przecież miasto zaproponowało podwyżki rok temu, a problem energii elektrycznej pojawił się znacznie później – mówi. Dodaje, że nadużyciem jest twierdzenie, iż to „Wody Polskie” decydują o cenach wody w samorządach. - Tam się tylko formalnie zatwierdza zgłoszone propozycje – przekonuje.
Tymczasem inaczej oceniają to władze spółki. – Decyzja dotycząca ustalania stawek została wyjęta z rąk samorządowych i ustala ją organ rządowy – mówi Wojciech Jastrzębski. Do niedawna taryfy zatwierdzała rada miejska. Po tym, jak kontrolę nad cenami wody przejęła rządowa spółka „Wody Polskie” liczono, że państwo ulży mieszkańcom wielu miast. Jak widać, tak się nie dzieje. Różnica jest tylko taka, że samorząd stracił wpływ na cenę ustalaną przez dostawcę wody. Radni mogą jedynie stosowną uchwałą – tak jak dotychczas – zdecydować o dopłatach dla mieszkańców z budżetu miasta.

Komentarze (31)

PO-PSL-SLD i wszystko w temacie. Oni inaczej nie potrafia. Sami tego chcieliscie. Zapnijcie pasy bo to dopiero poczatek dojenia Nas.Czerwona dolina kolesi. I wlasnie dlatego 15-tysiece wylechalo z Naszego miasta, a reszta w blokach startowych.

Piękny mężczyzna.

Jak miał włosy to był o wiele przystojniejszy!

Niech prezes Wodnika pokaże swoje faktury za wodę.

Z tego, co wiem, to od ponad 3 lat mamy dobrą zmianę i to nie ze strony PO-PSL, więc nie bredź...

W Jeleniej Górze mamy od kilkunastu lat PO-SLD i to właśnie to koryto odpowiada za podwyżki cen wody i ścieków.

Niestosowne to jest przykładanie ręki do coraz większego rozdawnictwa publicznych środków i obciążania tym samorządów, a potem oburzanie się, że samorządy muszą ratować budżety. To jakby łupnąć kogoś kijem, a potem biadolić, że głośno, bo krzyczą.

Ciekawe, czy jakby rządził pan Mróz, to też obniżył by cenę wody i ścieków? A co z prądem,biletami PKP itd, czy to też wina Tuska? Odnoszę wrażenie, że nadal rządzi "totalna" opozycja, a nie miłościwie nam panujący rząd PiS i to z jakiegoś innego wymiaru czasoprzestrzeni!

PiS wymyśla problemy, a potem je skutecznie zwalcza :)

Ale ludzi robią w konia. WODNIK na dotychczasowych cenach generuje milionowe zyski, tymi pieniędzmi szasta na lewo i prawo, daje innym w formie prezentów. Ale im ciągle mało, mało i mało. Też chciałbym mieć takie kosmiczne wypłaty pana prezesa z Wodnika. A obywatele Jeleniej Góry dalej są nabijani w butelkę.

Cena ceną ale woda nadał śmierdzi chlorem, bagienkiem i rano cieknie brązowa pomimo nowych rur w Cieplicach.

bo to rury z brązu...

Podwyżka cen wody i ścieków była zaplanowana jeszcze przed wygranymi wyborami w zeszłym roku. Przecież grozili nam już wtedy że ceny pójdą do góry. To było zaplanowane. Teraz każdą podwyżkę w mieście będą zwalać na wszystko inne tylko nie na swoja pazerność. Ale mieszkańcy wybrali to niech płacą .

O pozastatutowej działalności nasz sokół nie wpomina?
Zdaje się pozyczka nie została zwrócona a wodnik nie wstąpił na drogę sądową by wyegzekwowac od TBS zwrot pozyczyki.Nader chetnie finansuje za to chybione inwestycje z kieszeni mieszkańca

Nieprawda. Samorządy nie straciły wpływu na ceny wody. Jak obliczą i przedstawią we wniosku, tak Wody Polskie zatwierdzą. Po co więc takie gadki. Wystarczy poczytać przepisy

Nie cena wody jest ważna....ale te przesyły, abonamenty, stałe i zmienne. Za wodę mogę płacić ale szlak mnie trafia jak widzę rachunek końcowy na 200 zł a koszt wody to 40......

Opłata za wodomierz główny ostatnio wzrosła o kilkaset % .W budynkach gdzie jest więcej mieszkań opłata tak nie boli.Natomiast gdzie jest 2,3mieszkania to jest odczuwalna.Zuzycie 0 m3 a rachunek może wyjść nawet 80zl.Nie wszystkie statystyki liczą koszt wody razem z abonamentem dlatego spółki chętnie ukrywają w ten sposób koszty .Ranking wygląda lepiej.Tego też prezes nie powiedział

Już zdrożała.Na fakturze za maj jest już podwyżka.

Mróz się zbłaźnił wczoraj, opowiadając, że Wodnik złożył nową taryfę teraz - w tajemnicy przed mieszkańcami. Spał przez rok i nie wiedział, że taryfa była złozona rok temu! Cały czas wisi na stronie Wodnika. Kompromitacja senatora. Taryfę ustalają Wody Polskie. To i h podpis widnieje pod cenami.

Widać po komentarzach że PiSowski elektorat się najbardziej obrusza, siedzą w domu żyją z zasiłków i jeszcze psioczą zamiast do roboty iść

Właśnie nie. W komentarzach widać jak twardo bronią cepy PO-wskie swojej władzy lokalnej zganiając wszystko na rząd. A te podwyżki to po prostu złodziejskie ręce spółki miejskiej. Jeleniogórzanie wybrali takich włodarzy to teraz będą rżnąć mieszkańców przez całe 5 lat.

PRECZ! z oszustami, gdyby tak naprawdę człowiek płacił za to ile pobrał tej wody do siebie,, to płaciłby o wiele mniej. A teraz te cwaniaki tak się rozkręciły że człowiek musi płacić nawet za straty spowodowane tym że rury poniektóre nawet poniemieckie, stare, i z nich po drodze cieknie, ucieka woda do gruntu.

Efekt domina inflacja, podwyżki cen prądu, teraz woda i ścieki, pietruszka po 20 zł. Brawo pinokio i spółka.

no i dobrze, może niektórych nauczy to oszczędności. jeszcze dożyjemy czasów kiedy woda będzie w cenie złota.

serek nie pitol. Oszczędzanie nic nie daje - no może na chwilę. Te ciągłe podwyżki są właśnie z ludzkich oszczędności. Odbiorcy coraz mniej zużywają i Wodnikowi bilans nie wychodzi, aby wszystkich darmozjadów utrzymać i jeszcze rozdać troszkę mamony na mieście, więc co podwyżka, a jak - SUPCIO i życie toczy się dalej. Ludziska postękają, popiszą w necie, a prezio i inni czują się wciąż dobrze.

Budżet Jeleniej Góry ma zadłużenie na 200 milionów. Szukają w kieszeniach mieszkańców chociaż forsę na odsetki od długu. Mieliśmy już podwyżki parkingowe. Teraz mamy wody i ścieków. Zaraz podwyższą nam opłaty za śmieci. Wybierajcie dalej postacie z PO-SLD. Jelenia Góra i tak już jest dziurą z biednymi mieszkańcami, a będzie jeszcze gorzej. Pracuję w banku i co raz częściej przychodzą stali klienci , którzy wcześniej nie śmierdzieli - teraz śmierdzą i jest ich co raz więcej. A po podwyżkach wody będzie jeszcze gorzej, bo ludzi nie stać na łatanie miejskiej dziury budżetowej.

Bardzo pomocny film, po którym widać że Jelenią Górą rządzi w urzędach MAFIA.. Istna patologia i nic więcej. Nić dziwnego że media, wszystko podnieśli na ponad 100% zamiast 10-30% Szkoda mi mieszkańców Jeleniej Góry że tak podle są traktowani przez urzędników. Przyjdą takie czasy że ktoś się za nich weźmie, bo kryminałem to pachnie z daleka.

A moze czas na referendum w miescie.

Prezydentem miasta winien byc ekonomista.

Już był taki z MO, wiecznie uśmiechnięty i zagubiony... Nie popisał się, ale w polityce został - jak chorągiewka zmieniał partie... Taki z niego mareczek...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.