Będzie za co naprawiać drogi i mosty

fot. urząd wojewódzki

Przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku (które pozwolą na m.in. na remonty dróg gminnych i powiatowych), przekazał samorządowcom wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Środki trafią do siedmiu samorządów z naszego regionu. Gminy Podgórzyn i Mysłakowice oraz powiat jeleniogórski należą do tych z najhojniejszym wspaciem.

Na Dolnym Śląsku środki w wysokości prawie 74 mln zł otrzymają 33 gminy i powiaty. Zdecydowana większość pieniędzy posłuży naprawie dróg i mostów zniszczonych przez ubiegłoroczne wichury i ulewy.
- Gratuluję samorządowcom i życzę, aby remonty i przebudowy dróg lokalnych, mostów czy budynków użyteczności publicznej udało się jak najszybciej przeprowadzić. Wszyscy jesteśmy po to, by służyć mieszkańcom, a nawiedzające nasz region dramatyczne zjawiska pogodowe najczęściej utrudniają życie zwykłym ludziom. Liczę na Państwa sprawność w przeprowadzaniu przetargów i nadzór nad wykonawcami. Lokalna infrastruktura i inwestycje z nią związane to priorytety dla rządu, który reprezentuję – mówił podczas uroczystości wojewoda Paweł Hreniak.
Gminy i powiaty w naszym regionie, które otrzymały promesy subwencji:
gmina Karpacz – odbudowa nawierzchni i wykonanie odwodnienia w ciągu ulicy Artura Grottgera – 382 000 zł;
gmina Mirsk – przebudowa drogi gminnej w Gierczynie, przebudowa dróg wewnętrznych w Mlądzu i Gierczynie – 260 170 zł;
gmina Mysłakowice – 2 promesy – przebudowa drogi w Łomnicy, w Mysłakowicach, w Bukowcu, Kostrzycy – 3 164 000 zł; przebudowa drogi w Bobrowie – 1 188 800 zł;
gmina Olszyna – odbudowa drogi Biedrzychowice – 280 000 zł;
gmina Podgórzyn – odbudowa mostu drogowego nad potokiem Podgórna, odbudowa dróg w Podgórzynie i Zachełmiu – 2 016 000 zł;
gmina Platerówka – przebudowa drogi gminnej w miejscowości Włosień – 115 520 zł;
powiat jeleniogórski – przebudowa drogi powiatowej, etap I: Radomierz – Janowice Wielkie – 4 847 220 zł.

 

 

 

 


 

Komentarze (6)

Do przodu Polska, do przodu PiS!

Dobrze! Ruscy też na pierwszą linię frontu wysyłali mięso armatnie! Niedouczonych, pokornych, ślepo zapatrzonych w wodza! Brawo, synku!

To już funkcjonuje od lat, a PiS to kontynuuje.

naPiSałeś goo..no, myślałeś, że znowu jesteś na portalu dla półgłówków i chciałeś zablysnąć a tu wyszło śmiesznie , już ty lepiej zostań na tym swoim półgłówkowym portalu i tam PiSz dalej te swoje bzdety

Czyli, że "krajówka" na odcinku Jelenia Góra - Siedlęcin nadal będzie w rozsypce? Weźcie tego Hreniaka i przeturlajcie przez Godzisz! Kolejne pieniądze na zmarnowanie.

Ja chcę wybory co rok!!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.