Brakuje strażników miejskich

Fot. Straż Miejska Jelenia Góra

Nie ma chętnych do pracy w jeleniogórskiej straży miejskiej. Na ogłoszony niedawno nabór nie zgłosił się nikt. Powód? – Kandydaci, jak się dowiadują jakie są zarobki, to rezygnują – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta.

– Ogłosiliśmy nabór na 3 stanowiska aplikanta. Niestety, to kolejne ogłoszenie, na które odzew jest albo nikły, albo żaden – mówi J. Winiarski.

Powodem oczywiście są pieniądze. Strażnik, który jest świeżo przyjęty do pracy, musi przejść trzymiesięczne szkolenie. W tym czasie zarabia najniższą krajową. Później zarobki rosną, ale niezbyt znacząco. – Pensja to 2400 złotych brutto plus dodatek stażowy, w wysokości do 20 procent podstawowego uposażenia – mówi J. Winiarski. – Dodatek stażowy jest naliczany w wysokości 1 procenta za każdy przepracowany rok.
Jedynym pocieszeniem jest tzw. trzynastka.
Rewelacji nie ma, a wymagania od kandydatów są stosunkowo wysokie. – Trzeba się cieszyć nienaganną opinią, mieć wykształcenie minimum średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, obywatelstwo polskie – wymienia zastępca komendanta. – Są też wymagania natury etycznej, moralnej.
Strażnicy podkreślają, że jest to praca związana z narażeniem na ciągły stres. Strażnik pojawia się tam, gdzie jest konflikt, gdzie są nerwy. – To jest później przenoszone na życie osobiste: rodzinne i towarzyskie – mówią.
Łącznie w jeleniogórskiej straży miejskiej pracuje 41 osób, wraz z pracownikami administracji i obsługi.

Komentarze (39)

jaka płaca taka praca

Chciałeś napisać: jaka praca taka płaca. Za spacerowanie po mieście raczej marnie należy płacic.

Pakuj puszki do wora i do skupu.

2400? BRUTTO? primaaprilis? jeśli miasta nie stać na wynagrodzenia pracowników zapewniające ciut więcej, niż minimum biologiczne dla rodziny, to po wuj taka instytucja jak SM? Zlikwidować, sprzęt i budynek sprzedać. Policja wystarczy. Bezrobocie w JG 3%, ludzie z ex SM z pewnością znajdą zajęcie.

jest taki jeden co ma żonę a z facetami się spotyka

Akurat ten strażnik się z tym nie ukrywa ...

Ale ty uważasz, że to normalne mieć żonę i jednocześnie spotykać się z facetami? Wzór dla innych normalnie

A skąd przypuszczenie, że ja pisałem o strażniku ? Teraz wszyscy wiedzą że taka osoba jest w tych strukturach bo ty im o tym napisałeś. Podziwiam wsparcie dla zdradzania

Średnio się ludziach podoba być producentem mandatów za za byle co widać męndą się trzeba urodzić

Jestem pracownikiem etatowym i od lat 90 tych słyszę, że na moje miejsce czeka ileś tam ludzi itp, ale wreszcie skończyło się poniżanie pracowników przez firmy czy nowobogackich prywaciarzy. Którzy muszą mieć auto za 200 tys. a pracownikom jak najmniej. I bardzo dobrze, że nie ma chętnych trzeba się szanować. 2400 brutto to kpina po prostu.

Szefie ,poproszą o podwyżkę,kilka firm się o mnie pyta.Tak?a które?energetyka,gazownia i wodnik.

Rozwiązać? Zlikwidować?

A może tak jakaś podpowiedz gdzie dzisiaj pracować można bez stresu? i za godziwe pieniądze?

Alinko, wylot na Szklarską albo na Zgorzelec. W zimie gorzej, bo nogi w samych pończochach marzną. Jak masz książeczkę zdrowia z aktualnym wpisem, to stówkę więcej wpada od klienta. Kierowcy są różni, ale zawsze można usta zdezynfekować nalewką, polecam! Mój chłopak nie ma nic przeciwko, bo cały czas sadzi pierdoły w komentarzach, pisior jeden!

Posłuchaj dzieweczko z lasu ty możesz pracować dalej jak tobie to odpowiada radzę ubieraj się cieplej i oczywiście nie zapominaj o dezynfekcji swojego gardziołka oby tobie jak najdłużej służyło.Ale jednak mimo wszystko musisz się w tym lesie stresować.Dużo zdrówka życzę i nie tylko tego fizycznego.

Mój janek nawet nie patrzy na takie jak ty. Chodzisz do kościoła? To przestań być taką wredną suką, która macha ogonem do każdego kundla! Mój janek, mimo że uwielbia prezesa jarosława, potrafi odróżnić prawdziwą kobietę od suczej alinki! Nie czułaś jeszcze męskiego wacka w gardle, to bredzisz.

Dziewczynko Janka.... Ta bezzębna ciągle naćpana przy zgorzeleckiej to ty. Wcale się nie dziwię twojemu chłopakowi, że klepie w klawiaturę. Dobrze, że tylko...w klawiaturę...

To ty ostatnio chciałeś, abym ci zrobiła dwójeczkę na klatę? Chciałeś potem wylizać rodzynki. Pamiętam cię! Zawsze mówisz "uff" jak tylko wyjmiesz klejącą się rękę z kieszeni...

Na pewno plotkują.

Ty wiesz Robercik o co chodzi

Tak, ja już widzę etykę i moralność strażnika, który daje za wycieraczkę mandat + blokadę na koło lub żółtą kartę, a na niej widnieje: "[...] Mamy świadomość problemów i uciążliwości z jakimi borykają się kierowcy w Naszym mieście [...]"

Ta instytucja jest w ogóle nie potrzebna interwencji z ich strony nie ma żadnych raz w tygodniu wystawia jakiś mandat i dwie blokady i to jeszcze normalnym obywatela. A gdzie interwencja w parku žyžki tam meneli od rana do wieczora a ich brak poza tym w każdym parku to samo. SM do likwidacji lepiej dag ta kasę policji na dodatkowe patrole

Ty, po jakiemu ty piszesz? To nawet mój chłopak jest bardziej rozgarnięty, chociaż popiera pis i ma małego małego.

Nie będzie problemu z zatrudnieniem, kiedy się zlikwiduje Straż Miejską, a za pieniądze tym sposobem zaoszczędzone, zrobi się np. remont MDK czy pałacyku na Zabobrzu. W MDK będąc bardzo młodym, uczyłem się języka angielskiego (pani Dekurniewicz), jazdy na łyżwach,modelarstwa, radiotechniki, czy nieco później zrobiłem (tanio!) prawo jazdy - teraz, jak czytam że nie ma pieniędzy na remont - to ręce opadają...

A tym to za co? Do roboty a nie jakieś bzdury nikomu niepotrzebne wydziwiać? Po co komu jakieś MDK czy inne nikomu niepotrzebne instytucje?

Rozwiązać Zlikwidować
Po Problemie

Zostały same starsze postacie, które czekają na rentę albo emeryturkę - SM jest zwyczajną poczekalnią dla takich. Nigdy nie widziałem porządnej roboty wykonanej przez SM. Oni tylko chodzą po mieście, albo zakładają blokady na koła. A powinni się zajmować ochroną mieszkańców. Do likwidacji !

kiedy w polsce zaczną płacić tak jak w całej unii czyli po 1500ale EURO ?!

No, tobie z wykształceniem niepełnym przedszkolnym raczej to nie grozi.

robota w sam raz dla macicy szymanskiego.

bonzo z uszczerbionym zębem mundur jak na stajmesie ul. 1.go Maja cud mundurowy popis ****stwa arogancji i wizerunku straży miejskiej.Zachowanie tragiczne ale za to bohaterowie podczas kontroli samochodu dostawczego który się zepsuł (17 kwiecień ok 11.godz)

Chodź, powiedz mi to prosto w oczy!

,,,,dawno juz pisalem zeby tych darmozjadow rozp,,,,,c,pelzaja po ulicach w centrum,,,ale parki czy inne ciemne miejsca to nie boja sie ciamajdy,pieniadze im sie chce a niby dlaczego maja miec wiecej,,,,totalna paranoja,,,,bez odbioru

pamietam ok.10 lat temu byl nabor do strazy miejskiej.poszlam pod wskazany adres po wiecej informacji a tam mi powiedziano:" jest pani pewna ze chce tu pracowac?niech sie pani zastanowi". a ja na to, zeby mi udzielil wiecej informacji a on :"niech sie pani lepiej zastanowi"i tak w kolko.mysle sobie jakis....pi pi

"poszłam" i wszystko jasne

czerwona gęba

Kiedys byl problem zeby sie dostac.W czasach pracy za kilka zlotych na godzine wielu mialo powolanie do strazy, teraz jakos mniej chetnych do pilnowania porzadku...

,,,do Pani hiit,ja sie wcale nie dziwie temu co ze biurkiem siedzi,tz.jego sposob obslugi klienta,bo to totalny bezmuzg,imbecyl,jelop moze podstawowke skonczyl,,,,

Jaka władza taka straż.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.