Oficjalne wyniki wyborów w Jeleniej Górze

Oficjalne wyniki wyborów w Jeleniej Górze

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów prezydenta i do rady miasta w Jeleniej Górze. Jak wcześniej było wiadomo w mieście 4 listopada odbędzie się II tura, w której zmierzą się Jerzy Łużniak i Krzysztof Mróz.
W radzie miasta wyraźną przewagę będą mieli radni Komietu Obywatelskiego (lista Jerzego Łużniaka). Obsadzając 12 miejsc będą mogli utworzyć samodzielną większość bez potrzeby wchodzenia w koalicję. PiS (lista Krzysztofa Mroza) zdobył 7 miejsc, komitet H. Papaja – 3, a SLD – 1.

Przekładając to na głosy uzyskane w całym mieście: KO – 13 213, PiS – 7377 głosów, KWW H. Papaja – 3763, czwarte SLD – 3353, piąte KWW JES – 2876, a najniższe poparcie zanotował DiS – 243 głosy. Dwa ostatnie komitety nie wprowadziły radnych do rady. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał J. Łużniak, zdobywając 1553 głosy. Wynikiem powyżej 1000 głosów pochwalić się jeszcze może tylko Bożena Wachowicz-Makieła. Lepszym wskaźnikiem popularności jest odsetek wyborców głosujących na kandydata w obwodzie. Tu oczywiście także najlepsza była ta dwójka zdobywając odpowiednio 22,17 i 15,73 proc. głosów w obwodzie.

Najmniejsze ilości głosów, które pozwoliły wejść do rady (oczywiście dzięki – względnie - dobremu wynikowi całej listy) było 386 głosów Huberta Papaja (5,51 proc.) i 284 Piotra Miedzińskiego (3,84 proc.).
 

Wybory prezydenta
Jerzy Łużniak zdobył 45,55 proc. (14 204) głosów
Krzysztof Mróz zdobył 23,50 proc. (7329) głosów

Ci dwaj kandydaci będą rywalizować w II turze 4 listopada.

 

Paweł Gluza – 15,02 proc. (4684) głosów
Hubert Papaj – 14,81 proc. (4620) głosów
Grzegorz Niedźwiedzki – 1,12 proc. (348) głosów
 

Mandaty do rady:
Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (Jerzego Łużniaka) – 12 mandatów
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (Krzysztofa Mroza) – 7 mandatów
Komitet Wyborczy Wyborców Huberta Papaja - Zadbajmy o Miasto – 3 mandaty
Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem – 1 mandat

 

Radni, którzy obejmą mandaty:
Józef Szlachta (KO)
Danuta Wójcik (KO)
Beata Wójtowicz (KO)
Bożena Wachowicz-Makieła (KO)
Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis (KO)
Elżbieta Wojtyna (KO)
Jerzy Łużniak (KO); w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich mandat obejmie kolejny kandydat z listy KO.
Wojciech Chadży (KO)
Waldemar Dudek (KO)
Konrad Sikora (KO)
Anna Bałkowska (KO)
Gabriela Zawiła (KO)

Józef Rypiński (PiS)
Rafał Szymański (PiS)
Paweł Piotrowicz (PiS)
Mirosław Dębski (PiS)
Mariusz Gierus (PiS)
Jarosław Tarnowski (PiS)
Korneć-Bartkiewicz Anna (PiS)


Piotr Miedziński (KW H. Papaja)
Hubert Papaj (KW H. Papaja)
Zbigniew Ładziński (KW H. Papaja)

 

Piotr Paczóski (SLD)
 

Komentarze (89)

...chyba Makieła-Wachowicz...

Szkoda tych wyborów. Była szansa dla Jeleniej Góry na większe pieniądze ze środkow centralnych. A niestety ich nie dostaniemy, bo PO często blokowało środki PISowi, więc z wiadomych przyczyn PIS będzie robił to samo w stosunku do KO. Trudno się dziwić. Jakim cudem mieszkancy zawierzyli KO? Chyba już zapomnieli o początku poprzedniej kadencji i ciągłej walce pomiędzy zwolennikami Schetyny i Protasiewicza. Obecny program KO to jest lista porażek poprzedniej kadencji. W nagrodę za te porażki ludzie wybrali ich na kolejną kadencję. Miasto jest potwornie zadłużone i będzie się zadłużać dalej. Wałbrzych i Legnica dostały ogromne wsparcie rządowe na budowę obwodnic z prawdziwego zdarzenia, a my musimy zadłużać miasto, żeby zbudować obwodnicę Maciejowej 2+1. Proszę o komentarze tych z Państwa, którzy głosowaliście na KO - czym sie kierowaliście?

Tym się kierowałem, że PIS przejmuje na własnośc instytucje demokratyczne i łamie konstytucje. Jedynym sposobem odsuniecia go od władzy, ratowania Polski i zażegnanie szalonych pomysłów kwestionujących Unię Europejską stwarzających zagrożenie wystąpienia z niej jest głosowanie na opozycję w celu odsuniecia go od władzy. Głosowanie na bezpartyjnych samorzadowców zostawiam na lepsze czasy, kiedy PIS znajdzie sie na marginesie historii. PIS szkaluje Lecha Wałęsę, Bohaterów roku 1980 i 1989 jak kiedyś szkalowano AK. W ogóle nie rozumiem jak pamiętajac PRL można na PIS głosować

Czyli prawie polowa glosujacych w jg to debile.. rece opadaja

Jak można tak żle o sobie pisać?

Jak można tak żle o sobie pisać?

Wyprowadź się do Doliny Krzemowej. Tam na pewno zabłyśniesz intelektem.

Zapewne konstytucja kierowali sie wszyscy jasno myslacy ludzie

Układ trwa nadal,beton cieńszy o warstwę SLD.Pozytwnie widać pęknięcia.Za 5 lat Po w JG będzie partią emerytów i rencistów.ps. klan Zawiłów trzyma sie mocno

Muszę Cię zmartwić, niestety leki nie działają.Zmień lekarza lub dilera.

Od kiedy P.Gluza jest z komitetu Papaja? Wg PKW nie otrzymał mandatu - Redakcjo, poprawcie to, wyszło wam, że jest 24 radnych, zamiast 23.

Jerry Łużniak? ;)

Obstawiamy kto będzie wickiem Jerrego? Ja stawiam na Paczuchy ;). Serio

Gluza w KW Papaja ????

Cos tu nie gra... KKW Huberta Papaja dostało 3 mandaty a jest 4 radnych na liscie . O co tu chodzi ? Czy dezerter Ładzinski jest radnym czy był nim ?

Kto to jest: Bożena Wachieła-Makowicz (KO)?

I cała śmietanka z poprzedniej kadencji się dostała. Żałosny widok. Jelenia Góra już nie ma szans na wyjście z dziury w którą wpadła. Ale za to czekają nas kolejne podwyżki, obietnice i nieudane inwestycje czyli drenaż budżetu miejskiego do granic możliwości. Czyli powitamy zarząd komisaryczny za kilka lat.
Największą patologią w tym głosowaniu było popieranie tego układu przez przedsiębiorców ( jednocześnie popierając dalszy upadek miasta) a co za tym idzie pozbywanie się pracowników i klientów bo ludzie będą wyjeżdżać nie chcąc mieszkać w miejscu , które nic im nie oferuje. Brawo dla właścicieli sklepów i innych firm, które strzeliły sobie w kolano!

W mojej ocenie właśnie frekwencja wśród przedsiebiorców była mała.Natomiast szeroko rozumiana sfera budżetowa posrednio opłacna przez UM skonsolidowała się i zagłosowała za swoim pracodawcą.Bojac się zmiany w przypadku gdyby wygrał PiS lub Papajj se swoim komitetem.W kazdym razie w przypadku cudu w 2 turze Mróz nie ma sznsy na efektywne rządzenie w mieście

Napewno nie oświata,my już mamy dość tego układu,buty urzędników i naczelnika

Masz rację z urzędasami. Głosowali bo bali się o swoje ciepłe posadki ( a ponoć tak cienko płacą na urzędniczych stanowiskach). Aczkolwiek ja piszę o przedsiębiorcach , bo to widać było ( nadal widać ) na wystawach sklepów, lokali gastronomicznych czy innych punktów usługowych. Te plakaciska krzyczące i wspierające obecnych włodarzy miasta. Ludzie to widzą. Będą omijać takie lokale, a złe decyzje ( takie jak do tej pory ) idące z urzędu po prostu wygonią z miasta młodych ludzi, bo nie będą chcieli oglądać pokazu marnotrawienia ich podatków albo być okradani w postaci podwyższanych opłat . Są znacznie lepsze miejsca w Polsce niż to miasto i każdy kto będzie miał możliwości to wyjedzie. Ja też mam taki zamiar.

Zabieraj manatki, nawet jutro jak ci się tak nie podoba.

Dla zasady już nie kupuje na zabobrzańskim ryneczku.Obwieszony dookoła banerami KO .Niech więc oni u nich kupują

Popieram. Nie ma co wspierać tych , którzy chcą źle dla miasta. Zmiany trzeba zacząc u podstaw. Jak betony padną z braku klientów to zaczną chcieć zmiany.

Frekwencja wśród przedsiebiorców była małai bedzie bo nie chca oni identyfikować sie z koniukturalista i celbrytą Ładzińskim rzekomo reprezentujacym rzemieślników i przedsiebiorców......

Nie, po prostu wybrano mniejsze zło (KO) w stosunku do gargantuicznego zła (PiS).

Nie ma to jak ustawione wybory XD

Idź, pani woła na podwieczorek a potem masz leżakowanie.

Czyli będzie, jak było... Smutne, ale widać jeleniogórzanie nie chcą żadnych zmian!

Nie chcą zmian na GORSZE. Nie myl pojęć.

Zmiana z kiepskiego na jeszcze gorsze to żadna warta wysiłku zmiana.

Żeby to wiedzieć trzeba dać komuś szansę i dopiero twierdzić, że to jest zmiana na gorsze, chyba że jesteś jasnowidzem

On jest po prostu naiwniakiem z urzędu, który dostał dyspozycję za wszelką cenę walczyć o dobre imię swojego guru. Szkoda odpowiadać bo i tak nic interesującego nie odpowie. Przestrzeń od ucha do ucha została wypełniona jednym zdaniem i zabrakło miejsca na dysku - tak są zaprogramowani .

A ty siedzisz, wpatrujesz się głodnym wzrokiem w puszkę karmy dla psów i zastanawiasz się, jaki nick będzie najlepszy, co nie?

SLD ze swoimi tuzami na śmietniku ale tak jest jak się za wybory bierze Barteczek,tak trzymać!!

Te same mordy tylko na innych stołkach

I PiS zaś w kącie, wieczna opozycja i jak zawsze bezradni!

najśmieszniejszy był ten kandydat reklamujący sie jako patologiczny alkoholik.

Bład taktyczny PIS. Dlaczego na radnego nie ciągnał głosów Mróz tj tak jak to zrobił Łuzniak i dał przez to 2 mandaty więcej dla swojego komietu ....

Chciałem napisać "bo jest uczciwy", ale nagle pojąłem śmieszność tych słów... Kogo ja chciałem oszukać...

Klęska Papaja - udawanie bezpartyjnego przez byłe członka Samoobrony i PO się nie udało. Był wszędzie na każdej ulicy plakat - na każdej stronie internetowej związanej z J.G. reklama i kicha.

Pierwsi do narzekania, ostatni do zmieniania. Wyrazy współczucia...

...w związku z kolejnym niebywałym sukcesem wyborczym pisu, w partii trwają intensywne poszukiwania winnych...

Czasem drodzy mieszkańcy Jeleniej Góry warto wybrać lepsze zło. Chcemy nadal tego samego marazmu,niszczenia oświaty i kultury czy może powiemy SORAWDZAM i zobaczymy co nam pisiorki zaproponują. Ja osobiście jestem wrogiem PiS i uważam,że tą partią powinna być zdelegalizowana za działania na szkodę naszego kraju jednakże nie mogę patrzeć już na te uśmiechnięte,zawszałe,fałszywe i zadufane mordy obecnych urzędasów z Łużniakiem na czele. Nic w tym mieście przy nich się nie zmieni i na nic dobrego liczyć nie można. Równie dobrze tych wuborów mogłoby nie być,to jest jak zabawa w krzesełka. Chcecie by kasa z naszych podatków była wydana na tę zabawę w zamianę na stołkach panów z układu czy zaryzykujemy. Może coś tu wreszcie dygnie. Szkoda,że młodym bezpartyjnym nie daliśmy szansy

Próbowałeś czytać swoje wypociny?

Papaj Gluza i Mróz macie karty w ręku . Wezwijcie swoje elektoraty do głosowania przeciw Koalicji Obywatelskiej, której elektorat już się nie zwiększy.
Cyniczne działanie SLD poprzez nie wystawienie kandydata i głosowanie na Łuzniaka doprowadziło do tego ,że obecny układ PO-SLD panować bedzie aż do wymarcia elektoratu

45 w nicku oznacza iloraz inteligencji? Chyba sobie trochę dodałeś?

wez sobie w mozg ten wenflon wbij najlepiej

Błysnąłeś, trollu... Gdyby nie to, że matka cię porzuciła po urodzeniu, to pewnie by się już dawno pochlastała...

Czyli "czerwona kotlina" to wciąż aktualne określenie, masakra.Czyli nadal będzie postępować marazm, powolna agonia, wyludnianie i jazda po równi pochyłej?!Dla tego miasta nie ma już chyba żadnej nadziei?Skansen, chyba to niedługo czeka Jelenią Górę?

Lepsza czerwona niż czarna pis.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.