Utrudnienia na drodze Jelenia Góra – Wleń

Utrudnienia na drodze Jelenia Góra – Wleń

Rozpoczęto prace przy remoncie mostu na drodze powiatowej 249 Jelenia Góra – Wleń. Potrwają kilka miesięcy. W tym czasie kierowcy muszą się tam liczyć z utrudnieniami. Dla pojazdów osobowych będzie przygotowana przeprawa tymczasowa.

Most wymagał bardzo pilnej wymiany płyty nośnej, więc prace rozpoczęto mimo pory roku nie zawsze sprzyjającej pracom budowlanym. – Trudno przewidzieć, jaki będzie czas remontu, wszystko zależy od pogody – przyznaje Marek Makowski z zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku. – Jeśli aura dopisze, z robotami będzie można się uporać w dwa miesiące. Bardziej prawdopodobny jest jednak koniec stycznia lub początek lutego. Nie zamierzamy poganiać wykonawcy, bo ważniejsza jest jakość prac, niż tempo. Mosty przecież budowane są na lata.
Przez cały okres remontu kierowcy jeżdżący tą trasą muszą spodziewać się utrudnień. Duże samochody ciężarowe powinny wybierać objazd drogą krajową przez Pasiecznik i dalej wojewódzką w kierunku Lwówka. Mniejsze ciężarówki (np. „solówki”) mogą objechać szykanę przez Czernicę: z Jeleniej Góry na Dziwiszów, skąd na Płoszczynę i dalej do Nielestna, ew. z Jeleniej Góry przez Jeżów Sudecki.
Dla pojazdów do 3,5 tony wykonawca przygotuje przeprawę tymczasową. Uwaga: jeszcze nie jest gotowa. Będzie dostępna w przyszłym tygodniu. Przez most tymczasowy będą też mogły jeździć autobusy.
 

Komentarze (10)

Nr drogi zły, a także brak info w jakiej miejscowości, lub na jakim odcinku drogi ten most. Więcej staranności życzę.

Nie pojedziemy do Wlenia po kozy do walenia.

Artykuł mało rzetelny ani braku miejscowości a między Jelenią Górą a Wleniem jest 16 kilometrów czyli mam sobie zgadnąć, który to most ? I w ogóle zdjęcie też dużo przedstawia. Zaściankowe media,(...)

Ty, po jakiemu ty piszesz? "Ani braku miejscowości"? Do czytania NJ trzeba mieć choć wykształcenie podstawowe, co w twoim przypadku jest raczej nieosiągalne.

OK, geniuszu, podaj zatem, gdzie jest ten most.

Nie wcinaj się, szczochu, jak dorosły gada z przygłupem!

Późna jesień, przymrozki, a szanowni państwo przypominają sobie o konieczności remontu mostu. Takie numery tylko w Polsce :/

W Strzyżowcu!

W Strzyżowcu? Ten nowy???

Ośle czy na zdjęciu jest nowy most? To mostek koło sklepu na dole Strzyżowca

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.