Zarejestrowano pierwsze komitety

Zarejestrowano pierwsze komitety

Pierwszych pięć komitetów wyborczych zostało zarejestrowanych przez jeleniogórską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego. Kolejne dwa komitety przechodzą procedurę rejestracyjną.

Szczególnie aktywni i sprawni organizacyjnie okazali się mieszkańcy Warty Bolesławieckiej, gdzie już walkę o wyborczy sukces prowadzą dwa komitety. Na razie nie ma zarejestrowanych komitetów z największych miast.
Trzy z siedmiu komitetów, tworzy zaplecze polityczne urzędujących włodarzy gmin. Tak jest w Raciborowicach (Nasz człowiek - pewna przyszłość: komitet wójta Mirosława Haniszewskiego), Sulikowie (wójt Starzyński) i Kamiennej Górze (ten komitet ma charakter powiatowy, a działa na rzecz obecnego burmistrza Kamiennej Góry Krzysztofa Świątka oraz kandydatów na burmistrza Lubawki Andrzeja Świątka i wójta gminy Kamienna Góra Radosława Oleksiaka).
W Lubaniu zarejestrowany tam komitet wyborczy promował będzie (najprawdopodobniej) kandydata na burmistrza Witolda Chojnackiego.
Według wykazu zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego jeleniogórska delegatura do 18 sierpnia zarejestrowała lub przyjęła zgłoszenie następujących komitetów wyborczych:
Komitet Wyborczy Wyborców Łączy Nas Lubań - zarejestrowany
Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Plus, Leśna - zarejestrowany
Komitet Wyborczy Wyborców Roberta Starzyńskiego, Sulików - zarejestrowany
Komitet Wyborczy Wyborców „Nasz Człowiek-Pewna Przyszłość”, Raciborowice Dolne - zarejestrowany
Komitet Wyborczy Wyborców Gmina - Nasze Dobro, Warta Bolesławiecka - zrejestrowany
Komitet Wyborczy Wyborców Rafał Mazur, Piechowice - zgłoszony
Komitet Wyborczy Wyborców „Razem” Kamienna Góra - zgłoszony
 

Komentarze (18)

Rafał Mazur z Piechowic należał kiedyś do PO. Został z PO wyrzucony przez Mirosława Grafa ze Szklarskiej Poręby. Zawsze była między nm rywalizacja.

A kto to jest Miroslaw Graf?

Poseł Machałek powinna wyrzucić z PiS-u kilku radnych powiatowych, którzy kiedyś należeli do PZPR. Do PZPR należał radny powiatowy Bogusław Chodak z Siedlęcina. Radny Julian Lachowicz ze Szklarskiej Poręby zawsze popierał w wyborach dawnych wysoko postawionych działaczy PZPR. Nawet był z nimi na wspólnych bilbordach.

Nikt nikogo z PO nie musi wyrzucać. To normalna partia, w której gdy nie chcesz w niej być albo coś ci się nie podoba po prostu odchodzisz. Normalne cywilizowane zasady.

Ciekaw kiedy w Karpaczu powstanie komitet najwiekszego czerwonego komunistycznego pasożyta który znowu pcha sie do koryta. Lepiej zostan tam gdzie jestes i podkładaj do tefo pieca pod cmentarzem.

Komuno wróć, bo dobra zmiana pogrąża kraj w ruinie.

Zastępowanie PiSu PO jest jak zastępowanie okupacji nazistowskiej bolszewicką. Trzeba szukać innych rozwiązań. Najlepiej partii wolnościowych.

Pan Marek Piwowarski jako kandydat na Wójta Gminy Podgórzyn!

A biznesmen Miro z Podgórzyna kiedy się zgłosi? Bo nie było jeszcze ogłoszenia terminu wyborów, a już dostałem od niego sms-a, żebym dał głos na niego. Ale nie napisał za co. Napisz do mnie co mi dasz to pomyślę

Pan Marek Piwowarski nigdy nie powinien zostać ani radnym ani wójtem. Ja za czasu gdy był zastępcą pani wójt Lato zostałem oszukany przez panią wójt Lato i pana Marka Piwowarskiego.Pan Piwowarski pokazał mi jak umie manipulować ludźmi tak aby nie wyszło na jaw jakie robili przekręty w gminie.Ja sam jestem przykładem.Takich ludzi z daleka od władzy!!!!

pan Bogósław z Karpnik na naczelnika prokuratury

Na burmistrza Lubawki Andrzej Świątek??? Serio? Nieźle, biorąc pod uwagę fakt, że Pan Andrzej od dwóch lat nie żyje :/

Miro jest bardzo aktywny to fakt. Wszak pisanie SMs ze służbowego telefonu to kontakt z wyborcami bez wydawania własnej kasy. Ogłasza bzdurne przetargi choć wie że w kasie gminnej brak pieniędzy, ale przecież w poprzedniej kadencji się udało. Ludzie kupili obietnice i właściwie facet ma gotowy program na kolejne wybory bo czasu i chęci brakło żeby ten program zrealizować. Ale mieszkańcy nie durni i drugi raz nie dadza się nabrać Mirowi i jego wiernemu służalczemu kolesiowi z-cy. Nie będzie nam was żal. Załować ,może tylko autor Odważnych Wyborców niejaki Kazimierz, bo temu urwie się comiesięczna prowizja za milczenie.

Morawiecki PiS do swoich wyborców:
" To źle , że macie 500+ "
Tłum skanduje " Dobrze "
Morawiecki kontynuuje " To źle że macie 300+ "
Tłum " Dobrze"
Morawiecki dalej " To źle że węgiel drożeje "
Tłum " Dobrze "
I wszystko w temacie. Najgorsza zaraz XXI wieku zainfekowała polski naród. Wystarczy nie głosować na kandydatów PiS na każdym szczeblu i po bólu.

Nie powinno być tam znaków zapytania? Bo bez nich, to trochę bez sensu są te wypowiedzi...

Wyborcy lewaccy nie są Polakami więc nie znają pisowni polskiej

Wielka żałoba w Piechowicach burmistrz nie startuje bo chce być starostą a jak się nie uda to zastepca burmistrza jak wygra któryś z jego ludzi

To ten niewidzialny lądownik od Maciarewicza ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.