Basen przy ul. Sudeckiej czynny od 20 czerwca

Basen przy ul. Sudeckiej czynny od 20 czerwca

Kto marzy o ochłodzie w basenie, na razie ma do dyspozycji tylko Termy Cieplickie. Już teraz są tam tłumy. Drugi odkryty basen w Jeleniej Górze zostanie otwarty 20 czerwca. Jest nowość w cenniku. Osoby po 60. roku życia wchodzą za darmo.

Na basenie przy ul. Sudeckiej trwają prace przygotowawcze. Niecki są odświeżone, trawa skoszona, urządzenia gotowe. Do najgłębszej niecki nalewana jest woda. Basen zostanie otwarty 20 czerwca, jak co roku, wraz z rozpoczęciem wakacji. Bezpieczeństwa na kąpielisku pilnować będzie 6 ratowników.

Ceny biletów

Ceny biletów wstępu są takie same, jak w ubiegłym roku.

15 złotych za bilet normalny do godziny 16.00 i 6 złotych po godz. 16.00.

Bilet ulgowy kosztuje 5 zł (dzieci i młodzież) , a po godz. 16.00 2,5 złotych. Baseny i brodzik

W ośrodku przy ul. Sudeckiej czynne będą dwie większe niecki i brodzik dla dzieci. W tym ostatnim woda jest wymieniana codziennie, w dwóch pozostałych codziennie jest badana przez Miejski Ośrodek Sportu, który jest gospodazrem obiektu. Bardzo często z niezależnymi kontrolami pojawiają się na basenie pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Głębokość niecek basenów dostosowana jest do potrzeb kąpiących się.Pod wieżą sięga ok. 4 m, w innych miejscach  jest nieco płytsza.

Nowość: wolny wstęp dla ludzi po 60.

– To wprawdzie nie jest jeszcze wiek uznawany za seniora, ale najczęściej goście kąpieliska w tym wieku są opiekunami wnuków i postanowiliśmy nie pobierać od nich opłat za wstęp na basen - tłumaczy Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Goście po 60. rzadko sami korzystają z basenów, a są niezbędnymi osobami dla pełnienia opieki, bowiem samodzielny wstęp na baseny ma młodzież powyżej 14 roku życia. 

Komentarze (5)

Ja wolę jechać do innych miejscowości. Ten basen mnie nie interesuje od wielu lat. Jak miasto postanowi zrobić generalny remont to ja postanowię się zastanowić czy tam iść.

dokładnie, jeden basen na Jelenią, jeah, sukces! czynny zawsze od wakacji bo wcześniej przecież nikt tutaj nie mieszka i nikt by na pewno nie przyszedł mimo upałów. basen zatrzymał się 20 lat temu i tak jest do dziś. prezydencik zamiast budować urząd skarbowy to na jego miejscu wybudowałby lepiej basen z prawdziwego zdarzenia.

35 stopni upału w czerwcu (już od wielu lat), a basen czynny dopiero od 20ego (w tym roku i tak wyjątkowo szybko jak na ich refleks). Przypominam władzom, że to nie jest basen dla dzieci szkolnych i tylko im ma służyć w wakacje, ale przede wszystkim dla mieszkańców miasta. I powinien byc czynny od 1 czerwca, do 30 września.

To jest Jelenia Dziura i tutaj mieszkańcy są na samym końcu. Najpierw korytko i otoczka korytka, później pewne grupy społeczne, a na samym końcu osad z tej butelki wypijają zwykli mieszkańcy, którzy składają się na tych co soczek wypijają z tej miejskiej butelki.

Nowoczesny basen to tak. Nie to co teraz. Aby działał dłużej musi mieć podgrzewaną wodę. Upały są dziś w sierpniu może być już 20 stopni i co ? Przygotować projekt i budować.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.