"Żerom" i "Elektronik" wysoko w rankingu szkół

"Żerom" i "Elektronik" wysoko w rankingu szkół

Opublikowano wyniki najnowszego 19. rankingu szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Jak w tym prestiżowym zestawieniu wypadły szkoły z naszego regionu ?
 

Licea ogólnokształcące na potrzeby rankingu „Perspektywy” zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Najwyżej sklasyfikowanym liceum z regionu jeleniogórskiego jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, które zajęło szóste miejsce na Dolnym Śląsku (91 w Polsce). Dziewiętnasta lokata przypadła I LO w Bolesławcu im. Władysława Broniewskiego (286), dwudziesta pierwsza - Liceum Ogólnokształcące w ZSOiMS (290), dwudziesta piąta - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu (345), zaś trzydziesta piąta - II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Jeleniej Górze (444). Najlepszym liceum w Polsce jest XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, zaś na Dolnym Śląsku - LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.
Ranking techników ułożono biorąc pod uwagę cztery wskaźniki: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Najwyższe, bo szóste miejsce w województwie dolnośląskim, spośród techników z regionu jeleniogórskiego zajęło Technikum w ZS Elektronicznych w Jeleniej Górze (112 w kraju). Technikum w ZS Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze zostalo sklasyfikowane na dziewiątym miejscu (184 w Polsce), Technikum w ZSOiT w Jeleniej Górze na jedenastym (203), Technikum nr 3 w ZSOiZ im. mjra H. Sucharskiego na dwudziestym, Technikum w ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu na dwudziestym drugim i Technikum nr 4 w ZSE im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu na dwudziestym trzecim. Pierwsza lokata w rankingu techników w kraju przypadła Technikum Elektronicznemu w ZSE im. WP w Bydgoszczy, zaś na Dolnym Śląsku Technikum nr 10 w Elektron. Zakładach Naukowych we Wrocławiu

Komentarze (7)

W tym roku minie 20 lat od czasu, kiedy w tego typu rankingach popularny "Żerom" był 10. (słownie: dziesiątym) liceum w Polsce! Jak wówczas mawiano: "pierwszym z prowincji".

Tak krawiec kraje jak mu materii staje.

A najlepszą szkołą na świecie jest szkoła życia w Jeleniej Górze.

Czekam na więcej tekstów z serii "Norwid jest lepszy od Żeroma", "w Żeromie gnębią dzieci", "wszyscy w Żeromie chodzą na korki". 6 lat w Szkole na wzgórzu, niczego takiego nie zaobserwowałem. Może po prostu jestem ślepy..

Czekasz na więcej. Hmmm... Tyle, że jeszcze nikt nic takiego nie napisał. A zatem nie czekasz na więcej, tylko prowokujesz temat jako pierwszy i liczysz, że się rozwinie po Twojej myśli. Masz kompleks małego, że potrzebujesz usłyszeć, że chodzisz do lepszej szkoły, niż inni? Ja też chodziłem do Żeroma i nie czuję się z tego powodu lepszy. Znam takich, którzy też chodzili, a potem na pierwszym roku studiów nie dali rady. Żerom ani Norwid nie gwarantują niczego. Może jedynie okazały gmach Żeroma ułatwia późniejszą aklimatyzację na dużej uczelni w innym mieście.

Ostatnio, po kilku latach znowu pojawiają się takie głosy. Facebook, młodsze roczniki między sobą, rodzice gimnazjalistów i dzieciaków z podstawówki.

Renoma żeroma nadal przyciąga co lepszych uczniów z Jeleniej i regionu, ale też sporo dzieciaków z "bogatszych domów", rozpuszczonych, które narzekają, że muszą chodzić na korki, żeby zdać do następnej klasy. "Intelektualne" leniwce. Zdałem maturę w tej szkole bez żadnych korków, dostałem się na studia, na które chciałem. Można? Można. Tylko trzeba chcieć. Jak nie chcą, to nawet korepetycje nie pomogą.
Młodzi, korzystajcie z jeszcze pracującej starej gwardii nauczycielskiej w żeromie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.