Aktywny Dolny Śląsk - 600 tys. zł do wzięcia

Jerzy MIchalak z zarządu województwa; fot.: UM

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

− Mieszkańcy Dolnego Śląska mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskutowania o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu. W ubiegłym roku program cieszył się ogromną popularnością. W pilotażowym budżecie swoje głosy oddało ponad 110 tysięcy osób – wyjaśniał Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Tegoroczny budżet, tak samo jak poprzedni, będzie realizowany w całym województwie, a środki finansowe będą rozdzielane w 5 dolnośląskich subregionach. Pieniądze mogą być przeznaczone na realizację inicjatyw przyczyniających się do rozwoju i popularyzacji dolnośląskiego sportu i turystyki, z wyłączeniem zadań dotychczas dofinansowanych z budżetu województwa oraz projektów infrastrukturalnych. Mogą to być np.: imprezy turystyczne, lokalne zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, seminaria dotyczące rozwoju turystyki, promocji regionu, promowania lokalnych produktów i atrakcji turystycznych, oraz np. publikacje wydawnictw o charakterze turystycznym (tj. przewodniki, foldery, katalogi, informatory etc.).

Konsultacje potrwają do 9 czerwca. Wnioski będzie można składać w terminie od 12 do 25.06. Głosowanie odbędzie się w terminie od 17 do 30.07.  W sierpniu br. poznamy listę zwycięzców.

W ubiegłym roku do realizacji trafiły cztery projekty z naszego regionu. Też wybrali je w głosowaniu mieszkańcy spośród 32 propozycji. Na całym Dolnym Śląsku z wojewódzkiego budżetu obywatelskiego sfinansowano 18 przedsięwzięć, zgłoszono 125.      

Ubiegłoroczne projekty zrealizowane w regionie jeleniogórskim:  

Stowarzyszenie Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012 - COMT COACHING CLUB dla młodych piłkarzy; projekt skierowany do dzieci z powiatów Bolesławca, Lubania, Zgorzelca i Lwówka.

Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego - Dogtreking Karkonoski; projekt dla wszystkich posiadaczy psów, chcących aktywnie spędzić czas ze swoimi zwierzakami, poznając jednocześnie walory przyrodnicze, turystyczne i kulturowe okolic Miłkowa i Karpacza.

Akademia Piłkarska „MOS Karkonosze” Jelenia Góra – Mobilna Akademia Przedszkolaka; organizacja zajęć sportowych dla przedszkolaków z powiatów jeleniogórskiego, lwóweckiego oraz lubańskiego (dzieci w wieku 4-6 lat) na mobilnym boisku o wymiarach 6x9 m z  m.in. nawierzchnią z trawy sztucznej.  Adresatami są dzieci z przedszkoli publicznych.

Stowarzyszenie Klub Sportowy Pławna- I Maraton MTB Kargula i Pawlaka w Lubomierzu; promocja kolarstwa górskiego MTB w regionie miasta i gminy Lubomierz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.