Eurowybory – politycy odkrywają karty

Fot. Adrian Grycuk, Ralf Lotys

Jeszcze trochę czasu zostało do ostatecznego ogłoszenia list kandydatów startujących w wyborach do Europarlamentu, ale partie powoli informują o politykach, którzy ubiegać się będą o nasze głosy. Z okręgu dolnośląsko-opolskiego wystartują m.in. Anna Zalewska, Janina Ochojska, Agnieszka Ścigaj, Janusz Korwin-Mikke.

Swoich głównych kandydatów jako pierwsze ujawniło Prawo i Sprawiedliwość. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie liście wyborczej liderować będą Anna Zalewska i Beata Kempa.
Minister edukacji w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, zasłynęła autorstwem kontrowersyjnej reformy edukacji. Pochodzi ze Świebodzic. Z wykształcenia jest nauczycielką, ale ma również doświadczenie samorządowe oraz parlamentarne. Już dwa razy bezskutecznie kandydowała do Parlamentu Europejskiego.
Drugie miejsce na liście zajmuje związana z Solidarną Polską minister Beata Kempa – aktualnie członek Rady Ministrów odpowiedzialna za pomoc humanitarną. Pochodzi z Sycowa, gdzie była radną. Pełniła urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, ministra bez teki, szefa kancelarii premiera. Także dwa razy, bez sukcesu, startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Więcej nazwisk, które znajdą się na liście wyborczej, ujawniła Koalicja Europejska. W okręgu obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie „jedynkę” zaproponowano założycielce Polskiej Akcji Humanitarnej Janinie Ochojskiej. Janina Ochojska pochodzi z Gdańska. Od 25 lat zaangażowana jest w akcje pomocy humanitarnej.
Drugie miejsce listy ma zajmować senator Jarosław Duda, czwarte miejsce marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Wśród kandydatów znajdzie się prawdopodobnie także tyczkarz, Władysław Kozakiewicz.
Zaskoczeniem jest brak zapowiedzi o kandydowaniu obecnego europarlamentarzysty Bogdana Zdrojewskiego.
Kukiz`15, poinformował, że w okręgu wyborczym obejmującym województwa opolskie i dolnośląskie na liście jego ugrupowania pozycję numer będzie miała posłanka Agnieszka Ścigaj.
Agnieszka Ścigaj pochodzi z Krakowa. Zawodowo związana z polityką społeczną jako konsultantka, trenerka i koordynatorka projektów. Współtworzyła m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ”. OD 2015 r. po raz pierwszy w Sejmie z Kukiz`15.
Z okręgu dolnośląsko-opolskiego o europejski mandat chce także powalczyć Janusz Korwin-Mikke. Reprezentował Polskę w Brukseli w tej kadencji, ale zrezygnował z mandatu europosła, oznajmiając że to marnowanie czasu. W wyborach wystartuje z ostatniego miejsca na liście Koalicji Propolskiej.
 

Komentarze (42)

Pani Ścigaj najrozsądniejszy wybór

Poseł Marzena Machałek (PiS) chciała kandydować do Europarlamentu.
Poseł Machałek sławna zrobiła się w całej Polsce w ostatnim miesiącu. Pisali o niej dużo w ogólnopolskich gazetach i portalach w związku z aferą śmieciową.
Źle pisali o Machałek.

Film powinni nakręcić o poseł Marzenie Machałek. Napisali o niej sensacyjne artykuły, to film zrobi furorę w Polsce.

Zawiedziona miłość Cię zżera?

Głosy moje i mojej rodziny ma pani Zalewska.

Sorry, ale osoby niepełnosprawne umysłowo nie mogą głosować. Przykro mi.

Dlatego zostaniesz w domu, też mi przykro.

Tylko PiS! Tylko Prezes Kaczyński i jego dzieci!

Tylko i wyłącznie! Najmądrzejsza kobieta ,tylko ONA nie oddać głosu na szur szur piślamistki.

Słuchajcie trzeźwego umysłu co przeżył wszystkie opcje polityczne .

Dość klerykalnych dewot ,dość sekciarstwa .
Czas na nową Reformacje Kościoła watykańskiego.

Towarzyszu soclib. Jak komuniści z NKWD wyrywali więźniom paznokcie, to było to takie ruskie manicure?

logiczne jak byś znał historie "swojego "kościoła to byś wiedział o masowych mordach Indian,Aborygenów, dzieci w Irlandii włącznie z paleniem na stosie kobiet .

Ta korporacja upada a bolszewicka Rosja wzorowała się na katolickich osiągnięciach przecież we władzach byli Polacy .
A kto zburzył i wyrżnął mieszkańców jak nie najazd wojsk katolickiej Europy.

Kto mordował Baptystów,Luteran,Prawosławnych ,ludu nadBałtyckie.
Zajmij się swoją korporacją i ich ekscesami seksualnymi.

Najwyższy czas uwolnić się z tyranii kleru watykańskiego ,następnie zdemontować wszystkie JP2 protektora fakt.pl/wydarzenia/swiat/ksieza-przez-lata-kryli-pedofila-marciala-maciela-degollado/rszhq2h Amen.Przecież PIS jest takim socjalizmem liberalnym.

Kompletny bełkot. Przekaz przygotowany przez lewaków, wyborczą i LGBT. Jakżeś taki obeznany, to POdaj konkretne liczby. Ja Ci mogę podać 100 milionów ofiar komunizmu i 50 milionów ofiar narodowego socjalizmu (takich soclibów w brunatnych koszulach). Najlepiej wprowadzić religię sowiecką z Leninem jako bogiem, Stalinem jako prorokiem, a Cimoszewicz i Jaruzelscy to chyba święci. Z pedofilią w komunistycznych domach dziecka i ośrodkach wychowawczych. A także permanentnym POstem, który trwa cały rok. Tak zwana komunistyczna dieta bezmięsna. Jak Ci bucu tak źle tutaj, to Korea Północna czeka. Tam sobie POpracujesz w gułagu i żaden kler Ci nie będzie przeszkadzał.

Uwielbiam półgłówków i ćwierćinteligentów, którzy się chyba brandzlują, jak dorwą słowo z literami "p" i "o" po kolei i mogą je napisać z shiftem. Wytrysk na ścianę czy w chusteczkę? A jak jeszcze nazwą kogoś lewakiem, to chyba mają potrójny orgazm!

Piszę "PO" POnieważ jest zasadnicza różnica POmiędzy polityką, a POlityką. Polityka działa w ten sPOsób, że obie strony sPOtykają się PO środku i dochodzą do POrozumienia. Tzw."win-win". POlityka natomiast to sprzedawanie polskiego majątku za bezcen, zamykanie zakładów pracy, kombinacje, łapówkarstwo, indolencja, kolesiostwo, nePOtyzm, szkodzenie własnemu krajowi, wpędzanie Polaków w biedę, brak kwalifikacji, czysta głuPOta, itd, itp....

Przecież ty piszesz o pisie, tłuku...

I właśnie wykazałeś, że pie.rdolisz tutaj pod różnymi nickami, tłuku.

reasumując tą wypowiedż zapraszam do Watykanu jak ci czarne sukienki kicio przeszlifują szybko wrócisz nawet do lewaków

A Ciebie już szlifowały?

reasumując tą wypowiedż zapraszam do Watykanu jak ci czarne sukienki kicio przeszlifują szybko wrócisz nawet do lewaków

Socliba zawsze mędzi na jedną nutę.

W zasadzie wszystkich polityków PiS można by wysłać do Brukseli. Kasa dobra -więc krzywdy nie będzie, a Polską niech rządzą normalni ludzie.

Pani Ścigaj ? Dlaczego akurat osoba reprezentująca ugrupowanie, które niby jest ponadpartyjne a wprowadziło do Sejmu RP narodowców, głosowała za wszystkimi ustawami rozwalającymi regulacje demokratyczne w Polsce, jest "przystawką " PiSu i ma na dodatek lidera, autora prostackiej piosenki o Lechu Wałęsie- ma być najrozsądniejszym wyborem ? Moim zdaniem jedynym rozsądnym wyborem Jest Janina Ochojska. Jednak pis ma z nią problem, bo z jednej strony pomaga uchodźcom w miejscu ich zamieszkania, co jest zgodne z linią PiSu, a z drugiej reprezentuje Koalicję Europejską, ktorą PiS zwalcza.
Reszta kandydatów moim zdaniem nic sobą nie reprezentuje, poza pretendowaniem do unijnych diet, mimo otwartej krytyki Unii uprawianej przez te osoby.

Zastanawiam się czy płakać czy się śmiać.

Klempa i Zalewska... o co tu chodzi

Ochojska - o co tutaj chodzi?

większość z tych ludzi prawdopodobnie nie potrafiłaby nawet wskazać na mapie, gdzie znajduje się Jelenia Góra. Wybór jest taki jaki jest... czyli żaden.

Dlaczego, dlaczego nie dano Nam dobrych , mądrych kandydatów?
Boszemoj dlaczego nas tak karzesz?

Kogo byście chcieli towarzyszu?Aaa, no tak, pewnie bylibyście zadowoleni, gdyby w naszym okręgu startował któryś z dawnych towarzyszy PZPR, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, albo Marek Belka?

sprawdzcie jakie kandydaci maja korzenie, zróbcie lustracje do 3 pokolenia wstecz i jak nie sa to polacy to won, i ci co posiadaja niepolskie nazwiska lub zamienione w latach 50-80 to tez won i juz wiecie na kogo głosowac

PiS = Wstyd zostawmy ich w kraju, tu musza zapłacić za zdemowolanie demokracji i standardów europejskich.

"... jak nie sa to polacy to won,..." - co to jest "sa" i dlaczego "polacy" z małej litery? Aha, zapewne w trakcie pobierania nauk podstawowych, zostałeś (jako, że prawowity Katolik) w trakcie niejednej spowiedzi, zapytany o "dotyk" i zaintrygowany tym tematem postanowiłeś, głównie w tym kierunku się kształcić...

jadna z tych osob lubi alkohol ciekawe ktora

Nie ma co tam kaczystów posyłać, bo za ich mowę nienawiści i mądrości rodem ze średniowiecza pozyskamy mniej kasy na inwestycje. UE nie daje na 500+ tak, że nie ma się co podniecać i pchać tam Zalewskiej i jej znajomków. Dobrze, że w latach 2008-2015 udawało się pozyskiwać środki i kraj podnosić z ruin. Tylko, że w 2020 skończy się rozdanie 2014-2020 i zaczną się kłopoty jak wyślemy tam dojną zmianę, która nic nie wydoi tylko wpędzi nas w kłopoty. Zresztą już to robi skutecznie.

mi JKM się spodobał - wystartował do europarlamentu, ale zrezygnował bo chciał jeszcze zbudować w Polsce drużynę do sejmu. Czy był ktoś jeszcze kto porzucił kasę dla swoich idei?

Ja głosuję na ciocie, porwali mnie kosmici i jestem zdrowy psychicznie.

Co ma Ochojska do Dolnego Śląska i Opolskiego? Głosuję na PiS.

Patrycha litości sama już lepiej wystartuj skoro na osiedlu jesteś znana.

Tylko Zalewska głosujcie na pis ścigaj popiera pis pis A głosuję jak PO

Tylko Zalewska głosujcie na pis ścigaj popiera pis pis A głosuję jak PO

Jaki naród, taka władza....Po komentarzach widać, jak niedrośliśmy do wyborów. Nie jest ważne, kto bedzie nas reprezentował, kto dbał o nasze interesy. Ważne, aby dokopać przeciwnikowi, ubliżyć, obrazić, wyzwać. Ważne, aby brać kasę, socjal. Nieważne od kogo, nieważne, że bez pokrycia. Ważne, że teraz. Nieważne, że to rujnuje kraj...Niczego nas historia nie nauczyła. Jak Polska traciła niepodległość walczyliśmy jak lwy. Jak dorobiliśmy się trochę, to hulaj dusza. Na lewo na prawo śrebrniki, aby wygrać wybory.
...A potem płacz i zgrzytanie zębów....

Trzeba wypchnąć tych zdrajców i donosicieli z parlamentu europejskiego i wysłać tam ludzi , którzy są Polakami i o Polskie interesy zadbają.

"Są Polakami i Polskie interesy zadbają" - kwintesencja pisu. "Reszta nie jest Polakami, więc im zabierzemy"

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.