Nadciągają duże upały. Urząd czynny krócej

Nadciągają duże upały. Urząd czynny krócej

Najbliższe dni będą Dolnym Śląsku wyjątkowo upalne. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW wydało dla całego regionu ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia (w trzystopniowej skali).

W związku z upałami prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zarządził, że od 11 czerwca Urząd Miejski w Jeleniej Górzy czynny będzie krócej.

"W związku z wystąpieniem szczególnie uciążliwych warunków pracy spowodowanych wysokimi temperaturami oraz prognozami wskazującymi na dalsze ich utrzymywanie się, został skrócony czas pracy Urzędu Miasta Jelenia Góra" - czytamy w rozporządzeniu prezydenta miasta.

Od 11 czerwca Urząd Miasta w Jeleniej Górze  będzie pracował w godzinach od 7.30 30 do 14. 30 .

Ostrzeżenie meteorologów

Ostrzeżenie jest ważne od dzisiaj (10 czerwca) od południa do 13 czerwca do godz. 20.00.  „Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C” – ostrzega Biuro Prognoz Metrologicznych IMGW we Wrocławiu w komunikacie.

Synoptyk IMGW Krzysztof Salanyk zaznacza w nim także, że możliwe są kolejne alerty. Nie wyklucza ponownego wydania ostrzeżenia o upale, które będzie obowiązywało w piątek i sobotę.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia oznacza:

duże ryzyko udaru słonecznego, zagrożenie życia, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg, duże zagrożenie pożarowe.

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych" - zalecają synoptycy

Jak przeżyć upały w mieście

Pamiętajmy, by wychodząc z domu stosować kremy z filtrem, pić dużo wody (małymi łykami) i ubrać coś na głowę.

W upalny dzień, szczególnie w godzinach od 10.00-11.00 do około 15.00-16.00 (kiedy upał doskwiera najmocniej), z wychodzenia z domu powinny zrezygnować zwłaszcza osoby starsze.

Spacery w tym czasie są również niewskazane dla niemowląt i małych dzieci. Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych.

W domu, jeśli panuje niższa temperatura niż na zewnątrz, nie otwierajmy okien w godzinach, w których na zewnątrz jest najgoręcej (około 10-16). Wietrzyć najlepiej rano i wieczorem. Okna należy natomiast otworzyć, jeśli wewnątrz jest cieplej niż na zewnątrz lub bardzo duszno.

Komentarze (18)

Ciekawe czy jest w ogóle szansa na opady deszczu? Jest tak gorąco, że człowiek ledwie dyszy.

Zadzwoń do Urzędu Miasta i zapytaj. Tylko pamiętaj o krótszych godzinach pracy...

Taa, w urzędzie mają klimatyzację i tak im ciężko, a długo przecież nie pracują. Ludzie pracujący na drogach, na budowie i gdzie indziej nie mogą skrócić sobie godzin pracy.

Jeśli posiadają odpowiednie kompetencje mogą zatrudnić się w urzędzie.

kompetencje to sie ma w sektorze prywatnym, w budżetówce ma się znajomości.
czyli ze jak ktoś dralowal pół miasta w tym upale bo MUSI użerać się z biurwami to może klamkę pocałować ???

W związku z wystąpieniem szczególnie uciążliwych warunków pracy???? A od kiedy w urzędzie jest aż tak gorąco prezydent zablysnal skracajac prace sobie i kolegom z pracy praca skrócona powinna być robotnikom którzy zapierd.... na słońcu innym którym upał naprawdę może sprawiać problem masakra

Nie chciało się nosić teczki trzeba dzisiaj... w upale popychć taczki.

A kto zabrania szefom tych ludzi ,o nich dbać?!Bo przepisy na pewno nie.

Pracownicy na budowach,plastikach,dreksie,Zorce i innych też będą krócej pracować?

Taki upał a prysznic przed parkiem Zdrojowym nieczynny.Pewnie oszczędność wody?O godzinie 14tej szłam przez Plac Piastowski i myślałam że się ochłodzę a tu niestety wody brak.

Ala podjedź do mnie to razem się ochłodzimy...

W starych murach nie jest wcale gorąco. Nie przesadzajcie. Wystarczy nie otwierać okien i nie wpuszczać ciepłego powietrza. A jeśli chodzi o krótsze godziny pracy, to o te niepracujące godziny zostanie urzędasom potrącone z pensji?

Nie zostanie. I nic ci do tego.

Jesteś urzędasem, więc szkoda z tobą pisać. Szkoda że wam godzin pracy o godzinę nie wydłużą , bo jesteście jedna z tych grup społecznych, które uważają że im się "należy".

Czy pensje Wielmożnych Urzędników również skrócono?

Tak niektórym, bystry obserwator o tym wie

Dlaczego ludzie komentują temat nie znając przepisów? Przecież prawa ,które przysługują pracownikom w czasie upałów są określone przepisami.Ale to by było przykre przeczytać i się dowiedzieć, że się nie ma racji.

To jest masakra.
3 telefony do odebrania, 2 papiery do podpisania i do domu.
W sluzbie mieszkancow, hehe. Tak jak w PUPie. dziubdziuś.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.