Politechnika jednak pozostanie w Jeleniej Górze

Politechnika jednak pozostanie w Jeleniej Górze

Wydział zamiejscowy Politechniki Wrocławskiej nie tylko pozostanie w Jeleniej Górze, ale będzie nawet otwierać nowe kierunki studiów. Czarny scenariusz, mówiący o wygaszaniu wydziałów zamiejscowych tej uczelni w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu nie sprawdził się. Na szczęście.

Dobre wiadomości przywieźli prezydenci miast, którzy wczoraj (8 marca) spotkali się we Wrocławiu  z władzami Politechniki Wrocławskiej.

Jak czytamy w komunikacie wydanym po tym spotkaniu: "Postanowiono zmodyfikować i dostosować do obecnych potrzeb gospodarki program nauczania w filiach Politechniki Wrocławskiej m.in. poprzez uruchomienie kierunków zgodnych z zapotrzebowaniem przemysłu lokalnego.

Przyjęty harmonogram prac zakłada, że rekrutacja na nowe kierunki ruszy wiosną 2020 r., a pierwsi studenci rozpoczną naukę 1 października 2020 r.(...). Jednocześnie uczestnicy spotkania dementują pojawiające się w mediach informacje o braku rekrutacji w tegorocznym naborze w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu."

Rektor prof. Cezary Madryas spotkał się z Jerzym Łużniakiem, prezydentem Jeleniej Góry, Tadeuszem Krzakowskim, prezydentem Legnicy i Romanem Szełemejem, prezydentem Wałbrzycha. Razem z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim omawiali kwestię filli Politechniki Wrocławskiej. W rozmowach uczestniczyli również prof. Jerzy Jasieńko, prorektor ds. organizacji i rozwoju oraz prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania.

Ten komunikat powinien zakończyć spekulacje dotyczące losów jeleniogórskiego oddziału zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej  Nie wiadomo czy doszło do nieporozumienia, czy też władze uczelni wycofały się z pomysłu między innymi po protestach samorządów miast, gdzie PrW ma swoje oddziały zamiejscowe. Jeszcze 22 lutego rzecznik prasowy PrW Agnieszka Niczewska twierdziła, że "Ustawa 2.0 wyklucza prowadzenie przez wyższe uczelnie ośrodków zamiejscowych. Pozwala jedynie na funkcjonowanie placówek filialnych. Wydziały zamiejscowe musimy więc wygasić z mocy przepisów, a filia nie powstanie, bo absolwenci szkół średnich nie są zainteresowani studiowaniem w mniejszych miastach(...). "

Komentarze (9)

Poseł Zofia Czernow i senator Krzysztof Mróz pomogli w tej sprawie.
Dziękujemy wam.

Cisza złowroga wokół poseł Marzeny Machałek zrobiła się.
Znane gazety i portale ogólnopolskie pisały niedawno sensacyjne artykuły o poseł Machałek. Nie były to dobre artykuły dla poseł Machałek. Niedobrze, niedobrze.

KODerasto, a co u "wodza" mateuszka???

Haha to już nawet tą śmieszną uczelnię chcieli zlikwidować? :D Co tu niedługo zostanie, 4 lidle i największe skupisko Biedronek w Polsce :D Aha, no i obskurne budy z hotdogami i hamburgerami, co by **** z czerwonej doliny się nażarł :D

Mason maturę masz? Bo wątpię.

Gdyby miał, to by bzdur nie pisał...

Bardzo jestem ciekawa jakie nowe kierunki będą stworzone?

lezenie krzyzem i wstawanie z kolan

Trzeba było zrobić awanturę aby ktoś się zajął tematem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.