Protest w Chmieleniu: DK 30 w naszej wsi to droga śmierci!

Protest w Chmieleniu: DK 30 w naszej wsi to droga śmierci!

- Mamy dość. Codziennie ryzykujemy życiem, idąc do sklepu czy szkoły obok mknących cieżarówek i aut osobowych. To jest droga śmierci!- tak dzisiaj (17 października) mówili w Chmieleniu mieszkańcy. Domagają się od GDDKiA budowy chodnika. Aby podkreślić, że to dla nich sprawa życia i śmierci, protestują dzisiaj (17 października) na drodze krajowej nr 30.

- Chodnik obiecano nam wiele lat temu - mówi Dariusz Penkala, sołtys Chmielenia, współorganizator protestu. GDDKiA wybudowała dawno temu niewielki odcinek, a potem zaniechała prac. Ludzie zmuszeni są chodzić do sklepu, do przystanku czy szkoły wąskim poboczem. - A proszę spojrzeć na te rynienki przy drodze - pokazuje jedna z protestujących. Nie da się nimi iść, o przejechaniu wózkiem z dzieckiem nie ma mowy. Tak dłużej być nie może.

To kolejny protest mieszkańców Chmielenia. Na drogę wyszli w także w styczniu. Wówczas GDDKiA zareagowała jedynie informacją, że chodnik w Chmieleniu istotnie jest potrzebny, ale nie ma tej inwestycji w planach na 2021 rok.Dzisiejszy protest jest po to, by ta inwestycja znalazła się w planach zarządcy DK 30. Ponieważ od dzisiaj obowiązują zaostrzone przepisy związane z koronawirusem, w proteście nie mogą brać udział wszyscy chętni. Obowiązuje limit osób. Protestujący co jakiś czas wychodzą na przejście i blokują ruch samochodów. - Kierowcy są wyrozumiali, za co im dziękujemy - mówi Dariusz Penkala.

Protest ma potrwać do około godziny 14.00. Mieszkańcy zapowiadają, że jeśli protesty nie pomogą, będą organizować kolejne.

Ze wsparciem do protestujących przyjechali parlamentarzyści. Zofia Czernow zapowiedziała, że sprawa budowy chodnika będzie omawiana na obradach dolnośląskiego zespołu parlamentarnego. Zespół ma zebrać się za miesiąc. Poseł Robert Obaz obiecał, że w poniedziałek (19.10) odbędzie się spotkanie w sprawie budowy chodnika z dyrekcją wrocławskiego oddziału GDDKiA.

chmieln DK 30.jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (2) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (3) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (4) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (5) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (6) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (7) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (8) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (9) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (10) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (13) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (14) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (15) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (16) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (17) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (18) (Kopiowanie).jpg
protest chmieleń 17.10 2020 (19) (Kopiowanie).jpg

Komentarze (18)

popieram. w durnej polsce durni polacy nauczyli sie ze auta to swiete krowy i wszystko ma byc im podporzadkowane. ja bym w chmieleniu oprocz chodnikow postawil jeszcze ze 2 fotoradary, to pajace z bla****i dlw i dlb troche przytemperuja

Czernow powinna być ostatnią osobą co zabiera glos w sprawie obwodnicy chmielenia.Byla posłanka z ramienia parti rządzącej i ... głosowała za zabraniem środków na S3 i drogi krajowe,glisowa przeciw modernizacji lini kolejowej do jg.Glosowała za rabunkiem OFE, głosowała żebyśmy pracowali do śmierci. Partia Pana Obaza tez niejedno ma za uszami.Oboje zwietrzyli okazję by się wypromować na krzywdzie ludzkiej.Zalosne zachowanie.Prosze o info co się dzieje ze Szmajdzińska, po wyborach ulotniła się jak kamfora a tylu wyborców jej zaufało to na jej plecach wszedł Obaz .Znowu pr,yjedzie przed wyborami bo balu karnawalowego NJ raczej nie będzie.

a policja zamiast kierować ruchem na przejściu dla pieszych, zatrzymuje samochody pozwalając tym pajacom na odwalanie maniany

Maniana. To twoje drugie imię....

Podsumowanie rządów PiS i jego akolitów: Afera SKOKów. Aferalna wycinka puszczy Białowieskiej. Aferalne zniszczenie stadniny w Janowie Podlaskim. Afera z tzw. komisja Macierewicza i wydatki milionowe na jakiś typów spod ciemnej gwiazdy. Aferalne milionowe przelewy z funduszu dla osób poszkodowanych przestępstwem na wielebnego Rydzyka. Afera z rzekomą budową promu w stoczni w Szczecinie. Afera podkarpacka i afera latania samolotem rządowym przez marszałka sejmu w sprawach prywatnych. Afera kampanii plakatowej oczerniającej sędziów. Afera Piebiaka – wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie. Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów – prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą. Afera Inowrocławska – kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta. Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości. Afera zakupu jachtu regatowego za 20 mln. zł. Nie wiadomo gdzie jest co się z nim dzieje. Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USA przez Polską Fundację Narodową. Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło, podobno płyta CD pękła. Afera mafii lekowej. Afera dwóch wież Kaczyńskiego w Warszawie. Afera KNF i Czarnecki i Getin Bank i Idea Bank. Afera w NBP dwórki Glapy. Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego. Afera ministra Ardanowskiego – minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom. Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny. Afera Cenzinu – firma miała stracić 4 mln złotych na skutek bałaganu i niekompetencji oraz walki pisowskich frakcji. Przelała pieniądze na niewłaściwe konto i nigdy ich nie odzyskała. Afera mafii VAT w Ministerstwie Finansów – miała działać od listopada 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach i wejściu na stanowisko Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego! W sprawę zamieszani są bliscy współpracownicy Mariana Banasia. Afera odpraw w aferze VAT – Wysocy urzędnicy PiS dostali odprawy na odejście z Ministerstwa Finansów po odkryciu afery VAT! Afera z pensją po aresztowaniu – Dyrektor oskarżony o aferę VAT w Ministerstwie Finansów siedział w areszcie i dostawał pensję. Afera bezprawnego druku kart wyborczych zlecone przez Sasina za 70 mln. zł. Afera z ASF, które na skutek nieudolności władzy i braku działań w tym zakresie rozprzestrzeniło się już na cały kraj. Afera Get Back. Afera Szumowskiego z zakupem respiratorów i strata 200 mln. zł

Getbavk to afera czarne kiego co za morze uciekł i Giertycha na którego juz robią zrzutkę

Gdy podsumować negatywne działania rządów PO oraz szefów jednostek samorządowych (wójtów, burmistrzów, prezydentów) to byłby reportaż na minimum 100000 tys. tomów.

Lekko zniżyłeś ale ...

To gdzie te rozprawy i pełne więzienia tych szefów jednostek samorządowych jak zapowiadały pis-dzielce? Zero, zero ma kolejny sukces w sprawie Giertycha. Tym krajem żądzą matoły pod dowództwem Matołowieckiego.

99 % tej wiochy to pisowcy powinna ich partia załatwić szybko chodnik.

Gdzie jest MRÓZ??

\matoł jesteś.

....no i zapomniałem o najważniejszym; jestem chory psychicznie. Ale się leczę...

Drodzy mieszkańcy Chmielenia, dlaczego nie walczycie o budowę obwodnicy ?

Helikopter buduje w garażu...

A były nawet wizualizacje obwodnicy, która miała powstać w latach 2007-2013:)
Teraz jak do Bolkowa ma być doprowadzone S5 to trzeba walczyć o jej przedłużenie do Jeleniej potem na Gryfów Lubań i dalej do A4.

O i p. Czernow się w końcu pokazała!!! Żałosna promocja. Ten chodnik powinien być już od 15 lat.

Państwo ma pieniądze na budowę S3 z Bolkowa donikąd. W Jeleniej buduje się promenadę Bobru a przy głównej trasie do Zgorzelca na wsi rozjeżdżane są dzieci bo państwu zabrakło drobniaczków na troszkę chodniczka. Blokada powinna być jeszcze bardziej uciążliwa i do czasu aż zaczną budować (obietnice to już chyba były).

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.