Uwaga: będzie padać, grzmieć i wiać

fragment mapy IMGW

Majowa pogoda nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całego Dolnego Śląska, zapowiadając intensywne opady deszczu, gwałtowne burze i silny wiatr. Dla większości tego obszaru ostrzeżenie ma poziom 1 stopnia, ale w powiatów południowych zjawiska pogodowe będą gwałtowniejsze. Tam alert ma 2 stopień.

U nas ostrzeżenie 2 stopnia dotyczy powiatów lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego i Jeleniej Góry. IMGW przewiduje dalsze występowanie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Łącznie z opadami, które wystąpiły w nocy i przed południem suma opadów do końca ważności ostrzeżenia osiągnie od 30 mm do 50 mm, miejscami do 70 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oceniono na 85 proc., a ostrzeżenie obowiązuje do jutra (23 maja), do godz. 7.00.
2 stopień zagrożenia, to wystąpowanie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Można spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu, stąd zalecana jest duża ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.