Najlepsze „jazdy” w jeleniogórskim WORD-ie

Najlepsze „jazdy” w jeleniogórskim WORD-ie

Jeleniogórski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego jest drugi w Polsce pod względem zdawalności egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Lepsze wyniki osiągają na tym egzaminie tylko kandydaci na kierowców zdający egzamin w WORD Ostrołęka. Z egzaminem teoretycznym nie jest już tak dobrze - tu WORD Jelenia Góra plasuje się na 30. miejscu.
 

Zestawienie zdawalności egzaminów przygotował branżowy miesięcznik „Szkoła jazdy”. Raport został stworzony na podstawie danych o wynikach egzaminu w 2017 r., udostępnionych przez 49 wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Jeśli dany ośrodek posiadał filie, brano pod uwagę średnią zdawalność we wszystkich miejscach egzaminowania. Zestawienia dotyczyły najpopularniejszej kategorii B i uwzględniały wszystkie podejścia do egzaminów.
Zarówno pod względem zdawalności egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego niedościgniona była Ostrołęka, gdzie nie tylko najwięcej kursantów osiągało egzaminacyjny sukces, ale też odsetek zdających był znacząco wyższy niż w innych ośrodkach.
W przypadku egzaminu praktycznego tylko w WORD Ostrołęka egzamin zdawał średnio co drugi podchodzący (54.19 proc.). W tym właśnie zestawieniu drugie miejsce zajął jeleniogórski WORD, gdzie średnia zdawalność wyniosła 46,91 proc.
Na dalszych pozycjach znalazły się wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w Płocku (46,85 proc.), Łomży (46,18 proc.), Rzeszowie (42,43 proc.), Suwałkach (42,03 proc.), Włocławku (41,21 proc.) i Siedlcach (41,06 proc.). Tylko w tych ośmiu miastach zdawalność w 2016 roku była wyższa niż 40 proc.
Najgorsze wyniki egzaminu praktycznego na kategorię B mieli kandydaci na kierowców zdający w Koszalinie, gdzie pozytywną ocenę egzaminatora otrzymywała nawet nie jedna czwarta kandydatów na kierowców (dokładnie 23,16 proc.). Niewiele lepiej radzili sobie egzaminowani zdający w WORD-ach w Pile (27,5 proc.), Szczecinie (27,9 proc.), Łodzi (28,04 proc.), Opolu (29,19 proc.) i Elblągu (29,5 proc.), Gdańsku (29,71 proc.) i Bydgoszczy (29,83 proc.). W tych ośrodkach nie została przekroczona  bariera 30 proc.
Znacznie gorzej w Jeleniej Górze, porównując z innymi ośrodkami, kursanci radzili sobie z egzaminem teoretycznym. Średnia zdawalność na poziomie 51,69 proc. dała ośrodkowi 30. miejsce w Polsce. Ale w przypadku egzaminu teoretycznego różnice między poszczególnymi ośrodkami nie były duże. W Ostrołęce, gdzie kandydaci na kierowców najczęściej osiągali egzaminacyjny sukces ta zdawalność wynosiła 59,68 proc.; w Lesznie, gdzie egzaminowanym szło najgorzej, zdawalność była na poziomie 43,18 proc.
Oczywiście z zestawienia nie dowiemy się, czy wysoka zdawalność egzaminu praktycznego w Jeleniej Górze, to zasługa wyjątkowych zdolności kondydatów,  świetnej pracy instruktorów z tutejszych szkół jazdy, czy może przychylności i pobłażliwości egzaminatorów. Może jednak te wyniki choć trochę uspokoją trzęsących się z nerwów przed egzaminacyjną „jazdą” kandydatów na kierowców.
 

Komentarze (11)

Który ośrodek szkolenia kierowców w Jeleniej polecacie? Mam zamiar zapisać się na kurs i nie wiem gdzie

Koszaka, ale tylko Pana Wiesława

Śpij dalej, biedne dziecko, śpij. A jak wstaniesz, to ssij.

Jak nie umiesz myśleć logicznie w czasie jazdy, to żadna szkoła nie pomoże. Ja zdawałem jakieś 10 lat temu w LOK, wychodząc z założenia, że to najbardziej "państwowa" szkoła i nie chcę nabijać kasy jakimś prywaciarzom.

"Ja zdawałem jakieś 10 lat temu w LOK" - słowo "temu" wpisałeś przez pomyłkę - ty zdawałeś 10 lat w LOK i do dzisiaj nie zdałeś.

Duża zdawalność a potem szok i przerażenie na rondzie... Teorię ..uj strzelił...

Tam
Gdzie największa zdawalnosc.
Cieplice

Ale cierpliwość kierowców kiedyś się skończy i będzie jak w innych miastach.

Złodzieje w tym siedzą biorą pieniądze ci egzaminatorzy nie patrzą się czy robisz dobrze jak zdasz dobrze egzamin to ci powiedzą że zle i tak naciągają na pieniądze banda oszustów.

Bredzisz. Są kamery i jeśli dochodzi do takiej sytuacji, to się odwołujesz.

Jasne, anonimku ixioixio...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.