Za prąd zapłacimy więcej o 12 procent

Za prąd zapłacimy więcej o 12 procent

Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2020 r. zapłacimy więcej za prąd. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy dla firmy Tauron (za sam prąd i taryfę dystrybucyjną). - Średni rachunek będzie wyższy o 9 zł – informuje Elżbieta Bukowiec, rzecznik prasowy firmy Tauron Sprzedaż, z którą większość z nas w regionie ma podpisaną umowę na dostawę energii elektrycznej.

Rachunki za energię elektryczną, jak wiadomo, są dość skomplikowane i wieloskładnikowe. 9 zł podwyżki stanowi sumę podwyżek poszczególnych składowych rachunku. Jak tłumaczy Elżbieta Bukowiec, rzeczniczka prasowa spółki Tauron Sprzedaż, owo 9 zł stanowi 12 proc. podwyżki dla średniego statystycznego gospodarstwa domowego. URE przyjmuje, że modelowe gospodarstwo zużywa rocznie 1773 kWh. Jeśli ktoś zużywa więcej prądu, choćby rodziny wielodzietne, rachunki będą proporcjonalnie wyższe.
Jak na razie nic nie wskazuje na to, aby miało coś wynikać z mglistych zapowiedzi polityków PiS o rekompensatach niwelujących podwyżki cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych.

Komentarze (26)

Łe tylko tyle ?to stać mnie!Podobbo Hlep na podrożeć!Trudno bede jadła samom kiełbase ;)

Dziwi mnie jedno, ciągle są podwyżki za podwyżką, czy problemu rządu który okrada nas Polaków nikt nie widzi?. Dam przykład, w Niemczech Niemiec zarabia cztery razy więcej co my, problem polega na tym że niektóre artykuły spożywcze i nie tylko, są o wiele tańsze w Niemczech niż u nas. To samo można powiedzieć w Czechach, mało tego tam o wiele mniej płacą za media, Czesi płacą mniej o 1/4 za śmieci i nie muszą segregować. Pytanie dla was, ile jeszcze będziecie na to patrzeć obojętnie? Przecież rząd nas dyma na całego.

To nie rząd nas okrada, ale firmy i lokalni włodarze po pretekstem rządu podwyższa wszystko. W Polsce nigdy pensje nie szły odpowiednio do cen . Zawsze mieliśmy proporcjonalnie wyższe ceny bo Polak lubi okradać Polaka.

Tłumacz to sobie w taki sposób, widocznie lubisz mieć na oczach klapki albo finansować populizm rządu. Wiesz chociaż, że Tauron jest państwowy?

Tak i ten populizm wyszedł poza granice naszego państwa. Weź deskę kuchenną i rąbnij się w ten wyschnięty gałganek. W całej Europie drożeje żarcie, benzyna, opłaty za energię czy gaz. Wystarczy poczytać gazety ekonomiczne, a nie siedzieć w Wyborczej i TVN.

Złodzieje.

Jak ktoś siedzi tylko w domu i wychodzi najwyżej kilometr od niego to nie ma zielonego pojęcia o cenach w Europie. Paliwo w Czechach od kilku lat jest droższe , a pensje mają podobne do naszych. Ceny produktów spożywczych w Czechach czy Niemczech poszły do góry znacznie bardziej niż u nas. To samo dzieje się na Węgrzech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii. Nie dajcie się omamić tej propagandzie antypolskiej. Jeśli nie macie okazji pojechać zagranicę i zobaczyć jak jest w innych państwach to poczytajcie chociaż prasę ekonomiczną z różnych nurtów. Spójrzcie na to obiektywnie i nie pozwólcie pakować sobie w głowę papki z takich szumnych artykułów. Ceny energii rosły za każdych rządów i ta podwyżka ( średnio 9zł ) nie jest jakimś wyjątkiem. Myślcie sami, rozsądnie i obiektywnie.

Fabryczka zminusowali cię, czyli nie chcą myśleć obiektywnie. Wolą wciągać to co im zaproponuje lewacki bełkot.

Podziękujmy Kopacz ( przypominam że Kopacz była premierem partii PO )za przyjęcie w 2014 roku pakietu klimatycznego, z którego teraz musimy się wywiązać. Te wszystkie dążenia Europy do eko-sreko będzie nas kosztować przez kolejnych kilkadziesiąt lat setki miliardów złotych, a wszystko przez zgodą rządu PO-PSL na pakiet klimatyczny.

Zgadza się. Można w archiwach internetu odnaleźć masę artykułów prasowych z tamtego czasu w których wyraźnie ostrzega się, że podpisanie pakietu klimatycznego przez rząd PO-PSL Ewy Kopacz spowoduje, po kilku latach drastyczny wzrost cen prądu, niezależnie od tego kto będzie rządził. No i oczywiście Ewa Kopacz nie posłuchała ostrzeżeń i podpisała pakiet klimatyczny, a teraz właśnie mija kilka lat i przychodzi nam płacić za lekkomyślną decyzję rządu PO-PSL, bo chcieli się podlizać Unii Europejskiej, jak to mają w zwyczaju POwcy.

A co przez cztery lata z okładem robiły pisowskie rządy w tej sprawie, żeby zmniejszyć ten problem? Bo sabotowanie energetyki odnawialnej, unikanie inwestycji w modernizację infrastruktury i budowę nowych sieci i rozdmuchanie socjalu to działanie raczej przeciwne...

No i hejterzy PiS-u znaleźli winną tej podwyżki - Ewę Kopacz! A ja, winię za tę podwyżkę erę karbonu (jakieś 590 milionów lat temu), to ona jest winna za to, że mamy węgiel!!!

Hejterzy PiSu? To jak w 2014 i 2015 roku, kiedy artykuły prasowe, również ówczesnych prorządowych mediów, ostrzegały rząd PO-PSL Ewy Kopacz, że podpisanie pakietu klimatycznego spowoduje po kilku latach drastyczne podwyżki cen prądu w Polsce to też pisali je hejterzy PiSu!?

Jasne, trzeba było się nie zgodzić jak "prawdomówny" pan Premier, bez patrzenia w przyszłość, w/g zasady: po nas (PiS) choćby Potop! A, co do artykułów prasowych - to wiadomo jaką opcję popierały.

to niech polaczy zacznom oszczendzać prad

Wcześniej wszystko wina Tuska, teraz wina Kopacz. Każdy pretekst dobry, byle złego słówka nie rzucić na zgniłą zmianę. Mało sobie karków nie skręcicie, odwracając głowy od faktycznego źródła problemu, jakim jest przestarzała i toksyczna energetyka w Polsce. Co robi z tym Morawiecki? Inwestuje w modernizację, odnawialne źródła energii czy chociaż atom? A gdzie tam, według PiS Polska węglem stoi i ma stać, choćby i ten węgiel był w trzech czwartych importowany z Rosji. Dosięgają nas kary za limity CO2, ale co przez te cztery lata robił rząd PiS, żeby się dostosować? Nic! Przykuwał nas do węgla, potem trzeba było ręcznie sztukować ceny prądu, ale już się nie da. Zamiast dmuchać socjal, trzeba było inwestować.

A co miał zrobić PiS skoro pakiet klimatyczny został podpisany. Niby w ciągu 4 lat miał nagle przerzucić nas na energię odnawialną ? Budżet Polski to 400 mld , a zmiana energetyki węglowej na tą niby eko to kilka razy tyle nas będzie kosztowało. PO załatwiło Polakom taki prezencik. A ty , skoro jesteś taki mądry i uważasz że tak łatwo i tanio można zmienić energetykę węglową w odnawialną to załóż sobie wiatrak albo panele słoneczne. Gadać picusiu każdy potrafi. A PO było w tym najlepsze i nawet tobie się udzieliło.

Podobnie jak Niemcy, największy truciciel i emitent CO2 w Unii Europejskiej dopiero co jakieś niecałe dwa miesiące temu otworzyli nową elektrownie na węgiel i ciągle powiększają swoje kopalnie węgla brunatnego. I kto tu jest do węgla przywiązany? No, ale wiadomo nie od dziś, że w UE są równi i równiejsi i co wolno Niemcom największemu trucicielowi w UE nie wolno nam.

Dobrze, że rząd PIS-u naprawił tą szaloną twórczość tego rozczochranego wiechcia z PO co to szumnie ktoś nazywał premierem co to pojechała do Enii Europejskiej i załatwiła całej Polsce 60-cio procentowe podwyżki prądu. Kurde belek jakie to szczęście,że mamy ODPOWIEDZIALNE I WRAŻLIWE RZĄDY PIS-u. Bo z tymi PO-złodziejami to byśmy dawno POtoneli.

Zasłynęła w Polsce ze stawianiu lodów i wąchaniem kotletów. I taki wiejski wiecheć o mało nie wywrócił Polski.

http

Żeby komuś dać trzeba komuś zabrać, z pustego Salomon nie naleje

Możemy kupować tańszą energię od Rosji.

Wojaczka. Jedź do Niemiec lub Czech. Po co się męczysz w Polsce. W Czechach meble sa tańsze. Kup se wersalkę albo coś.
Jedzenie w Czechach jest droższe. Ku sobie kebaba lub pizze w Niemczech to zobaczysz czy jest tańsza.
Jeżeli czujesz się dymana to może nie jest to rząd. Obróć się i zobacz.

Nie mogom nas tak dymać!!!! Trzeba brać promda od Ruskich bedom wozic Kamazami gdzie worek fazy wartosciowej 50Herz. 12 Rubli kilo. Przy zakupie rurociągiem NOXTRIM II via Baltika z przeładunkiem w Hondurasie minimum 23ton fazy to; ulga podatkowa i płatnosć 0,56 Rubeli Transferowych + zwrot Vata w hotelu na godziny. Jednak jest warunek transakcji że magazynowanie ruskiego promda tylko w beczkach Unijnych po CO2. AMEN!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.