Każdy głos na wagę awansu do finału

Każdy głos na wagę awansu do finału

Zgodnie z zapowiedzią ujawniamy częściowe wyniki głosowania na „Człowieka Roku 2017”. Dzisiaj ostatnia analiza przebiegu głosowania zamieszczona na portalu. Wyniki są stanem na godzinę 12.00 dnia publikacji.

Jadwiga Błaszczyk ciągle zajmuje pozycję pozycję lidera, ale od wczoraj przybył jej tylko jeden punkt. Dużo ciekawiej dzieje się za jej plecami. Do drugiego w klasyfikacji czytelników Krzysztofa Czaplickiego mocno zbliżył się Mirosław Garbowski (różnica zaledwie 6 punktów (3 kupony, albo 6 sms-ów). Ta para kandydatów ma około 100 punktów przewagi nad idącymi łeb w łeb samorządowcami: Arturem Zychem i Radosławem Jęckiem. Panowie mają jedynie niecałych 20 punktów przewagi nad znajdują się na ostatnim finałowym miejscu Agatą Ćwiek.

Miejsca 6-7 należą ex-aequo do Agnieszki Karaban i Beaty Pacygi. Tu ścisk jest ogromny, bo dwie panie od finału dzielą w tym momencie zaledwie 3 punkty. Pierwszą dziesiątkę dopełniają Maria Łabaziewcz, Krystyna Pisarska i Alicja Dragun-Ciechanowska.

Różnica punktów między pierwszy a piątym miejscem, to 269, czyli 135 kuponów, albo 269 sms-ów, z kolei między 5 a 10 miejscem – 41 punktów. Również kandydaci z dalszych miejsc nie są pozbawieni szans na wejście do finałowej piątki. Np. Józefa Liebersbacha od pierwszej dziesiątki dzieli jeden punkt... Witolda Szczudłowskiego, Konrada Sikorę, Jensa Kroegera mniej niż dziesięć punktów.

Przypominamy, że kupując „Nowiny Jeleniogórskie” i wypełniając plebiscytowe kupony zyskują Państwo możliwość 3 głosów (człowieka roku, sportowiec i trener), a każde ze wskazań ma siłę 2 punktów.

Głosowanie kończymy w poniedziałek 15 stycznia o godzinie 12.00. Jeżeli ktoś zebrał na swojego faworyta nawet tylko kilka kuponów, to warto się pośpieszyć z ich dostarczeniem do redakcji. W tym roku różnice między kandydatami są naprawdę minimalne. A to Państwo decydują o tym, kto powalczy o tytuł Człowieka Roku 2017.

Nazwiska finalistów ogłosimy w najbliższych „Nowinach Jeleniogórskich” z 16 stycznia i od tego momentu będzie można wspierać tylko tych kandydatów, którzy pozostali w grze o tytuł „Człowieka Roku”.