Schetyna, Nowacka i Szłapka w Jeleniej Górze

Schetyna, Nowacka i Szłapka w Jeleniej Górze

Dzisiaj po południu w Jeleniej Górze-Cieplicach gościli szefowie Koalicji Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska oraz Adam Szłapka, wiceprzewodniczący Nowoczesnej.

- Spotkaliśmy się tutaj, aby pokazać naszą determinację, pokazać, że jesteśmy gotowi do wyborów. Zjednoczyliśmy się po to, żeby poprowadzić do zwycięstwa wyborczego w naszym regionie – mówił w czasie konferencji prasowej na pl.Piastowskim Jerzy Pokój.

- Porozumienie naszych trzech środowisk, ugrupowań, ma pokazać, że polityka może być otwarta, opierać się na zaufaniu i że wspólnie można więcej. Tego wymagają zwłaszcza obecne trudne czasy. Musimy obronić samorządy, nasze małe ojczyzny, przed centralistyczną polityką Warszawy, prowadzoną z Nowogrodzkiej. Oni chcą zabrać nam decyzje, pieniądze, chcą decydować za nas - mówił Grzegorz Schetyna. Wyraził przekonanie, że Koalicja Obywatelska będzie miała mocną reprezentację w sejmiku wojewódzkim, gdzie m.in. kandydują Marcin Zawiła i Jerzy Pokój. Podziękował obecnemu prezydentowi miasta za dobre lata dla Jeleniej Góry. - Coś się kończy, coś się zaczyna. Nasz kandydat na prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, to samorządowiec z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem. Mam nadzieję, że będzie prezydentem Jeleniej Góry przez najbliższe 10 lat – zakończył szef PO.

Refleksje ogólniejszej natury snuli pozostali liderzy Koalicji Obywatelskiej. Barbara Nowacka podkreślała, że w tych wyborach idzie o wizje kraju, w jakim przyjdzie nam żyć. - Czy będzie to Polska demokratyczna, otwarta,, czy scentralizowana, zamknięta i sortująca – wskazywała wybór. Przestrzegała, aby nie oddać regionu rozmaitym „misiewiczom” i środowisku Jarosława Kaczyńskiego, które nie umie uszanować różnic, a jedynie dzieli ludzi i zabiega tylko o własne interesy. - Już mówią, że dotacje będą kierowane tylko do tych miast, które będą z nimi współpracowały, do samorządów, gdzie będzie rządził PiS. Na to zgody nie ma – ostrzegała Barbara Nowacka.

Adam Szłapka, wiceszef Nowoczesnej, podkreślał, że Jarosław Kaczyński kompletnie nie rozumie samorządów. - Dla tego środowiska samorząd to uległa struktura, która może tylko skomleć o pieniądze. Środowiska, które tworzą Koalicję Obywatelską na taka wizję samorządu się nie godzą. Samorząd to wspólnota wolnych, dumnych ludzi, którzy wiedzą, co jest im potrzebne i potrafią o sobie decydować. Gwarancję takiego samorządu daje nasz kandydat na prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, a także nasi kandydaci do sejmiku i rady miasta – powiedział.

- Wszystkie listy są zarejestrowane, mamy fantastyczną drużynę kandydatów na prezydenta miasta, do rady miasta, powiatu i do sejmiku. Mamy też świetnych ludzi, którzy dopilnują, żeby te wybory były rzetelnie przeprowadzone. Teraz przed nami wytężona praca. Nie możemy oddać Jeleniej Góry pod rządy Nowogrodzkiej - zagrzewała do wyborczego wysiłku posłanka Zofia Czernow.

Kandydat Jerzy Łużniak podziękował za słowa wsparcia i za miłe opinie o mieście i regionie. - Przez dwanaście lat Platforma Obywatelska rządziła na Dolnym Śląsku i tyle samo, z małą przerwą, rządziła w Jeleniej Górze. My tutaj znowu wygramy. Miasto nie dostanie się w ręce PiS-u – zapowiadał. 

DSC_4010.jpg
DSC_4021.jpg
DSC_4028.jpg
DSC_4032.jpg
DSC_4039.jpg
DSC_4043.jpg
DSC_4045.jpg
DSC_4053.jpg
DSC_4055.jpg
DSC_4078.jpg
DSC_4081.jpg
DSC_4090.jpg
DSC_4092.jpg

Komentarze (66)

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Pare pomidorów i jajek zawsze się znajdzie.

Zatrzymaj tą amunicję na konwencję PiS-u, będziesz miał okazję się wykazać!

Nie wyrzucaj jeszcze jajek i pomidorów. Niedługo przyjedzie nas przekonywać prawdomówny Morawiecki. Pewnie będzie opowiadał ile to dróg ekspresowych w Kotlinie PiS wybudował.

Niech tych s------w szlag trafi!!!

Życzenia po chrześcijańsku, jak na prawdziwego członka PiS przystało.

Jutro niedziela pewnie pójdziecie do kościółka wystawicie jęzor po opłatek ,tak po katolicku?

Samorządowiec z doswiadczeniem ?Cóz takiego dokonał będąc cały czas w cieniu,wypalony bez pomysłów na unowocześnienie miasta.

Pogonić wreszcie to tałatajstwo ze stronnictwa pruskiego ... i zamknąć w kazamatach za działanie na szkodę Polski.

Pisi, narodowo-katolicki bełkot.

Wstyd ...Schetyna ma tu biuro poselskie i tu nie bywa..nic nie zrobił dla Jeleniej Góry tak jak Zawila z kolesiami.
Zenada

właśnie że zrobił... KUPE

Kupę przed siedzibą PiS popieram. Oni na to zasługują.

i ta zoska... masakra

Panie i Panowie, widać na kogo jesteście otwarci, na swoich. Szwagierka,Gabrysia,Bożenka,Ania,Wojtek,Jurek, Marcin, itd. Czekam kiedy prezes z Nowogrodzkiej rozwali te kliki

Trzy lata od wyborów 2015 mija, a ci dalej ciągle tylko jedno-antyPiS, antyPiS i antyPiS, aż do urzygu.A te 12 lat rządów PO w mieście to faktycznie widać i to aż nadto.Żal patrzeć jak miasto się zwija.

Razem z Papajem teraz dopiero zadbamy o to miasto!!! ;-D

Kolejne informacje, do których dotarła POLITYKA, potwierdzają bliskie relacje Marka Falenty z Rosją i ludźmi związanymi z PiS. Za pierwszych rządów PiS, gdy CBA kierował Mariusz Kamiński, Wojtycki przeszedł do nowej służby, ciągnąc za sobą Falentę, który został informatorem Biura. Z informacji POLITYKI i „Gazety Wyborczej” wynika, że Falenta dotarł z nagraniami właśnie do ludzi związanych z Kamińskim, którzy pracowali z nim w CBA w latach 2006–09. Miało to nastąpić pod koniec 2013 r., a więc wtedy, gdy biznesmen wchodził do Składów Węgla i montował interes z Rosjanami.

"My tutaj znowu wygramy. Miasto nie dostanie się w ręce PiS-u", czyli w wolnym tłumaczeniu - "nie oddamy! to wszystko nasze! miasto jest naszą własnością! należy nam się!" A o mieszkańcach chyba żeście zapomnieli. Mieszkańcy już w ogóle nie mają ochoty was oglądać. I to oni zdecydują, a nie wy.

Załoga i konstruktorzy Titanica też w podobny sposób tryskali pychą na prawo i lewo. Tamci też krzyczeli, że statek jest niezatapialny i nawet Bóg im nic nie zrobi. Życzę wam, żebyście w tych wyborach skończyli jak Titanic. Na dnie.

Słyszeliście co mówił dzisiaj Morawiecki i Patryk Jaki o obietnicach wyborczych POpapranców?? Przypomnieli i spisali je od 2006 roku i okazuje się, że te wszystkie puste, niezrealizowane kłamstwa PO są obecnie ich nowymi obietnicami wyborczymi!! Co można myśleć o kimś kto zamierza na n ich głosować??????

Morawiecki to jedyny prawdomówny premier Rzeczypospolitej. W mówieniu prawdy przebija samego naczelnika, pana posła, niezłomnego Kaczyńskiego.

Zobacz ile plusików zgarnąłeś! Tumany z pisu myślą (żart!!!) że ty tak naprawdę myślisz i plusują :)

Rzeczywiście! Ale skąd miałem wiedzieć, że przeciętny pisiarz ma inteligencję na poziomie ameby.

Mieszkam w Szczecinie ale jak widze to (BYDLO ) panoszace sie po moim miescie to zygac mi sie chce Gonic Conic

Racja. Stada krów na ulicach Szczecina to norma. Też bym nie wytrzymał.

Mieszkam w Szczecinie ale jak widze to (BYDLO ) panoszace sie po moim miescie to zygac mi sie chce Gonic Conic

Nowacka to femme fatale.Rozwaliła SLD i załatwiła im 4-etnie wakacje poza parlamentem.Ta kobitka czego sie dotknie, to s.pieprz.y a teraz wskoczyła do PO . Mam nadzieję,że równierz ich załatwi czego szczerze im życzę.

Widać sezon na stare grzyby się zbliża. Same kapcie , smrodliwe sromo-tniki i bezwstydniki.

Słuszna uwaga. Nie ma to jak młode grzyby z PiS, np: stary kawaler prezes Kaczyński /69 lat/, wicemarszałek Sejmu Terlecki /69 lat/, stara panna posłanka Kryśka Pawłowicz /66 lat/, poseł Piotrowicz /66 lat/, poseł Antoni Macierewicz /70 lat/, poseł Waszczykowski /61 lat/, poseł marek Kuchciński /61 lat/,...

Wszyscy wymienieni są młodsi od Łużniaka i to sporo.

I dlatego rodzice uczniów mają pretensje do poziomu edukacji w Polsce. Z drugiej strony cieszy to, że wśród pisowców są tacy jak ty.

Do protestującej kobiety przed gdańską konwencją PiS podszedł niezdrowo podniecony 83-letni Andrzej Gwiazda i zapytał "Ile bierzesz za numer?"

Aaaa ile to latek ma ta pani Gersdorf na wygnaniu, hę?

A kto będzie liczył głosy ? JG. Może się zdarzyć, że 99.9 % głosów będzie na PO.

Nie martw się. Nie po to PiS w pocie czoła majstrował przy ordynacji wyborczej i sądach, by stracić władzę. PiS chce pewnie stworzyć tysiącletnią Pisowską IV Rzeczpospolitą.

By wpisać się do rejestru wyborców w danej gminie teraz wystarczy jedynie oświadczenie, że się w niej mieszka. Wniosek można przesłać drogą elektroniczną, wypełniając formularz ze strony Ministerstwa Cyfryzacji.

Informator "Rzeczpospolitej" kilka tygodni temu przekazał, że w sztabie jednego z kandydatów na prezydenta stolicy rozważany jest pomysł legalnego "pomnożenia" wyborców. Jak mówił, w dniu wyborów mieli być zwożeni do lokali wyborczych.

Napisz wyraźnie którego albo jakiego (???) kandydata to dotyczy, bo zaraz pisiory pomyślą, że to Trzaskowski...:)

Otóż to! Przecież te kanalie zawsze fałszowali wybory. W tym celu usłużni "sędziowie" z PKW jeździli na szkolenia do Moskwy, a wyniki głosowania "liczone" były na ruskich serwerach.

Jeżeli to tylko możliwe, to niech ktoś patrzy na ręce tym oszustom przy liczeniu głosów. Mam dziwne przeczucie, że mogą próbować sfałszować wyniki wyborów w naszym mieście!

Ja tam widzę samych swoich,normalnie jedną wielka rodzina,towarzystwo wzajemnej adoracji.Parafrazujac międzynarodówkę ,,marszto ich jest ostatni,,

Ale się jakieś dziecko z PiS nawypisywało :)

Jak widzę te gęby to mi nie dobrze. A na schetynowska gębę to patrzeć nie mogę.

Słabiutko ze wzrokiem u Schetyny i Nowackiej. Na rogatkach miasta stały tablice z zakazem wjazdu zdrajcom i kolaborantom. Szlabany także jakoś PO-mineli wężykiem. Pewnie ktoś z ratusza dał cynk, jak to mają w zwyczaju

Te tablice wywołały oburzenie u uczciwych obywateli. Jakim prawem można tak ubliżać członkom PiS? Jak można im zakazywać wjazdu do naszego miasta?

To popatrz sobie na prezesa - będzie ci lepiej!

Zawiodę cię choć "NIE CHCEM, ALE MUSZEM". Nigdy nie głosowałem na prezesa i PiS, za to mam oczy szeroko otwarte i obserwuje co robią PO-paprancy

W naszym mieście zawsze wygrywały partie demokratyczne proeuropejskie i otwarte na świat i ludzi ze względu na napływowy charakter ludności i region turystyczny.
Tak też będzie i teraz.
Ale po wpisach widzę że PiS znowu wykupiło w firmach reklamowych kampanię nienawiści i mamy znowu fałszywe i nie istniejące konta i opłacanych ludzi do wypisywania opini.

Pozdrawiam jeleniogórzan.
Pamiętajcie mamy swoje rozumy i żadna propaganda PRL-owsko PiS-owska tego nie zmieni

Każdy aby nie PiS Komuna !

[quote=zen]Każdy aby nie PiS Komuna ![/quote]
No to głosuj na Merkel lub Putina POpaprańców.

Pisiory chcą zrobić skok na kasę w samorządach. Rozkradną potem pieniądze na zasiłki dla nierobów, misiewiczów i znajomych prezesa. Potem taki premier Pinokio kłamie, że nic się nie robiło do 2015r. To trzeba mieć tupet. Ale kto w pisie ma honor, kulturę i wychowanie. PO niech tylko przypomni na konkretach ile zbudowano dróg , orlików, wyremontowano zabytków itd. A co zbudowano za PiS ? Nienawiść w narodzie i tyle.

Bez wątpienia, demokracja i szacunek do wszystkich. Ale jakoś nie mogę pogodzić się z opluwaniem i donoszeniem na własny kraj i próby wykluczenia z krajów demokratycznych. Z wygranych wyborów przez partię pro-polska, budująca kraj w skali wcześniej nie spotkanej w polskich realiach, opierającej się na patriotyzmie. Bardzo, komuś bardzo zależy na wykluczeniu mojego kraju z państw demokratycznych. Zachowania PO jako partii rzekomo demokratycznej i szanującej kraj z którego wyrośli ma się jak "pięść do nosa".

Stary i g...i chciałoby się rzec. Nikt nie donosi na Polskę tylko na zamach na demokrację i sądownictwo w naszym kraju. Jeśli tego nie pojmujesz to znaczy , że wolisz żeby było jak za komuny i PZPR. Ale stary jesteś to może i wolisz.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.