Sądy wciąż na chorobowym, nauczyciele zdrowi

Sądy wciąż na chorobowym, nauczyciele zdrowi

Wygląda na to, że zwolnienia lekarskie są najskuteczniejszą formą nacisku na państwowego pracodawcę. Po policjantach, ten sposób, jak się wydaje, okazał się skuteczny także w przypadku pracowników sądowych. 

Jak zapowiedziało ministerstwo sprawiedliwości, pracownicy sądowi otrzymają od 2019 r. po ok. 200 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia niezależnie od stanowiska. Do tego każdy pracownik sądowy ma otrzymać do świąt Bożego Narodzenia dodatkową kwotę około 800 zł nagrody kwartalnej. Te zapowiedzi, jak na razie, niczego nie zmieniły w oddolnym proteście kadry sądowej. - Wciąż na zwolnieniach jest bardzo wielu pracowników – mówi sędzia Tomasz Skowron, rzecznik Sadu Okręgowego w Jeleniej Górze. Nieoficjalnie wiadomo, że protestujący czekają na konkrety. Zapowiedzi wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika to za mało. Sytuację może uspokoić jutrzejsze (18 grudnia) spotkanie przedstawicieli ministerstwa z organizacjami związkowymi, gdzie prawdopodobnie dojdzie do podjęcia formalnych zobowiązań prezentowanych teraz w mediach.

Znacznie mniej zorganizowani w proteście okazują się nauczyciele. Zapowiadany od dzisiaj protest, polegający na masowym przedstawianiu dyrektorom szkół zwolnień lekarskich, w Jeleniej Górze nie ma miejsca. - U nas kilka osób rzeczywiście choruje, ale nie w ramach protestu – mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO im Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Jeden z nauczycieli dodaje, że w tym środowisku o „protest zwolnieniowy” będzie trudno. - Sytuacja jest taka, że za protestującego ktoś weźmie zastępstwo i będzie miał dodatkowe pieniądze. To budzi dodatkowe emocje. W mniejszych miejscowościach akcja jest mało prawdopodobna – ocenił.
 

Komentarze (24)

A w takiej Holandii sąd zakazał strajku pracownikom poczty przed świętami

Poseł Marzena Machałek (PiS) powinna sądy "zdyscyplinować" w Jeleniej Górze. Ona ma twardą rękę.

Który z sędziów namawiał pracowników Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze do brania lewych zwolnień?
Mówi się, że sędzia Anna Kusio-Młodkowska, to robiła.

Brawo sądy. Wasi pracownicy na lewych zwolnieniach.

Bo sądy mają własne prawo. Zwykłemu pracownikowi nie wolno i dostałby karę . KON STY TU CJA !

Nauczyciele poczekają na czas matur i egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty...

Nauczyciele poczekają na czas matur i egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty...

Nauczyciele nie będą skłonni skutecznie strajkować, to się nie uda. Zawsze znajda się tacy, którzy chętnie wezmą zastępstwa za strajkujących i sobie nieźle dorobią.

I bardzo dobrze, bo niektórym nauczycielom to się już naprawdę poprzewracało. Za 4 dni mavie wolne prawie 2 tygodnie, potem niecałe 3 tygodnie pracy i znowu 2 tygodnie wolnego. Kto za 18x45 min. zarabia min.3.000 zl i jeszcze do tego ma płatny urlop ok. 4 m-cy w roku?

Weź jeszcze, qrwa, powtórz bajeczkę o paru godzinach pracy w tygodniu i dwóch miesiącach wakacji, tłuku...

Te chorobowe to nielegalne podatnicy za nich płacą idą do lekarza płacą i.zwolnienie jest i w taki sposób wyłudzają pieniądze od pracodawcy czyli państwa a w Sądzie wiedzą że zwolnienie jest nielegalne i nikt z tym nic nie robi bo takie mamy Sądy w tym kraju .

Naucz się używać przecinków i kropek, a dopiero potem się wypowiadaj na tematy, o których masz blade pojęcie.

Naucz się używać przecinków i kropek, a dopiero potem się wypowiadaj na tematy, o których masz nikłe pojęcie.

I jeszcze wysyłam po dwa razy...

Zainteresować tym Tuska, Timmermnsa i Junckera.

Zurnalisci NJ tez powinni isc na L4, bo poziom tego dziennikarstwa niepokoi

Zurnalisci NJ tez powinni isc na L4, bo poziom tego dziennikarstwa niepokoi

Zurnalisci NJ tez powinni isc na L4, bo poziom tego dziennikarstwa niepokoi

Nasi Nauczyciele mimo mniejszych pensji nie zostawią swoich Uczniów i ich Rodziców bez opieki. Może to wynikać z faktu, że są sami rodzicami. A być może to wynika z postawy moralnej, której brakuje np. niektórym sędziom. Można to nazwać naiwnością wykorzystywaną przez różne agendy rządowe, np przez MEN,Centralną Komisję Egzaminacyjną czy Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Przykład: za pilnowanie dzieci i młodzieży podczas egzaminów i testów nauczyciel nie dostaje z OKE wynagrodzenia. Tak samo za udział w Egzaminach Zawodowych kasę pobierają Egzaminator, Asystent techniczny natomiast nauczyciel - przewodniczący zespołu nadzorującego - NIC - choć cała papierkowa robota spoczywa na nim.
Pozdrawiam

Program na 2019 rok. W styczniu strajkują wszyscy (oczywiście na lewych zwolnieniach, bo tak wolno skoro dają przykład pracownicy sądów ) kasjerzy sklepów. W lutym wszyscy pracownicy fabryk spożywczych. W marcu wszyscy kelnerzy i kucharze. W kwietniu wszyscy listonosze i kurierzy. W kwietniu wszyscy pracownicy banków i punktów finansowych. W maju wszyscy aptekarze. W czerwcu wszyscy pracownicy telewizji i radia ( chyba w tym miesiącu cały naród umrze z braku rozrywki ). W lipcu wszyscy kierowcy autobusów , pociągów i tramwajów. W sierpniu wszyscy pracownicy obsługi hoteli, pensjonatów i domów wczasowych. We wrześniu wszyscy pracownicy domów pogrzebowych. W październiku wszyscy pracownicy stacji paliw i rafinerii. W listopadzie wszyscy pracownicy sprzątający. W grudniu wszyscy pracownicy galerii handlowych ( w tym miesiącu dogorywają resztki, które przeżyły czerwiec bez telewizji). Fajnie no nie? Zróbmy taką tradycję narodową , że różne zawody będą mogły strajkować pod pretekstem L4 przez cały miesiąc. W końcu tylko pracownicy sądów i nauczyciele są nam potrzebni.

Sam to pisałeś czy skopiowałeś? Miałeś wytrysk przy wysyłaniu? Golisz pachy? Nosisz stringi czy bokserki? Napisz, czekamy niecierpliwie!

Żal ci hemoroidy ściska, że twoje teksty przy moich są zerowartościowe? A swoją drogą to jaką chorobę sobie wymyśliłeś że siedzisz na L4?

"Zerowartościowe"? Musisz nieźle opierd.alać gałganka kolegom!

Najbardziej smuci i złości fakt, że wiele spraw spadło i spadnie z wokand, na które ludzie czekali lub czekają wiele miesięcy :/ Wakaty nie są obsadzane, ale czego spodziewać się po rządzących?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.